Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Luviu ... omu cauta meniul secret al cb-ului nu ce capacitatea rezervorului. Aia o stim cu totii chiar din talonul masinii.

    Cat despre afisajul litrilor din rezervor ... la logan 2 nu se poate accesa meniul secret. Deci ... nu se gaseste aceasta info pe cb. Doar clip sau ddt ...
    Bafta.

    Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • salut, tocmai mi-a venit comanada de carenaje, intrebarea este trebuiesc montate neaparat in service sa nu pierzi garantia la masina sau nu si cum se comporta masina dupa montarea acetora(trepideaza, se aude vreun zgomot ciudat?).Multumesc.

      Comment


      • Stie cineva, exista ceva dopuri care sa acopere gaurile suruburilor de la clantele usilor, de la suportul de pahare din fata etc ?

        Comment


        • Originally posted by adi79xro View Post
          salut, tocmai mi-a venit comanada de carenaje, intrebarea este trebuiesc montate neaparat in service sa nu pierzi garantia la masina sau nu si cum se comporta masina dupa montarea acetora(trepideaza, se aude vreun zgomot ciudat?).Multumesc.
          Nu trebuie montate in reprezentanta, nu pierzi nicio garantie. Insa masina trebuie ridicata ca sa poti da rotile jos.

          Comment


          • Ca trebuie suspendata ca sa le pot monta banuiam...sa vedem ce parere au cei de la service cand o sa ma duc cu ele la montat...

            Comment


            • M.Florin. Multumesc pentru raspunsul rapid. Toti cei intrebati au raspuns la fel. Speram sa fie doar Omerta (hihi). O sa activez CB-ul pana la urma dar tare n-as fi vrut sa o gadil asa de noua.

              Comment


              • Pai idee e ca nici macar cu cbul activat nu vei avea acea informatie disponobila pe display. Nu exista posibilitatea (combinatie de comenzi etc) de a avea acces la alte informatii in afara de cele afisate standard.

                By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Salut! Urmeaza sa-mi vina si mie masina ( Prestige 1,2-16v) si m-am "blocat" la capitolul jante. Masina vazuta in showroom avea modelul de otel pe 16" iar masina care-mi vine mie e echipata cu aliaj Empreinte 15" ... nebuloasa mea e daca are sens sa schimb jantele? Ca aspect mi-au placut mai mult cele de otel insa nu stiu daca se merita per ansamblu sa fac schimbarea asta (din spusele celor de la showroom va trebui sa platesc diferenta la cauciucuri)... basca, sunt cam la limita cu banii (mai ma incadrez la senzori parcare, alarma si aparatori de noroi) si apoi o sa incep cheltuielile cu inamtricularea (rca, casco, anaf, etc.) . Merci ptr. orice sfat!

                  Comment


                  • Eu as ramane la cele de aliaj, pe 15". Cele de 16 sunt de otel acoperite cu plastic, iar mie nu imi plac. Plus ca ai costuri mai mari la anvelope. Insa, avantajul celor pe 16 este ca daca zgarii plasticul care acopera otelul, il schimbi usor. Asa, janta de aliaj pe 15 costa destul de mult.

                    Comment


                    • Se găsesc carenaje și pentru sandero în Romania?

                      Comment


                      • Ultimele achiziții pentru Logan-ul meu - SL
                        Attached Files

                        Comment


                        • Imbunatatiri Logan 2

                          Sper sa ti sa potriveasca protectiile de plastic pt stopuri.eu am bricolat la ele de m-a luat dracu.in poza a 3-a ce este? Ca nu-mi dau seama exact.

                          Comment


                          • Originally posted by FloNick View Post
                            Sper sa ti sa potriveasca protectiile de plastic pt stopuri.eu am bricolat la ele de m-a luat dracu.in poza a 3-a ce este? Ca nu-mi dau seama exact.
                            In a 3-a e consola de la frâna de mana ca SL Plus nu vine cu ea din fabrica.

                            Si eu sper sa se potrivească... maine dimineață ma lupt cu ele.

                            Comment


                            • Da ai dreptate ca Ambiance nu are.de curiozitate de unde ai cumparat-o?e originala?si cat a costat.spor la montaj.

                              Comment


                              • Originally posted by FloNick View Post
                                Da ai dreptate ca Ambiance nu are.de curiozitate de unde ai cumparat-o?e originala?si cat a costat.spor la montaj.
                                E originala numai ca e e de Logan 1 dar se potrivește perfect. Am probat cu cea de pe loganul vechi înainte de a o achiziționa.
                                Am cumpărat-o de la dezmembrări, nu e foarte vizibila în caz ca are câteva zgârieturi... dar ma ajuta sa pot monta cotiera. M-a costat 20 de lei... o sa fac poze după ce o pun pe mașină.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google