Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dl_dr25 de ce nu incerci hidro transfer?poti achizitiona tu pelicula si activatorul sau il poti da la facut.daca alegi prima varianta,arunca o privire pe aliexpress ,vei gasi n-shpe modele iar pretul pt ce.ti trebuie ar fi cam 30 euro.sfatul meu e sa nu aplici folie carbon pt ca e o porcarie.am avut aplicata folie 5 d pe consola,am dat.o jos intr.un final iar acum am 3d si tot nu e cum ar trebui.arata bine,parerea mea dar din cauza caldurii ,se dezlipeste usor..succes!


    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

    Comment


    • Mulțumesc, este de luat in considerare, dar timpul mă omoară. Am reușit să fac ceva la mașină și tot mai am in portbagaj ceva pt lucru

      Comment


      • Eheee...i eu atept concediul tot pt asta).îi ataez nite poze cu folia aplicat 3d s vezi cum d...eu am pus pe consol i mânere.arat bine dar nu se pstreaz bine...

        Sent from my SM-J510FN using Tapatalk



        Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

        Si eu astept concediul tot pt asta.iti atasez niste poze cu folia aplicata 3d sa vezi cum da.eu am pus pe consola si manere.arata bine dar nu se pastreaza bine(scz pt msj de mai sus dar il trimisesem cu diacritice)

        Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
        Last edited by Olly09; 8 April 2017, 09:07. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • A montat cineva plasticul care vine după cele dinainte de rezervor ? Merită ? Eu am mers ( montat) pe mana celor care au montat " barbita", deflectoarele de la roti și rezervor, dar nu pot sa fac nici o comparație fiindcă nu am mers peste 120 km și nici foarte mult afara.

          Știe cineva cum pot sa dau jos grila dintre proiectoare ? Vreau sa montez după o plasa metalica pt pietricele.
          Last edited by dl_dr25; 9 April 2017, 20:38. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Cu tot cu bară
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am cumparat masina in martie 2013. De atunci i-am facut urmatoarele imbunatatiri:
              - montat instalatie gaz GPL BRC in 2015 ( merita deoarece fac 2000-2500 km lunar...de la 1 200 lei lunar pe benzina acum dau 500 lei pe GPL)
              - montat faruri fata identice cu cele de pe versiunea Logan II 10 ani
              - montat cotiera
              - aplicat protectii laterale pe usi impotriva zgarieturilor

              Masina are 105 k km. Ruleaza ca in prima zi

              Comment


              • Văd că nu mai funcționează novline romania, unde mai pot sa găsesc carenaje spate ? Mulțumesc

                Comment


                • Poti incerca aici
                  sau aici
                  sau aici

                  Comment


                  • Mi-am montat zilele astea cârlig la MCV şi mi-au pus în braţe deflectorul ăla de la bara spate de care se vorbea ceva mai sus. Mă gândeam dacă merge cumva decupat şi pus la loc... are rost oare efortul? Şi-a mai pus cineva cârlig şi a păstrat şi deflectorul? Sau mai bine îl las naibii jos şi gata... Toba aia de eşapament e ciudat de scurtă...

                    Comment


                    • Salutări! Aveți idee de unde se pot cumpăra macarale elctrice pentru ferstrele din spate? Am căutat peste tot, nu am găsit. De la o singură firmă am primit următorul răspuns: ”Macarale pentru Logan 2 se gasesc doar originale Dacia . Se pot aduce la comanda in 10-15 zile la 580 Lei / Bucata. (fără butoane și instalația electrică) Pentru o identificare exacta avem nevoie si de seria de caroserie.”. Vă mulțumesc.

                      Comment


                      • Mulțumesc Fanez, eu caut ceva precum modelul după față.., pt a acoperi mai bine.

                        Comment


                        • Așa ceva caut.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Deja muncesc la mașină de ceva timp și tot nu mai termin. Bec pe fata H7 Osram 130%, bec led pe marsarier, lampa 2 butoane, leduri in toate lămpile, covorașe in suport pahare ( model de L1), conducte aer, folie geamuri, tavita portbagaj, agățătoare in portbagaj, barbita bara, cheder capotă, deflectoare roti și sub mașina + o ceara de 200lei de care sunt super mulțumit.
                            Și prevăd încă multă muncă și bani pe măsură​. Dar fericirea mea neprețuită

                            Comment


                            • Originally posted by dl_dr25 View Post
                              Așa ceva caut.

                              am eu exact la fel montat pe spate, vin perfect
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • K foarte bine, dar de unde cumpăr și eu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google