Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ma interesează tubulatura pt locurile spate, de unde ai cumpărat-o, eventual daca poți pune o poza. Ms mult
    My Ride sigpic

    Comment


    • #17
      Iti raspund eu: tubulatura pt locurile spate a cumparat-o de la reprezentanta la 105 lei.

      Comment


      • #18
        Originally posted by Madutzu25 View Post
        Ma interesează tubulatura pt locurile spate, de unde ai cumpărat-o, eventual daca poți pune o poza. Ms mult
        Cam pe AICI gasesti toate detaliile legate de tubulatura pentru locurile spate.
        Asa cum zice si Cristi ... au costat 105 lei in reprezentanta iar montajul l-am facut eu - montajul l-am detaliat (fara poze) AICI.
        Merci.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #19
          Originally posted by t0rquemada View Post
          @Alex Matei doar le dati pe cele originale jos si le puneti pe cele cu limba cromata Oare? Te las sa-ti dai seama din poza.

          Acelasi sistem de prindere au si celelalte(cele cromate). In general Duster-ul(II) si Lodgy-ul vin echipate cu aceste clapete.

          Atasez si o poza:
          Attached Files
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • #20
            Eu am vazut ca difera manerele. Nu sunt ca cele de logdy/duster 2. Nici forma nu e aceeasi.

            Comment


            • #21
              Ah,da ! Imi cer scuze acum m-am uitat mai atent la poza pusa de colegul nostru si am vazut ca difera. In special pe partea din spate.
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • #22
                Logan MCV 2 cu 7.000 km si deja am ceva imbunatatiri. Prima ar fi instalatie gpl Fratelli. (am renuntat la garantie motor) si cum am un consum mixt de 8% eu zic ca a meritat.
                Apoi...
                Alarma la care mai am de montat acuator pt deschiderea din telecomanda a portbagajului
                Statie radio CB (inca nu am reusit sa iau radar asta chiar ca foloseste)
                Automatizare a aerului conditionat. (Acum imi pot fixa ca sa am o temperatura prestabilita in masina)
                Am cumparat dar nu si montat (nu imi permite ploaia) senzor si camera video pentru mers inapoi.

                Comment


                • #23
                  In poza pusa de mine sunt manere de logan II(jos,departate) si lodgy(sus,apropiate). Se vede clar diferenta de adancime.

                  Imbunatatiri:
                  -cheder capota
                  -suport carlige in portbagaj
                  Last edited by t0rquemada; 16 June 2014, 15:53.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #24
                    Automatizare a aerului conditionat? Detalii te rog daca se poate. Cum ai facut, cat costa?

                    Comment


                    • #25
                      Imbunatatirile pe care le-am adus la al meu Sandero 2 sunt:
                      1.Antifurturi roti - 200 lei
                      2.Antifurturi capace - 45 lei
                      3.Alarma auto Eaglemaster E8 plus sirena - 369 lei
                      4.Cheder motor - primit
                      5.Cotiera Logan 2 - 200 lei + 10 lei suruburi, piulite, saibe
                      6.Obturatoare praf - 25 lei
                      7.Folie auto Llumar AT - 300 lei
                      8.Covorase Gledring - 100 lei

                      P.s. Preturile sunt cele platite de mine.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by bogdan_cj View Post
                        Automatizare a aerului conditionat? Detalii te rog daca se poate. Cum ai facut, cat costa?
                        Cauta pe subiectul cu aer conditionat, unde arat cum am pus in practica.
                        Costul a fost de 100 lei termometru digital cu sonda si releu si 25 lei curierat.
                        Merge excelent si cu toate ca sunt si pareri impotriva automatizarii, eu am gasit pe un site din china si unul din India o automatizare asemanatoare produsa industrial, culmea in India instalata si pe un Duster.

                        edit. pun si link http://www.loganclub.ro/forum/intre_...67#post1589567
                        Last edited by citro; 16 June 2014, 16:33.

                        Comment


                        • #27
                          Multumesc Florin
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by t0rquemada View Post
                            In poza pusa de mine sunt manere de logan II(jos,departate) si lodgy(sus,apropiate). Se vede clar diferenta de adancime.

                            Imbunatatiri:
                            -cheder capota
                            -suport carlige in portbagaj
                            sunt interesat de ceva sisteme de carlige portbagaj (sau orice sisteme de prindere) la un sandero - poti te rog sa pui niste poze cu sistemul ce ti l-ai montat?
                            RTFM

                            Comment


                            • #29
                              faina ideea ta, m.florin, am vazut la my ride ul tau lumina pe care ai montat o in torpedou, este o varianta buna
                              eu unul zic ca e fain sa impartasim cu colegii imbunatatirile, ne mai inspiram si mai prindem curaj sa bricolam
                              si eu la vechiul logan am montat lumina in torpedou,nu aveam deoarece era preferance,insa aveam locatia pt lampa si locul decupat pt contactor,ii montasem exact ca din fabrica,cu contactor si lampa originala, insa la logan 2 au scos lumina din acest spatiu,este chiar aiurea, m am uitat la reprezentanta, nici macar steapway nu are lumina in torpedou, si este o masina mai scumpa,este urat sa dai pe o masina 12000 de euro- cam cat este un steapway- si sa nu ai un bec amarat in torpedou
                              am vazut ca macar la duster au pus lumina in acel loc
                              chiar ar fi interesant de vazut sistemul de carlige portbagaj
                              Last edited by panselin4; 16 June 2014, 21:58.

                              Comment


                              • #30
                                E regretabil ca nu exista acel bec in torpedou dar nu este un capat de tara. Si la noi se pot trage fire etc ... mie unul varianta cu acea lampa mi s-a parut unsa foarte ok. Si pana in prezent nu am schimbat deloc bateriile. Chiar daca ar fi sa schim bateriile o data pe an tot nu mi se pare mult.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google