Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inchidere Centralizata

    salut. am si io o intrebare. vreau sa imi montez pe masina inchiderea centralizata cu cheie tip briceag. acum intrebarea este daca atunci cand imi cumpar kit-ul am nevoie si de cele 4 actuatoare? masina mea este un logan.
    Multumesc.
    Last edited by darksid3; 28 December 2009, 11:26.

  • #2
    Nu stiu la ce te referi tu cu "4 actuatoare"?
    Merge montata pe inchiderea din fabrica a masini fara nici o problema

    Comment


    • #3
      io tocmai miam luat kit-ul si el e compus din unitatea centrala si 2 telecomenzi(cheie tip briceag). ei si mai era un sistem de inchidere cu 4 chestii....alea nu sunt actuatoare?
      Sper k miam cumparat produsul corect.

      Comment


      • #4
        ti-ai montat produsul?si am comandat acelasi lucru ca si tine si as vrea sa stiu si eu cum functioneza si daca se poate cum a fost legata unitatea centrala.ms

        Comment


        • #5
          inca nu l-am montat.....de abia pe 2 ianuarie trebuie sa ma duc sa il monteze baiatul de la care am cumparat inchiderea. Deci tu vrei sa stii cum e legata unitatea ca sa te apuci tu de montat??? sincer ma pricep la putina electronica....dar de cat sa fac vreo boacana la masina mai bine dau 50 de lei si s-a rezolvat treaba.
          bafta ;)

          nu mai scrie mirc
          Last edited by skandal; 30 December 2009, 20:51.

          Comment


          • #6
            salut BOBO88, eu vreau sa-ti paun ca am inchidere cum spui tu de vreo 3 luni si nu am treaba; actuatoarele iti vin ca asa este setul dar nu ai nevoie de ele pt ca masina ta e deja echipata cu asa ,in fond alea sunt niste motorase care inchid si deschid usile; loganul meu e unul standard si a mers k uns, si stii cat dureaza montajul? 15 min la un electrician auto! iar ceea ce trebuie sa mai stii e ca atunci cand iti faci si cheia pt ca ea vine bruta si sa faci schimbul de cip ; totul te va ajunge la 120 leimax,succes!!!

            Comment


            • #7
              multumesc CYPRY.....asta era nelamurirea .actuatoarele...daca imi trebuiau sau nu. In legatura cu cheile am rezolvat-o mi-am facut 2 chei si ma costat 30 de lei iar chip-urile mi le-am schimbat singur. De acum trebuie sa ma duc maine la electrician sa imi monteze unitatea ji mia zis k ma costa 50 lei montajul.
              Bafta ;)

              Comment


              • #8
                salut.vreau sa pun si eu alarma si inchidere cu telecomanda.am vazut in hypermarket set inchidere centralizata +alarma .e aceeasi telecomanda pt amandoua?exista si cu deschidere pt portbagaj? se va pierde garantia dupa aceste operatii.merci

                Comment


                • #9
                  saluatare. vrea sa stiu si eu unde este amplasat modului de inchidere centralizata la logan.
                  imi poate spene cineva si mie unde este amplasat?
                  va multumesc
                  va rog sa imi raspundeti urgent
                  sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

                  Comment


                  • #10
                    normal si logic ti-ar trebui cumparat un actuator principal pentru a nu se omora modulul de deschidere din portiera stg-fata. Cumpara-ti un actuator principal, monteaza-l in portiera stg-fata si de acolo e floare la ureche..........spor la treaba
                    TAXI M2O

                    Comment


                    • #11
                      Inchiderea centralizata la Logan este comandata din UCH. Nu are unitate separata.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #12
                        salutare. mi-am montat inchidere centralizata la telecomanda si nu stiu cum sa leg sa mi se aprinda si semnalizarile cand inchid sau deschid usile masini din telecomanda.ma poate ajuta cineva si pe mine?
                        va multumesc
                        sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

                        Comment


                        • #13
                          trebuie legate neste fire la releu de semnalizare, tea- si sfatui sa te duci la cineva care chiar se pricepe, sa nu ai probleme pe parte electrica

                          Comment


                          • #14
                            multumesc de sfat.unde este amplasat releur de semanlizare?nu e impreuna cu UCH-ul?
                            sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

                            Comment


                            • #15
                              Dar inchiderea PILOT se potriveste la logan FARA INCHIDERE DIN FABRICA, si are si actuator pt porbagaj?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google