Incredibil , Help!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Omule, din ce ai scris aici - numai un avocat bun te mai poate ajuta. Cam asta trebuia sa faci de la inceput, inclusiv la discutiile cu cele 2 comisii care au venit sa evalueze masina.

    De asemenea poti apela la un expert tehnic auto autorizat - dar te costa onorariul omului.

    Comment


    • #17
      Originally posted by ion_R5 View Post
      Omule, din ce ai scris aici - numai un avocat bun te mai poate ajuta. Cam asta trebuia sa faci de la inceput, inclusiv la discutiile cu cele 2 comisii care au venit sa evalueze masina.

      De asemenea poti apela la un expert tehnic auto autorizat - dar te costa onorariul omului.
      Nu am crezut ca pot sa fie atat de nesimtiti! Cand a fost si prima si a doua comisie am fost foarte cooperant le-am dat absolut toate detaliile ce si cum s-a intamplat, nu credeam ca pot fi asa de parsivi (poate nu ei ci sefii lor....). Ba chiar mi-au dat de inteles ca voi primi alta masina si totul se va rezolva.
      daca erau asa siguri de cauze (desi presupunerea lor e complet falsa!!!!) de ce au mai trimis si a 2-a comisie in 15.01.2013??????????? Concluzia celei de a 2-a comisii o voi primi vreodata????????

      Comment


      • #18
        Daca ai apelat la casco nu mai ai treaba cu cei de la Dacia insa tare as fi curios de rezultatul luptei juridice dintre firma de asigurari si fabrica.Presupun ca rabla o preiau cei de la asigurari pentru investigatii?

        Acum am citit si mai sus.Despagubitul in acest caz este BRD.Tu ai casco cesionat in favoarea bancii.Tu nu ai platit masina ci banca.Groupama despagubeste BRD-ul.
        Din punct de vedere al bancii, creditul tau va fi platit anticipat. Ei vor face calculele de inchidere anticipata a creditului si din acest calcul va rezulta o suma de bani (X). Daca X este mai mare decat valoarea despagubita de asigurator, vei ramane dator la banca cu diferenta. Daca X este mai mica decat valoarea despagubita de asigurator, vei primi tu diferenta.Tu ramai cu epava si cu grija de a putea fi valorificata.

        Sunt mai multe cazuri asemanatoare:
        http://www.*********.ro/Casco-Groupama-BRD-t170331.html

        In locul stelutelor puneti *********
        Last edited by karlos12; 3 February 2013, 10:21. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #19
          caz asemanator
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Inca un caz la fel, din fericire a ars doar compartimentul motor.

            Comment


            • #21
              PH2 inmatriculat in Bulgaria? S-a zgarcit baiatu la 2-3 sute de euro.
              Last edited by karlos12; 11 February 2013, 21:37.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google