Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut . de unde ai luat folia de protectie pt usi vreu si eu sa pun, multumesc

    Comment


    • O intrebare, poate s-a mai discutat pe alte topice dar mi-a scapat mie, merge montat volanul nou(cel de pe facelift) si facut si claxonul sa mearga de pe volan?

      Comment


      • S-a discutat pe f****duster:

        Care sunt sansele ca volanul de pe noul Logan/Sandero sa se potriveasca pe Duster ph2?
        Trebuie schimbat:
        -volan de X52 ph2
        -airbag volan de X52 ph2
        -spiră pentru X52 ph2
        -alt bloc de lumini, deX52 ph2 sau X79 ph2 de RUsia
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Mersi de raspuns. Cel mai greu de gasit cred ca va fi airbagul. Restul cred ca o sa inceapa sa apara pe la baietii din pitesti sau dezmembrari anul acesta.

          Comment


          • Originally posted by killer17 View Post
            merge montat volanul nou(cel de pe facelift) si facut si claxonul sa mearga de pe volan?
            gasesti un preten dai piesele tale volan maneta stinga cu claxon banda melc si toate alea-alea si iei de la el simlar volan cu clacson si banda si maneat si asta e toata lumea e ok !

            Comment


            • O imbunatatire foarte utila pt vremea din perioada asta sunt aparatorile de noroi, ma uit ca fara ele zapada si gheata se intinde pe tot pragul,insa cu ele montate aproape toata zapada si gheata ramane in acele aparatori

              Comment


              • Eu am montate pe fata aparatori de noroi originale si desi au fost montate gresit(pt.ca cele de logan 2 sunt universale si trebuie decupate) imi retin 90% din zapada restul ajungand pe prag.Cred ca o sa le inlocuiesc cu acestea.

                Comment


                • Spune un pic mai mult, de unde is, daca se potrivesc, sunt pt Logan2
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Sunt de pe novline-romania.com(fara a se considera reclama) si conform celor de pe site sunt dedicate pe model,respectiv logan2.sunt aceeasi care comercializeaza si carenaje roti spate.

                    Comment


                    • Le-am decupat la sfatulul lui stoicanu si nu am nicio problema cu aparatorile

                      Comment


                      • Imbunatatiri Logan 2

                        Da,la mine le-au decupat la reprezentanta si desi sunt originale cei de acolo nu au stiut sa citeasca schema de decupare(desi au venit 3-4 "injineri"),nu au lasat 2-3 centimetrii departare de aripa.o sa pun o poza mai tarziu.si mai exact cum le-ai decupat as fi dispus sa mai cumpar un set pt fata daca as stii cum se monteaza corect.

                        Last edited by FloNick; 11 January 2017, 18:02. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Si-a montat cineva carenajele pentru rotile spate pe Sandero ? Se potrivesc oare ?

                          Comment


                          • Nu cred ca se potrivesc la sandero, e un pic altfel configurat în spate fata de logan.

                            Comment


                            • Originally posted by FloNick View Post
                              Da,la mine le-au decupat la reprezentanta si desi sunt originale cei de acolo nu au stiut sa citeasca schema de decupare(desi au venit 3-4 "injineri"),nu au lasat 2-3 centimetrii departare de aripa.o sa pun o poza mai tarziu.si mai exact cum le-ai decupat as fi dispus sa mai cumpar un set pt fata daca as stii cum se monteaza corect.

                              Salut, mi-am comandat si eu aparatori fata-spate si trebuie sa vina. Ai idee cu ce se decupeaza si daca pot face asta si singurel... acasa ?

                              Comment


                              • Cu un cutit/foarfeca se poate decupa usor. Nici la mine nu este este departata in exterior aparatoarea, in schimb le-am pus pe interior intre aparatoare de noroi si aripa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google