Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au aparut carnajele pentru rotile din spate si pt X52.

    Comment


    • Am sunat eu azi si nu sunt în stoc.....După 20 noiembrie....Am făcut chiar și comanda....m-au sunat și mi-au anulat-o

      Am o intrebare petru cei care si-au montat tubulatura de aer pt pasagerii din spate.La voi debitul de aer care circula prin tubulatura din dreapta este la fel ca debitul din stanga?Intreb pt ca am observat ca debitul de pe partea soferului din tubulatura este mai mic decat in dreapta.
      Last edited by FloNick; 29 October 2015, 22:28. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Este diferenta de debit intre partea spate de la sofer si partea spate de la pasager ( cel putin la mine ). Nu mai stiu care e mai tare/slab, dar o sa-ti zic maine

        Comment


        • Originally posted by FloNick View Post
          Am o intrebare petru cei care si-au montat tubulatura de aer pt pasagerii din spate.La voi debitul de aer care circula prin tubulatura din dreapta este la fel ca debitul din stanga?Intreb pt ca am observat ca debitul de pe partea soferului din tubulatura este mai mic decat in dreapta.

          Nu am testat ce zici tu, dar debitul de aer de la sofer (din zona picioarelor) este mai crescut decat debitul de aer ce vine la picioarele pasagerului din dreapta. Deci, acel aer e tot acolo, doar ca nu este repartizat uniform catre toti pasagerii, in acest caz uniform catre pasagerii spate.

          Comment


          • O sa ma uit azi, dar cand am testat, nu am observat diferente in spate. In partea stanga la sofer, debitul este mai mic fata de pasager, odata cu montarea tubulaturii, iarna trecuta nu mi-au mai inghetat picioarele ca in prima iarna cand am luat masina, deoarece se cunoaste o imbunatatire fluxului de aer.

            Comment


            • Credeti ca se merita montarea carenajelor spate complete la logan?o sa se simta vreo diferenta de zgomot?

              Comment


              • La ce Logan? Carenajele spate sunt pentru protecție la sablare, la ruși iernile sunt grele, sare și nisip la greu.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • la logan 1..am vazut ca se discuta pe forum despre ele si vroiam sa-mi comand ptr spate,eventual sa lipesc si niste pasla fonoabsorbanta

                  Comment


                  • Cele despre care se discută aici sunt proveniență Rusia și sunt de X52. Pentru X90 există , dar în configurație Lada Largus(MCV) fără ABS deci lipsesc decupaje.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • am inteles.multumesc frumos

                      Comment


                      • salut . imi poti spune si mie cum ai activat semnalizare pe impuls ( M FLORIN ) . ms frumos

                        Comment


                        • Baieti,ati reusit sa verificati debitul de aer de la tubulatura pt pasagerii din spate stanga/dreapta?

                          Comment


                          • Pe partea la sofer am simtit ca e debitul mai mic decat pe partea la pasager ( vorbesc de tubulatura ce duce in spate, pentru cine citeste "pe sarite" )

                            Comment


                            • Originally posted by florinm View Post
                              salut . imi poti spune si mie cum ai activat semnalizare pe impuls ( M FLORIN ) . ms frumos
                              Salut.
                              Pentru activarea semnalizarii cu impuls ai nevoie de DDT si Derelek.
                              Bafta.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • M.Florin stii pe cineva in BV care poate activa semnalizarea cu impuls,dar si HSA-ul?Te rog frumos da-mi un mesaj pe privat cu raspunsul.Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google