Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi ca erau pe la Lidl, eu din aia am (2 ani), acopera tot parbrizul.
    Eu vorbesc de cea argintie, izolator termic, previne inghetul, si ce este mai important nu afecteaza vopseaua cand masina este murdara, cea de mai sus (a colegului ady) nu o recomand.
    Last edited by Oti; 20 October 2016, 08:54.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Omul vrea sa acopere si plafonul

      Comment


      • Merci frumos pentru sugestii. Cea de parbriz e mai usor de manipulat, dar nu ma deranjeaza nici una mai mare, care acopera parbriz, plafon si luneta.

        Comment


        • După un drum de 250 km, și montarea deflectoarelor de rezervor, mașina este mai stabila la curbe și viteza mare, nu mai este senzația de saltare/decolare când treci în viteza pe lângă un tir. Recomand montarea tuturor deflectoarelor.

          Comment


          • Originally posted by Oti View Post
            Vezi ca erau pe la Lidl, eu din aia am (2 ani), acopera tot parbrizul.
            Eu vorbesc de cea argintie, izolator termic, previne inghetul, si ce este mai important nu afecteaza vopseaua cand masina este murdara, cea de mai sus (a colegului ady) nu o recomand.
            Am avut si eu husa de la Lidl, nu mai ingheata parbrizul, dar materialul e slab, dupa prima iarna s-a rupt in zonele unde se prinde in portiere. Dar la pretul de 10 lei nu am pretentii.

            Comment


            • Deflectoare rezervor.
              Attached Files

              Comment


              • Am eu Razvan cu o claritate mai buna, insa la cele din fata nu am facut poze. Deflectoarele de mai jos le am si eu pe masina
                Attached Files

                Comment


                • Doresc si eu un cod si un pret pentru deflectoarele acelea de aer de sub masina va rog frumos,cate sunt la numar? 2 sau 4?

                  Comment


                  • Originally posted by danezu33 View Post
                    Doresc si eu un cod si un pret pentru deflectoarele acelea de aer de sub masina va rog frumos,cate sunt la numar? 2 sau 4?
                    Codurile elementelor aerodinamice:
                    960155505R - Element aerodinamic de sub bara fata
                    972841918R - Deflector aerodinamic spate rezervor
                    972841251R - Deflector aerodinamic spate rezervor
                    638539151R - Deflector roata fata stanga aparatoare noroi
                    638506903R - Deflector roata fata dreapta aparatoare noroi
                    7703072337 - Nit g 4.8 23.5a

                    Din lista lipseste cel ce se monteaza pe puntea spate.
                    Preturile le afli la fata locului. Eu le-am cautat pe diverse site-uri dar pina la urma le-am luat din reprezentantala acelasi pret ca pe net. Din cate imi aduc aminte cele 2 deflectoare fata sunt in jur de 25-30 lei/bucata, cele 2 din fata rezervorului in jur de 55 lei/bucata, elementul de sub bara fata in jur de 220lei. Niturile de fixare costa in jur de 10lei/bucata.

                    Comment


                    • Cumva la logan 1 exista elementele de prindere ptr deflectoare spate rezervor?
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • Multumesc mult Jnic,o sa ma duc sa cumpar si eu deflectoarele alea.
                        Inca o data preturile ma lasa rece....zici ca am o masina de lux nu logan....plasticele nu sunt foarte scumpe dar un amarat de nit 10 lei (si trebuie vreo 4-5 parca) mi-au mai dat ei preturi dastea de "Bentley" (incuietoare portbagaj 450 lei,senzor lumina portbagaj,un plastic amarat cu un buton 80 lei).

                        Comment


                        • Eu nu am pus nituri nicaieri. Si toate piulitele, suruburile, saibele si groverele pentru deflectorul fata (barbita aceea), deflectoarele/aparatorile fata si deflectoarele rezervor au costat aproximativ 10 lei.

                          Comment


                          • Buna treaba cu deflectoarele astea, mai ales ca se pot prinde in piulite de duzina. Nu dati cu ceva vaselina, sau ceara, pe ele, sa nu rugineasca? Le dai jos mai usor, stiti voi cand......
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Nu am dat cu nimic, sunt zincate. Dar, daca asa este recomandat, o sa aplic si vaselina pe fiecare surub si piulita.

                              Comment


                              • Eu am prins o bucata de plastic in fata, cu suruburi (holzsuruburi) zincate, daca sunt in curenti de aer + agenti corozivi, sunt sablati, zincul ala subtire nu face fata, in juma de an ruginesc, poate am folosit eu ceva mai ieftin , nu stiu....mai bine dati cu ceva pe acolo, ca sa fiti siguri, ca puteti desface usor la nevoie, sa nu fiti nevoiti sa taiati cu flexu. Vaselina, ceara, se imbiba cu praf , se pietrifica, o dai usor jos si-ti faci treaba.
                                Last edited by Oti; 21 October 2016, 12:42.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google