Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nelu_71 View Post
    felicitari de achizitie,
    nu are spatiu de depozitare cotiera???

    Paste fericit ! La toata lumea
    da are spatiu da nu mare

    Originally posted by m.florin View Post
    da. Merci. Stiu acel .pdf, eu intrebam daca a fost montat de fabrica sau de reprezentanta etc.
    @ionyk013 - o poza cu interiorul capacului portbagajului se poate?
    Merci.
    o sa pun o poza e la fel tabla goala

    Originally posted by m.florin View Post
    da. Este si asta o idee. Doar ca ... E cam indrazneata. Stiu ca rusii au facut ceva asemanator pe un logan 1. Oricum sunt curios - sigur ne ajuta t0rque - cat costa o cotiera de genul asta si eventual cam ce presupune montajul acesteia; mai mult ca sigur ca e disponibila cu tot cu scaun :d.



    Doar un sfat ... Incearca sa atasezi pozele in varianta "normala" a lor. Respectiv incearca sa le editezi inainte de a le incarca - incearca cu rotate etc.
    Pragurile iluminate nu sunt neaparat o imbunatatire ... Poate mai de graba un accesoriu.
    Eu am o alta curiozitate; instinctorul a fost amplasat de fabrica in acel loc? Mi se pare o idee foarte buna de a-l amplasa acolo si a avea acces instant la el.
    da asa a venit din fabrica
    Last edited by ionyk013; 12 April 2015, 21:38. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ionyk013, sa stapanesti sanatos masina, si sa faci cati mai multi km fara evenimente
      Este prima data cand vad la dacia o cotiera prinsa in acel fel, adica de scaunul soferului
      Cum zicea si florin, acea cotiera nu cred ca se poate monta asa usor la un scaun fara asa ceva prevazut din fabrica
      Eu cred ca voi merge pe cotiera de l2 clasica

      Am vazut la masina mea, sub torpedou 3 urechi de prindere in care se poate prinde cu clipsuri,o bucata de carton care are si fonomin prins acolo, probabil precum este acel carton cu fonomin din partea soferului, de deasupra pedalelor,asta pt un plus de izolatie fonica
      Poate torq ai idee ,gasim asa ceva la dacia?poate un cod sau pret
      Ma gandesc ca se poate confectiona destul de usor in cazul in care nu gasim
      Last edited by panselin4; 13 April 2015, 23:19.

      Comment


      • În principiu există și acolo o "blană", problema e prețul.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Intrebarea este. Trebuia sa am din fabrica acolo materialul acela?
          Adica acel carton cu fonomin montat sub torpedou?
          Am laureat. Dar de 1.2, poate au doar dieselurile acel fonomin acolo
          Ai idee un pret ?

          Comment


          • La diesel laureate exista
            My Ride sigpic

            Comment


            • Originally posted by panselin4 View Post
              Intrebarea este. Trebuia sa am din fabrica acolo materialul acela?
              Adica acel carton cu fonomin montat sub torpedou?
              Am laureat. Dar de 1.2, poate au doar dieselurile acel fonomin acolo
              Ai idee un pret ?
              vezi ca e pe bursa la baJetii din mioveni ;)

              Comment


              • Am o noua imbunatatire la loganel, hsa activat , este foarte fain, daca tot are masina asa ceva, de ce sa nu il activam si sa ne bucuram de el
                Multumesc frumos torq

                Comment


                • Cine poate activa hsa și semnalizare impuls în timisoara?

                  Comment


                  • Se merită un scut metalic la motor ? Avantaje și dezavantaje ?

                    Comment


                    • se merita doar ca nu o sa gasesti asa ieftin...
                      sigpic

                      Comment


                      • La reprezentanță au spus că scutul e 250 ron. Acum nu știu cât ar mai fi și manopera.

                        Comment


                        • Manopera la 4 suruburi?

                          Comment


                          • Care 6, în plus scutul nou e mai greu cu 5Kg față de cel de plastic.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Intrebarea conexa cred ca e daca minunea de plastic e cat de cat rezistenta si daca ajuta suficient in situatii mai nasoale (gen pietre, borduri)...

                              Comment


                              • Parerea mea este ca scutul de plastic este doar pentru protectie impotriva prafului sau noroiului , l-am vazut cand am facut revizia de an si a fost dat jos, in cazul in care dai intr-o bordura sau ceva se sparge imediat, este subtire si flambeaza mai rau ca o tava dintr-un magazin cu orice produs la 13 lei.
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google