Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te-ai complicat, la mine a durat 1h cu demontat/montat cotita, dupa ce am pus la mine, la Crs_sandel am pus în 30 de minute.

    Comment


    • Doar proiectoare
      Proiectoare si fază scurtă
      Fază scurtă
      Pozele sunt făcute pe un drum iluminat după cum se vede in poze.
      Pt 65 lei cred ca este mai ok decât să schimb proiectoare cu unele de L1 + cablajul si munca aferentă. Sunt foarte mulțumit de rezultat, becurile sunt 90% sigur ca o să reziste fiindcă sunt luate de la aceași firmă cu ce am mai cumpărat la L1 acum 2-3 ani ( menționez ca L1 încă îl am). Mai vreau să cumpăr ceva folie galbenă din care sa fac 4 -6 "clătite" pt proiectoare care să le țin in mașină, în caz de ceață puternică pe un traseu lung ( nu sunt mulțumit de lumina albă, nu îmi oferă vizibilitate) să pot să le aplic într-un minut.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by Marius Ile View Post
        Ca sa abat putin subiectul,
        L-ai abătut și pe subiect și pe predicat de nu am înțeles mare lucru... Deci daca știa că durează 4:30h nu mai luai/făceai? Cat ai investit (Ron) ? Crezi că merită?Ai sfătui pe alții să își pună?

        Comment


        • Merita, doar ca toti ziceau ca nu dureaza mult si ca nu e nevoie sa demontez scaunele si mocheta desi au facut-o.

          Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

          Comment


          • Pai tu ai mai pus si mocheta aia care te-a obligat să bricolezi mai mult, noi am montat țevile si gata

            Comment


            • Adica luati in calcul ca poate sa nu dureze asa putin.

              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

              Comment


              • Nu a zis nimeni ca nu trebuie sa ridici mocheta (era evident ca nu ai cum fara) dar scaunele nu trebuie demontate. Cu grija se poate si fara.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Dar am luat prin eliminare. Nu demontez decat tunelul ca asa au zis ca merge. Si dai si incearca mai asa, mai invers.
                  Nu merge incep sa demontez din mocheta din fata pana la cheder, poate merge. Si iar incerc si nu merge. Ok desfac chederul iar mai incerc in mai multe feluri, tot degeaba.
                  Gata demontez si scaunul dreapta, in sfarsit pot. Urmeaza stanga...

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Tot respectul că l-ai făcut până la urmă, asta e important.

                    Comment


                    • As fi terminat mai repede daca stiam mai exact. De asta am postat poate mai incearca si altii

                      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Noi avem 3 mâini si am reușit fără să demontăm scaunele . Scz dar să nu te superi.

                        Comment


                        • Acum parcă îmi vine să încerc ceva si pt far
                          60W/Set (30W/Bulb) / 6400LM/Set (3200LM/Bulb) nu mai mulți LM. Ceva păreri ? Dar nu că itp, poliție
                          Mă interesează cum bat, dacă îi deranjează pe cei din contrasens, fiabilitate și dacă se poate din ce ați văzut sau auzite de la persoane de încredere. Mulțumesc
                          Attached Files

                          Comment


                          • La becurile de la far dacă merg pe led am nevoie de Canbus ?

                            Comment


                            • Se trage de mocheta pana în dreptul scaunului după ce în prealabil ai demontat tunelul median, ai scos și partea care îmbracă levierul la cutia de viteze și ridici îmbrăcămintea la levier. Mocheta se ridica pe scaun și apoi introduci conductele plug-in play. Le pui sub scaun, tragi mocheta la loc și la final pui un brăduț la conducta ca să stea fixa.

                              Comment


                              • Pe asta sigur după Crăciun o fac/montez
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google