Imi curge apa in portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi curge apa in portbagaj

    As fi recunascator colegilor de pe forum daca ma-ti putea ajuta cu o idee de am rezolva problema
    Mi se prelinge apa in partea dreapta jos a portbagajului

  • #2
    Si noi am fi recunoscator daca nu te-ai fi inregistrat pe forum la misto...si aici ma refer la locatia ta...
    Si on topic...fi mai explicit...ai zis ca ti se prelinge...inseamana ca vine de undeva de sus...te bagi frumos in portbagaj cu o lanterna si un prieten baga apa cu furtunul in zona portbagajului...si vezi pe unde intra inauntru.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu am chef de mistouri, recomandarea ta chiar am facut-o astazi si nu pot sa-mi dau seama de unde intra in portbagaj ea se prelinge intre aripa si oala de la roata

      Nu mai cita postul anterior...se intelege ca lui ii raspunzi.Multumesc.

      Comment


      • #4
        Probabil se prelinge pe sub cheder. Masina mai e in garantie?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          Nu numai este in garantie si m-am uitat si la cheder ea se prelinge din imbinare parte int aripa si oala sau cum ii spune la chestia aia

          Comment


          • #6
            nasol
            insemna ca ai undeva o fisura. in acest caz mergi pana la un tinichigiu.
            saaau, lasi sa se usuce bine locatia respectiva si pui mastic siliconic. asta doar temporata cat s anu iei apa. nu lasa asa ca o s ainceapa sa rugineasca tare pe acolo
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #7
              Am gasit in cele din urma unde imi intra apa in portbagaj, la garnitura de la priza de aer din partea dreapta am inlocuit-o si este OK

              Comment


              • #8
                Unde este frate aceasta garnitura a prizei de aer, fiindca si mie imi intra foarte multa apa in partea dreapta a portbagajului , dupa fiecare spalare a masinii( si se strange in locasul acela denumit "oala"). A facut mucegai si chiar ciuperci mocheta

                Comment


                • #9
                  salutare
                  si eu patesc la fel...numai ca la mine nu intra dupa ce o spal ci pe vreme ploioasa in acea oala intra apa,tot timpul mocheta este umeda,probabil cum arunca roata,o fi vreo fisura acolo...

                  Comment


                  • #10
                    verifica tripla din partea respectiva
                    de fapt dao jos si tragei un strat serios de vaselina intre burete si caroserie si scapi de intemperii
                    baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                    Comment


                    • #11
                      am avut aceasi problema cu apa din portbagaj in dreapta.Era din cauza gurii de aerisire din bara....

                      Comment


                      • #12
                        Apa intra cand membranele de la prizele de aer din aripile din spate se uzeaza indoindu-se ,sau cand se baga apa cu presiune la spalat . Asa ca le puteti silicona sa nu mai fie mobile sau sa cumparati noi si sa schimbati membranele.(nu stiu pretul dar codul e pe ele).Intra mai multa apa in dreapta din cauza baltilor de pe marginea si inclinatia soselelor.

                        Comment


                        • #13
                          Si eu am avut aceeasi problema acum 2 luni...pur si simplu scoteamcu buretele apa din partea dreapta.... din cauza condensului firg/cald....dupa ce am desfacut capitonajul, pe toata partea dreapta, era o bruma de 3-4 mm, apoi am observat ca intra aer cald din habitaclu in portbagaj prin zona stalpului din dreapta, dupa ce am "umplut" zona aia cu burete care se pune sub parchetul laminat nu mai am nici o problema.....nu stiu daca este o solutie dar efectul este ca am scapat de apa.....

                          Comment


                          • #14
                            Si eu am condens in porbagaj. Ce se intampla daca astup aerisirile de sub bara spate?
                            sigpic
                            Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

                            Comment


                            • #15
                              Nu cred ca se intampla nimic...si eu am observat de vreo cateva zile ca imi intra apa in portbagaj pe partea stanga pe aerisirea aia si la fel vreau sa astup de tot gaurile alea.
                              Problema este ca nu pot scoate priza aia de acolo fara sa dau bara jos( sau ma insel???)
                              Oricum ca sa astup gaurile trebuie sa dau bara jos,,,,,dar priza aia nu iese de altfel prin portbagaj ca am incercat sa trag de ea si nu vrea.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google