Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai lampile ceata Logan 2 2016 sunt inglobate in blocul de stop.Sunt si de alta forma?
    In bara am catadioptrii.Masina am luat-o in Iulie 2016.
    Last edited by Old Driver; 31 March 2017, 15:59.
    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

    Comment


    • Vazusem un logan 2 facelift la care se aprindeau stopurile de ceata in locul unde sunt catadioptrii la logan 2 ph1.

      Comment


      • Pai asa e.
        sigpic

        Comment


        • Crezi ca gasesti deja piese daca masina abia a aparut pe piata? Descompletezi vreo masina din curtea reprezentantei?
          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

          Comment


          • Originally posted by tipicarul View Post
            Le-am citit, le-am citit! Am citit azi noapte si tot topicul cu coduri de piese!
            Dar nu mi-a fost clar ce inseamna "barbita" ... si pe de alta parte nici din dialogys nu se intelege prea bine: deflectoarele de la roti sunt denumite aparatori de noroi si apar pe desene in spatele rotilor si nu in fata lor.

            De aceea prefer sa intreb in stanga si in dreapta de mai multe ori... am lucrat si lucrez cu cataloage de piese online proprietare ale unor firme relativ similare, mult mai mari/celebre decat Renault si am avut de multe ori surpriza sa comand gresit piesele de motor deoarece gama de produse era foarte variata iar sistemul era destul de sarac in informatii, sau in conceptia lui existau anumite greseli/neactualizari.

            Asadar din toata discutia asta am aflat despre intreg inventarul de deflectoare care ar trebui sa fie echipata masina si ca este posibil ca pe masina sa existe cateva dintre ele... deci pana nu vad ce se afla pe masina, nu are rost sa fac vreo comanda. Multumesc!

            Faptul că niște idioți (oameni cu idei) au tradus Dialogys/CLiP după ureche e de înțeles

            "bărbita"
            element aerodinamic 960155505R 27,35e+tva / pret 02/2017 : 41,53e

            Deflectoare rezervor
            st deflector aerodina 972841918R 4,95e+tva /pret 02/2017 5,39e
            dr deflector aerodina 972841251R 6,11e+tva /pret 02/2017 5,64e
            piulita H RDL M6 7703033181 1,39e+tva M6x100 /pret 02/2017 1,58e

            Deflectoare roti fata
            st aparatoare noroi f 638539151R 3,15e+tva /pret 02/2017 5,00e
            dr aparatoare noroi f 638506903R 3,15e+tva /pret 02/2017 5,00e
            nit g 4.8 23.5a 7703072337 2.06e+tva /pret 02/2017 2,28e
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Ce parere aveti ?
              Sper doar sa nu cada dupa prima spalare, dar banda aia dublu adeziva pare teapana.
              Ma intreb daca voi vrea vreodata sa le dau jos, oare o sa imi lase urme pe bara ?

              2017-03-31 14.25.47.jpg

              2017-03-31 14.25.57.jpg

              2017-03-31 14.25.52.jpg

              Comment


              • foliile alea albastre de protectie nu le dai jos?

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  Faptul că niște idioți (oameni cu idei) au tradus Dialogys/CLiP după ureche e de înțeles

                  "bărbita"
                  element aerodinamic 960155505R 27,35e+tva / pret 02/2017 : 41,53e

                  Deflectoare rezervor
                  st deflector aerodina 972841918R 4,95e+tva /pret 02/2017 5,39e
                  dr deflector aerodina 972841251R 6,11e+tva /pret 02/2017 5,64e
                  piulita H RDL M6 7703033181 1,39e+tva M6x100 /pret 02/2017 1,58e

                  Deflectoare roti fata
                  st aparatoare noroi f 638539151R 3,15e+tva /pret 02/2017 5,00e
                  dr aparatoare noroi f 638506903R 3,15e+tva /pret 02/2017 5,00e
                  nit g 4.8 23.5a 7703072337 2.06e+tva /pret 02/2017 2,28e
                  Așa de întâmplă când documentațiile tehnice sunt traduse de către traducători cu pregătire tehnică precară.

                  Dintr-un post al tău rezultă că la MCV ar mai fi un deflector/carenaj la rezervor, in plus fata de cele două stanga-dreapta... cum e până la urmă?
                  Last edited by tipicarul; 31 March 2017, 23:06.
                  „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                  Comment


                  • Originally posted by claudius_log View Post
                    foliile alea albastre de protectie nu le dai jos?
                    E o ironie... si alea sunt lipite sau ce ?

                    Comment


                    • Alea sunt niste autocolant sa nu se zgarie nichelul.

                      Comment


                      • @tipicarul:
                        La MCVII mai e un "scut de noxe" montat implicit, ce închide bara spate în zona aerisitorului stânga, zonă în care se aduna "fumul de eșapament".
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by misterG View Post
                          Ce parere aveti ?
                          Sper doar sa nu cada dupa prima spalare, dar banda aia dublu adeziva pare teapana.
                          Ma intreb daca voi vrea vreodata sa le dau jos, oare o sa imi lase urme pe bara ?

                          [ATTACH]519432[/ATTACH]

                          [ATTACH]519433[/ATTACH]

                          [ATTACH]519434[/ATTACH]
                          Frumos,

                          Stai linitit c nu cad,eu am pe Logan 2 10 ani puse de reprezentanta de aproape 2ani i jumtate,singura problema a fost c srise o parte din vopsea si mi le-au revopsit pe garanie!

                          Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050F folosind Tapatalk

                          Originally posted by Mike959 View Post
                          Frumos,

                          Stai linitit ca nu cad,eu am pe Logan 2 10 ani puse de reprezentanta de aproape 2ani i jumtate,singura problema a fost c srise o parte din vopsea si mi le-au revopsit pe garanie!

                          Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050F folosind Tapatalk


                          Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050F folosind Tapatalk
                          Last edited by Mike959; 1 April 2017, 09:58. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by tipicarul View Post
                            ....
                            Dintr-un post al tău rezultă că la MCV ar mai fi un deflector/carenaj la rezervor, in plus fata de cele două stanga-dreapta... cum e până la urmă?
                            La MCVII mai e un "scut de noxe" montat implicit, ce închide bara spate în zona aerisitorului stânga, zonă în care se aduna "fumul de eșapament

                            Adică ăsta (poza via ironick):
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • OK! Multumesc!
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Doresc să colantez sau să vopsesc consola pe care vine comanda de climă, îmi pare piesa care este finisată cel mai prost din toată mașina. Nu mă interesează să fie neapărat precum consola de la radio, poate sa fie și negru mat.
                                Recomandați pe cineva ? Mulțumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google