Incalzire Scaune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incalzire Scaune

    Va rog sa ma lamuriti si pe mine .

    Intentionez sa imi montez incalzirea in scaunele fata.

    Eu am o dacia logan ph2 din 2009 si am citit pe aic pe colo ca ar avea instalatia pentru incalzirea in scaune gata montata.

    Am avut ceva treaba azi si am scos scaunele din masina si am vazut aceasta mufa din imagini.

    Aceasta este mufa pentru incalzirea in scaune? mai trebuie si altceva "manuit" pe acolo sau decat insalatia propriu-zisa de incalzire se clipseaza mufele si gata?

    Va multumesc pentru intelegere si imi cer scuze de pe acum . Sunt sigur ca mai exista un astfel de topic dar nu am reusit sa dau de el.
    Attached Files

  • #2
    Vezi aici, poate te ajuta:
    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

    Comment


    • #3
      mai introduci o siguranta.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Alyn97 View Post
        mai introduci o siguranta.
        Unde si pentru ce?
        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

        Comment


        • #5
          ai cablajul tras, dar in panoul de sigurante este gaura la incalzire, cauti schema si bagi siguranta.

          Comment


          • #6
            El are Laureate la fel ca mine si siguranta respectiva sigur exista in panou.
            Cel putin la mine asa a fost.
            "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

            Comment


            • #7
              posibil...

              Comment


              • #8
                si butoanele ? sunt pe carenaj la scaun?

                Comment


                • #9
                  Daca ai acea mufa verde sub scaun inseamna ca ai instalatia trasa si ai si siguranta in panou.
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • #10
                    salut

                    eu am un logan din 2009 laureat...ai cablurile trase si siguranta pusa la panou.....iti trebuie instalatia sa o montezi in scaune si sa ii cuplezi mufele...caranejele din lateral nu te ajuta cu nimic trebuie sa iti iei altele care au locasul ala pt butoane sau le pui sub frana de mana

                    daca vrei sa fie luminate butoanele mai trebuie tras un fir din bord dar aici nu ma pricep.....eu le-am lasat asa
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by vyalli View Post
                      salut

                      eu am un logan din 2009 laureat...ai cablurile trase si siguranta pusa la panou.....iti trebuie instalatia sa o montezi in scaune si sa ii cuplezi mufele...caranejele din lateral nu te ajuta cu nimic trebuie sa iti iei altele care au locasul ala pt butoane sau le pui sub frana de mana

                      daca vrei sa fie luminate butoanele mai trebuie tras un fir din bord dar aici nu ma pricep.....eu le-am lasat asa
                      mersi.
                      stiam de carenaje pentru butoane eu ma refeream strict la instalatie daca mai trebuie facut ceva inafara de pus kitul de incalzire pe scaune si mufat. pt ca am observat si eu ca sigurantza este deja pusa in panou.

                      Comment


                      • #12
                        Nu mai trebuie nimic. Doar incalzirea sa o pui sub tapiterie si sa o mufezi.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • #13
                          Resuscitez acest topic cu o intrebare. Am un ph2 din 2011 (laureat) si desi m-am uitat cu atentie sub scaune, la vedere nu este nici o mufa. E ascunsa sub mocheta sau langa aerisirea pt spate?

                          Comment


                          • #14
                            E o mufa verde, fixata sub scaunele fata, daca bine imi aduc aminte.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #15
                              Eu facand curatenie, sau din pura curiozitate, cand am tras cablajul pt sistemul audio, nu am observat asa ceva. E posibil sa nu o am? Daca e fixata asa, banuiala mea e ca e la vedere.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google