Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @dl_dr25 daca cu mine vorbesti,eu doar mi-am spus parerea.Nu o lua ca pe un afront.E doar parerea unui user.

    Drumuri line!
    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

    Comment


    • K nu cred că are rost sa continuăm. Numai bine la toată lumea, să revenim la subiect. Mai știe cineva ceva de cotiera care are spatiu de depozitare și rabatare din scaun ?

      Comment


      • Originally posted by dl_dr25 View Post
        Sunt sigur că ai protestat la toate companiile care produc auto și au leduri pe frână
        Poate nu ai văzut lampa la un Logan model nou, să stai sa te gândești care este diferența între bec aprins sau stins. Vocabular de coltu' blocului are toată lumea , mai greu la creație.

        Aaaaa să nu uiți să îi cerți pe cei de la Osram și Philips pt becurile care îți oferă o vizibilitate mai buna

        Ce vizibilitate iti ofera tie ca sofer becurile pe stopurile de frana ?
        Una e sa ai din fabrica asa ceva unde totul respecta niste norme si alta e sa iei niste chinezarii de la niste baieti de pe forum sa le pui pe masina si sa orbesti noaptea pe aia care stau in spatele tau. Am vazut cum sunt astfel de becuri si in afara de cel pentru mersul inapoi niciunul nu era ok daca ne gandim la ceilalti. Si am renuntat la aceasta idee.
        Lasam limbajul din coltul blocului si alte argumente puerile, vorbim aici despre niste norme de siguranta luate de producator. Una e sa concepi un stop cu un anumit design, o anumita intensitate a luminii si multe altele si alta e sa arunci un bec cu led pe un stop normal.

        Comment


        • Tu vorbești despre mașini normale.
          Vreau sa pun niste becuri care să se vadă, cum am întrebat mai sus întreb iar , ai văzut noul stop de Logan in trafic ? Nu se vede nici pe frână și nici semnalul.
          Eu vorbesc de siguranța mea și a celui din spatele meu.
          Dar este greu sa discutam dacă avem idei preconcepute.

          Comment


          • Originally posted by ManGreek View Post
            Ce vizibilitate iti ofera tie ca sofer becurile pe stopurile de frana ?
            Una e sa ai din fabrica asa ceva unde totul respecta niste norme si alta e sa iei niste chinezarii de la niste baieti de pe forum sa le pui pe masina si sa orbesti noaptea pe aia care stau in spatele tau.
            Aici nu se pune problema unor norme. Producătorul folosește piese cat mai ieftine pentru a avea profit maxim. A dispărut volanul îmbrăcat in piele, plafoniera cu trei becuri, sita de la rezervorul de lichid de parbriz, oglinda din parasolarul soferului,...mărunțișuri, dar acestea mai însemnau câțiva euro la pretul mașinii. Asa e si cu becurile.
            sigpic

            Comment


            • Mă îndruma cineva ( informații) pt inlocuirea proiectoarelor ( am citit pe undeva dar nu mai găsesc)?
              Azi am aprins proiectoarele și nici nu le vedeam , specific pt cârcotași că a plouat azi in București, să nu mă ia cineva la împins vagoane că nu respect participații la trafic

              Comment


              • Becurile pentru marchariere nu sunt deranjante. In conditii reale de trafic, sansele sa deranjezi pe cineva sunt aproape de zero. Daca mergi cu ele aprinse tot timpul, atunci da, este suparator (am dat si eu peste cativa dorei dintr-astia). In ceea ce proveste restul becurilor, sunt impotriva xenoanelor, ce nu vin montate din fabrica, pe orice masina, indiferent de marca si/sau model, pentru ca, in 99% din cazuri, sunt montate de un nene, sau un service de cartier, in cel mai fericit caz. Nu sunt reglate corespunzator, si fac mai mult rau decat bine. Mai ales, ca unele masini, cum este Dacia, nu au fost gandite, din punct de vedere al asezarii/reglarii fasciculului, sa aiba faruri cu xenon.
                Pe de alta parte sunt o gramada de soferi cu faruri normale, care habar nu au sa-si regleze bataia farului, in functie de incarcare masinii la momentul respectiv, care-ti rup ochii.....

