Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help! M-am tot uitat pe forum dar nu am inteles....
    De ce fir de la stop trebuie sa ma leg pentru a monta senzori de parcare? (care e plusul ptr becul de marsarier?)
    Cum sa ma leg de fir fara sa-l tai??? ce conector trebuie???
    Am inteles ca pierd garantia daca tai vreun fir.

    Comment


    • Nu m.am uitat p.acolo dar ar trebui sa ai un fir rosu ,fiind plusul.nu trebuie sa.l tai , poti pune mufe sau piciorusi d.aia.acum na,asteapta parerea unuia mai tehnic dintre baietii de aici.succes!

      Daca vulpoiul e siret atunci siretul este vulpoi?

      Comment


      • Daca tot vorbiti de senzori de parcare. Pot sa-mi pun la reprezentanta ca sa nu pierd garantia? Exista vreo metoda sa-ti pui fara sa pierzi garantia, evitand reprezentanta?

        Comment


        • Pai si daca aia refuza pt ca nu sunt senzorii de la ei?eu vad treaba asa,dpdv legislativ,n.au ce sa spuna atat timp cat nu intervii fizic prin taierea cablurilor.eu unul as folosi mufe,in cazul in care ar comenta,le.s desfce in fata lor si n.au ce comenta...

          Daca vulpoiul e siret atunci siretul este vulpoi?

          Comment


          • Ce tip de senzori?

            Aia din fabrică sunt alimentați tot timpul cât ai cheia în contact și știu când ai cuplat marșarierul.
            Aia oem de reprezentanță sunt alimentați din marșarier.

            Soluția fără tăiat de fire implică: cablaj spate stânga de la o mașină cu senzori de parcare din fabrică, calculator, buton, difuzor și cablaj bară cu 4 senzori = ca de fabrică, evident nu ieftin
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Asta inseamna sa ma interesez la reprezentanta de preturi si restul.

              Comment


              • Mda....nu e rentabil. La fel ca Olly, nici eu nu vad ce treaba are cu garantia atata timp cat gasesti ceva ca sa nu tai firul de alimentare marsarier.

                Comment


                • Senzorul de marșarier nu aprinde numai becurile ci are influență și asupra sistemelor mașinii (HSA,CCSL,ștergător spate) deci în caz de probleme primul vinovat e sistemul adăugat pe circuitul ăla - adică senzorii de parcare, care sunt inofensivi, ce... tai fire ?!
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Știe cineva ce jenti de aliaj se potrivesc de la Renault la Logan ( pe 15 și 16 ) ? Vreau sa iau și pt vară și iarnă, motivul fiind că unde le țin este multa umezeala și le distrug pe cele de tablă.
                    Mulțumesc

                    Comment


                    • Jante.
                      Alea de Megane 2 se potrivesc sigur, si pe 15 si pe 16.

                      Comment


                      • Voi ce ati cumpara? Asta sau asta ? Sau ce imi recomandati?

                        Comment


                        • PHP Code:
                          Car Parking Sensors Parktronics 4 Black/Silver/White 13mm Flat Sensors Reverse Backup Radar Sound Buzzer Alarm Adjustable Sound
                           http
                          ://s.aliexpress.com/I3eMFRfI 
                          (from AliExpress Android

                          Comment


                          • Eu nu am incredere in senzori, esti un orb ghidat, stiu persoane care au patit-o. Recomand combinatia cu o camera video, ochiul impreuna cu ce ai in cap, judeca mai bine cand are toate informatiile.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Am senzori de fabrica
                              Daca te inveti cu ei nu ai nici o problema


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Cu senzorii m-am pacalit si eu odata, ca nu m-am mai uitat si in spate, doar in oglinzile laterale si am zgariat luneta de blacon de la etajul 1/2, fiind demisol si apoi etajul 1.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google