Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Când ai acces la organe de asamblare(adică șuruburi, șaibe, șaibe grover, piulițe) din inox vaselina nu e necesară.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by danezu33 View Post
      Multumesc mult Jnic,o sa ma duc sa cumpar si eu deflectoarele alea.
      Inca o data preturile ma lasa rece....zici ca am o masina de lux nu logan....plasticele nu sunt foarte scumpe dar un amarat de nit 10 lei (si trebuie vreo 4-5 parca) mi-au mai dat ei preturi dastea de "Bentley" (incuietoare portbagaj 450 lei,senzor lumina portbagaj,un plastic amarat cu un buton 80 lei).
      Sunt 18 bucăți, le faci contul gras celor din reprezentanta.

      Comment


      • Da are dreptate aris, deflectoarele stau foarte bine prinse in suruburi, nu au rost niturile, mai ales la acel pret
        Da si eu am fost atent si masina este mai stabila si pare sa consume ceva mai putin- nu degeaba se numesc deflectoare aerodinamice- dar treaba asta cu toate cele 4 deflectoare montate- 2 in fata rotilor fata si 2 in fata rezervorului
        Am vazut ca mai toate masinile mai noi au deflectoare similare in fata rotilor fata, si asta cu un motiv

        Comment


        • Cred ca a ti obervat si voi noul logan are stopuri pe led si farurile arata super! Pe viitor se pot adapta si pe Logan 2?

          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

          Comment


          • E greu să cauți:

            -stopuri cu 3 becuri nu 4 și o ceață în bară jos în stânga(cea de pe duster ph2 de RU)
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Ieri pe serpentine, mașina a fost mult mai stabila cu deflectoarele de rezervor, avandu-le pe cele din fata de 2 ani jumătate, merita din plin montate.

              Soția mi-a mai dat un feedback, a zis ca a dispărut senzația de desprindere de pământ la peste 100 km/h.
              Last edited by aris86; 22 October 2016, 08:01. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Confirm faptul ca la o viteza de peste 100km/h cu vant lateral este foarte instabila! Am patit-o in Grecia! M-am speriat rau de tot! Trebuie sa fac ceva pentru imbunatatirea stabilitatii!

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • Pune cele 5 deflectoare și scapi de senzație. La mine a dispărut senzația când am trecut pe lângă tiruri. Înainte simțeam cum ma legăna usurel.

                  Comment


                  • Ok mersi! Sa vad de unde le cumpar!

                    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Imbunatatiri Logan 2

                      Sa nu va suparati pe mine dar eu cu acele deflectoare nu am smintit nici o senzatie
                      Cele din fata au mai mult rostul de a proteja sistemul de frânare a masini
                      Cele din spate probabil mai este ceva de protejat pe acolo


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • Cat am asteptat replica asta. Ma gandeam eu ca este ceva placebo. Am sa le testez si eu, sa vad senzatia. Cred ca dupa 200-300km o sa va obisnuiti si o sa reveniti la senzatiile normale de Dacia.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Sincer acum
                          Pe serpentine la 40km/h ce sa simnti in plus


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Au si un dezavantaj
                          Ventilarea discurilor de frana nu mai este asa eficienta
                          Stiu asta de la un Clio RS care la momentu activarii circuit mode recomanda printr-un mesaj demontarea acelor deflectoare tocmai pentru o ventilare mai buna a sistemului de franare


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Last edited by stoicanu; 22 October 2016, 10:43. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • Cu toate deflectoarele, după peste 500km (cu toată statisca de la 0 km):
                            -urban = diferențe aproape 0
                            -extraurban = diferențe palpabile (stabilitate mai bună în general și în special la viteze mai mari de 120km, consum real mai redus cu 0,5L)

                            Priza de aer pentru frână e înainte de deflector, în plus la noi lipsește protectorul de disc(tabla) care ajută la direcționarea fluxului de aer.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Imbunatatiri Logan 2

                              Probabil Clio nu are acea priza
                              Sau fara deflectoare are o ventilate mai buna
                              Pentru ce utilizez eu masina nu a avut decat efect vizual
                              In momentul de fata nu mai am decat unul singur pe partea stanga
                              Restul au ramas Ba in zapada Ba pe sosele
                              Rupte bine inteles


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Cu cele de sub masina de la jumate
                              sunt de-acord
                              Sa zicem ca direcioneaza curentul de aer in jos pentru a nu se opri in bara din spate


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Last edited by stoicanu; 22 October 2016, 11:18. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • ...vorba lui "Oti" : "cat am asteptat replica asta"
                                ...nu contest un anumit grad de eficienta a acestor deflectoare , dar asta doar in anumite conditii
                                ...la drumurile pe care le parcurg si la conduita care o adopt la sofat , cred ca nu as amortiza cheltuiala nici in 10 ani , asa ca pentru mine investitia e nerentabila.

                                @ aris : "Ieri pe serpentine, mașina a fost mult mai stabila cu deflectoarele de rezervor..."
                                ...da-mi voie sa am rezerve in ce priveste aceasta afirmatie , suna ca in povestile cu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google