Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu recomand kitsch-urile alea.Rugina va aparea mai repede decat va inchipuiti.
    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

    Comment


    • S-o crezi tu !! am asa ceva de 3 ani si nici o problema , ce-i drept puse pe L1.
      Conteaza cand si cum le montezi.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • ... am asa ceva de 3 ani si nici o problema , ce-i drept puse pe L1.
        N-ai de unde sa stii ce e dedesubt.


        N-as mai monta protectii din alea pe masina.

        Comment


        • Originally posted by McDan View Post
          Cumva acele "protectii" daca nu sunt puse "a la carte" (aici nu vad o imbinare/aderare 100% cu aripa decat/doar cu supliment silicon transparent, sau altceva pe interior, pentru a nu ramane spatii libere pentru apa, nisip...etc) din ce am mai citit pe aici (forum) cineva s-a plans ca dupa cativa ani (nu prea multi, chiar a pus si foto) ca a aparut rugina si i-a mancat toata marginea...ce mai injura omul acela cand a zis de ziua cand le-a pus ca erau "misto", protejeaza...etc...si efectul a fost total opus.
          La masina veche, am cumparat un set de protectii, exact ca astea, din targ, de la Vitan.
          Ca si prindere, aveau, pe toata lungimea, o banda adeviza din material mai poros, gen burete, si, in 3 sau 4 puncte, aveau si cate o prindere cu surub (care stragea de aripa, un tampon de plastic).
          Montajul l-am facut personal, in 2008, in parcare. Sters locul de munca cu solutie de curatat geamuri, apoi cu spirt nediluat. Aplicat protectiile. 24 de ore am tinuta masina in garaj pentru ca trebuia ca banda adeziva sa "se aseze" de tot (sa nu se ude/sa nu intre in contact cu apa - asta inc az ca ploua). Pana in 2016 cand am vandut masina, nu a aparut niciun punct de rugina.
          Sunt ferm convins ca locul aplicarii trebuie sa fie perfect curat si sigur nu apare rugina.
          Last edited by m3dic911; 9 February 2017, 14:40.

          Comment


          • Originally posted by prometheus View Post
            Conteaza cand si cum le montezi.
            Cand si cum ar fi cel mai indicat sa se monteze?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • De cand mi-am luat noua masina, tot caut protectii dintr-astea.....Mai ca m-as duce sa vizitez Moscova )

              Comment


              • Pana in 2016 cand am vandut masina, nu a aparut niciun punct de rugina.
                Unde nu a aparut rugina? Locul e esential.

                Comment


                • Eu le am montate pe actuala masina din 2008 și nu am observat probleme , consider ca trebuiesc montate dupa o curatare si rezolvare a problemelor , daca acestea exista.
                  Eu am curatat si punctata vopseaua sarita si dupa am efectuat montajul , mașina avea un an si la o privire mai atenta am observat ceva puncte foarte mici pe unde sărise vopseaua.

                  Comment


                  • Originally posted by vitriol View Post
                    Cand si cum ar fi cel mai indicat sa se monteze?
                    Cand ? pai cand inca n-ai rugina la aripi si vopseaua nu este sarita de pe marginea aripilor.
                    Montate cu banda dublu adeziva 3M .
                    mr.k daca as fi avut probleme cu rugina pana acum in mod sigur cancerul s-ar fi extins si in afara protectiilor.

                    La vara am de gand sa pun si carenaje pentru rotile din spate si atunci pot spune c-am facut treaba cum trebuie.
                    Last edited by prometheus; 9 February 2017, 15:11.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Si eu montasem protectii de pe aripi la loganul anterior, veneau in continuarea aparatorilor de noroi
                      Le am avut mai bine de 3 ani pana sa vand masina, si nu am avut probleme cu rugina
                      Rugina infloreste pe sub acele protectii doar daca este deja prezenta inaintea montarii acestora

                      Comment


                      • Alte goodies:
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Unde nu a aparut rugina? Locul e esential.
                          Ca sa fiu mai clar, pana la momentul vanzarii masinii, nu am identificat rugina, nicaieri, unde poti privi cu ochii, liber, fara scule de introdus prin toate colturile.
                          Adica, la examinarea vizuala, nu s-au gasit urme de rugina.

                          Raportandu-ma acum la speta de fata, nu a aparut rugina, pe buza/marginea/muchia aripilor, in zonele de contact cu acele protectii de plastic, sau in prelungirea lor

                          Comment


                          • Exista un cod pentru spatiul de depozitare din bord? Trebuie taiat in bord pentru montaj?

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              Alte goodies:
                              Este pentru spatiul de depozitare din bord?
                              Oricum ar fi banuiesc ca se gaseste doar la rusi

                              Am vazut in trafic un logan 2 care avea pe langa camera de marsarier montata in sigla de pe capota, mai avea o protectie pe zona barii spate, in zona de deasupra ei, pt a nu lovi sau zgaria cand incarca sau descarca bagaje
                              Se gaseste asa ceva pe la noi, sau poate o fi cumparat o de la rusi
                              Last edited by panselin4; 9 February 2017, 20:41.

                              Comment


                              • Se găsește și la noi dar trebuie traforat bordul... amatori?
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google