Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by darksun View Post
    In alta ordine de idei o imbunatatire "reala" sunt niste arcuri sa nu mai stea cocotata. A pus cineva ? mai ai garantie dupa ?!
    cred ca arcurile sunt indentice cu cele de logan1, atat ph1 cat si ph2. caz in care, undeva in jur de 150 de euro gasesti arcuri weitek, eibach, h&r. daca nu gresesc eu, weitek scade 4.5cm, eibach 5-5.5cm si h&r intre 4.5 si 6cm, depinde de varianta. in mod evident masina va scutura si veti simti mai bine gropile, vi se vor duce capetii de bara si bieletele antiruliu ceva mai repede (cam 35-40000km), rulmentii de la telescoape cam la 70000km au fost aproape dusi, pe la 80-85000 s-au inlocuit ca nu mai avea rost telescoapele tot pe la 80-85000km. asta e povestea cu suspensia sport. e buna pe drum bun, pe denivelari, hm...discutabil. dar in ansamblu, tinuta de drum a masinii pot sa spun ca s-a imbunatatit. daca va ganditi la tatehnix care cu 200 de euro vinde suspensii reglabile, ganditi-va ca-i acelasi lucru cum ai pune gume kormoran si-ai vrea aderenta pe ud de bfgoorich
    ps: pe garantie poti sa te pisi si daca-ti schimbi casetofonul masinii. cu alte arcuri n-are rost sa te gandesti ca vei avea garantie, la mine voia unu sa mi le schimbe, ca alea galbene nu-s bune, imi pune el originale, de dacia, daca mai vreau garantie de-atunci mi-am facut reviziile la concurenta, pe aia-i durea in 14 ce arcuri, discuri, jante si gume aveam eu pe masina.
    Last edited by Seba; 8 August 2016, 00:02.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Originally posted by razvanCC View Post
      Nu cred ca are vreo treaba cu rusii, mai degraba cu oamenii gospodari . Tot asa mai e un neamt care pune pe youtube ce isi face la Logan. Foarte educative clipurile lui. Va dau link daca vreti.
      Pune link te rog
      Multam!

      Comment


      • @Seba, ms de info, as vrea sa pun ceva pentru ca e destul de enervanta tinuta de drum.

        Daca schimbi jantele pierzi garantie ?!

        Comment


        • adica? atat timp cat pastrezi latimea si et-ul (pastrand distanta intre prezoane si diametrul de centrare) nu vad de ce. daca vrei sa schimbi jantele doar pentru aspect, poate n-ar trebui sa uiti ca o jata de aliaj e in general mai grea decat cea de otel, doar daca nu te gandesti la alea scumpe, cu aliaje de titan, magneziu. . pe jantele de 6" stock de dacia, o guma mai lata de 205 sta deja aiurea pe janta. daca vrei alte jante si ai si bani de dat "pe prostii", atunci oz superleggera sau toora competizione sau oz wrc, au pe 4x100 cu centrare pe 60mmm, et37 si latime de 6.5" (poti pune si gume de 215). pretul insa e in jur de 165 euro/bucata
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Am luat deja pe 15 originale Dacia, pentru Logan de Rusia. ET-ul in loc de 40 au 37 dar oricum sunt de origine luate de la user-ul "planetara".

            Ca viitoare imbunatatiri "reale", o sa imbrac volanul profi in piele si probabil ca o sa fac ceva sa o las mai jos ca e barca.

            Apoi probabil un remap la 100 de cai si 155 NM.

            Comment


            • Poate cineva sa-mi activeze, in Timisoara, Hill Hold Control si semnalizarea confort la masina din semnatura? Contra cost, normal!

              Comment


              • Originally posted by eliadib View Post
                Pune link te rog
                Multam!


                Sa cresti mare!

                Comment


                • In TM eu mi-am facut activarea la Autoeuropa pentru hill start asist ...
                  RTFM

                  Comment


                  • cat a costat?

                    Comment


                    • nu se face oficial ... te intelegi cu omul...
                      RTFM

                      Comment


                      • Eu in Cluj am facut-o gratuit la prima revizie.

                        Comment


                        • Alte idei, cheder Z pe ușa față:
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Este veche ideea, am propus-o eu, mai demult.
                            postul 1751
                            De unde fac rost si eu de 2m?
                            Last edited by Oti; 13 August 2016, 15:01.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • de pe aliexpress
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Adica https://www.aliexpress.com/af/Z-seal...im&blanktest=0

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google