                Comment


                • Originally posted by ManGreek View Post
                  Ce vizibilitate iti ofera tie ca sofer becurile pe stopurile de frana ?
                  Una e sa ai din fabrica asa ceva unde totul respecta niste norme si alta e sa iei niste chinezarii de la niste baieti de pe forum sa le pui pe masina si sa orbesti noaptea pe aia care stau in spatele tau. Am vazut cum sunt astfel de becuri si in afara de cel pentru mersul inapoi niciunul nu era ok daca ne gandim la ceilalti.
                  Becul led are un mare avantaj si anume ca se aprinde practic instantaneu fata de cel cu filament care are o latenta de 1/4 secunde.
                  La un calcul simplu (pt cine nu stie 1m/s = 3,6 km/h), o sa vedeti ca acele 1/4s la 60 km/h insemna un pic peste 4m (adica mai mult decat latimea unei treceri de pietoni).
                  In concluzie, eu zic ca ajuta la siguranta ca (macar) becul de frana central sa fie tip led.

                  Comment


                  • Cum sa nu, loganul are frane mai slabe si atunci ne luam becuri led ca mai castigam in siguranta 3-4 metrii
                    Repet, stopurile vad foarte ok noaptea, inca nu am vazut accident din aceasta cauza, ca o urcat cineva pe el din cauza ca nu l-o vazut noaptea in timp ce mergea pe drum.

                    Comment


                    • da cu stopurile vopsite cu negru de alea ce mai ziceti ?
                      asa unmbla astia la bucuresti cu bemeweu stopu vopsit cu vosea ngru
                      Last edited by IancuMIC; 27 March 2017, 13:59.

                      Comment


                      • Originally posted by SYL40 View Post
                        Becul led are un mare avantaj si anume ca se aprinde practic instantaneu fata de cel cu filament care are o latenta de 1/4 secunde.
                        La un calcul simplu (pt cine nu stie 1m/s = 3,6 km/h), o sa vedeti ca acele 1/4s la 60 km/h insemna un pic peste 4m (adica mai mult decat latimea unei treceri de pietoni).
                        In concluzie, eu zic ca ajuta la siguranta ca (macar) becul de frana central sa fie tip led.
                        Daca mergi "calare" pe ala din fata, poti sa-ti pui tu stopurile de pe naveta spatiala, ca la o frana brusca, te sui pe el. Marea majoritate a accidentelor de acest fel se intampla din cauza distantei neregulamentare fata de autoturismul din fata, nu a stopurilor.....

                        Originally posted by anton.dan View Post
                        da cu stopurile vopsite cu negru de alea ce mai ziceti ?
                        asa unmbla astia la bucuresti cu bemeweu stopu vopsit cu vosea ngru
                        nesimtire si inconstienta, 2 in 1.
                        Am vazut acum doua zile, la un filtru pe Podul Grant, noaptea, in fata mea, un golf 5 sau 6, care nu avea NICIUN bec pe spate (frana, pozitie, semnal). A trecut pe langa politie, aia chiar s-au uitat dupa el, ca eram in spatele lui si am vazut, si NIMIC.....deci hai sa zicem merci de astia care le au
                        Last edited by m3dic911; 27 March 2017, 13:18. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by anton.dan View Post
                          da cu stopurile vopsite cu negru de alea ce mai ziceti ?
                          asa unmbla astia la bucuresti cu bemeweu stopu vopsit cu vosea ngru
                          Ai tastatura defecta, ori pi la matali pi la bacau, nu s vorghesti romanesti?
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Railor lasand la o parte aceste lucruri,a reusit cineva sau se poate activa comanda vocala pentru apelare la Media Nav?

                            Comment


                            • Ce fel de becuri se găsesc în butoanele de geam ? Până nu a fost beznă afara am crezut că nu sunt iluminate

                              Comment


                              • Sunt Led-uri albe la X52ph2 sau oranj la X52ph1 SL10/Prestige, că la astea lipseste firul de alimentare e altceva.

                                Apropopo la X52ph2 în echipare Prestige a apărut fonomin(aprox 30x30cm) pe tavanul torpedoului, evident și ăla costă
                                Last edited by t0rquemada; 28 March 2017, 00:14.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google