Injectoare Furate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Injectoare Furate

    Noaptea trecuta am lasat masina parcata langa bloc. De dimineata am constatat capota intredeschisa si 3 din cele 4 injectoare lipsa. Cabluri si furtune taiate, mufe electrice iesite , etc.
    Rugamintea mea este sa imi recomandati un mecanic care sa imi poata spune ce trebuie facut, cat ma costa si binenteles daca poate sa rezolve.
    Ca idee, la Dacia Service cat costa un injector?

    Cu respect,
    Cristi
    For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

  • #2
    aoleu unde a ajuns tara aceasta..un injector la dacia service e in jur de 1000 ron.
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • #3
      asigurare ceva?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Valeu ce preturi.
        Din pacate nici o asigurare.
        For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

        Comment


        • #5
          Mare-i foamea... Au spart maşina sau au deschis cu chei potrivite?

          Comment


          • #6
            Originally posted by cristi View Post
            Noaptea trecuta am lasat masina parcata langa bloc. De dimineata am constatat capota intredeschisa si 3 din cele 4 injectoare lipsa. Cabluri si furtune taiate, mufe electrice iesite , etc.
            Rugamintea mea este sa imi recomandati un mecanic care sa imi poata spune ce trebuie facut, cat ma costa si binenteles daca poate sa rezolve.
            Ca idee, la Dacia Service cat costa un injector?

            Cu respect,
            Cristi
            Cred ca nu au reusit sa scoata si injectorul numarul 4 ca ala iese mai greu, sau cateodata deloc. In alta ordine de idei, un injector la reprezentata incepe de la 1000 ron pana undeva la 1300 ron, depinde de comisioanele aferente. Cel mai bine iti faci altele, daca te intereseaza iti pot trimite eu 3 injectoare , gata facute cu supape de retur noi(originale), dar insa imi platesti si corpurile de injector ca alea le cumpar si eu. Preturile nu sunt piperate ca la reprezentanta. Daca te intereseaza ma gasesti pe ym, ai adresa in topicul meu.
            Cu stima.

            Comment


            • #7
              Salut.
              Ca prima idee,mergi la politie si declara spargerea masinii si furtul injectoarelor.
              Ar tebui sesizati cumva si ei dspre acest fapt.
              Numai bine.
              ps:se vede ca-i criza mare,dar totusi sa lasi masina omului fara piese in drum,e clar hotie mare
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                ar trebui sa anunti politia , cam greu de crezut ca nu i-a vazut nimeni in timp ce "schimbau injectoarele " noaptea pe racoare .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  ai sa-mi bag pixu! foame mare
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #10
                    asa ceva chiar nu am mai auzit. dar nu stiu de ce nu mamira absolut deloc. mie mi au luat o panarama de roata de rezerva . un injector e ceva mai scump.

                    politia trebuie anuntata prima si prima data.

                    Comment


                    • #11
                      bai frate astia merita omorati cu pietre. in ce hal a ajuns lumea asta. bleah..... mare dreptate are un coleg de pe forum cand zice: multa lume putini oameni....
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • #12
                        giizas. asa ceva nu credeam sa aflu vreodata.
                        o asa operatiune dureaza destul timp. intreaba si tu vecinii care aveau vedere spre masina ta, poate afli cate ceva.
                        internal combustionizer

                        Comment


                        • #13
                          Doame.... ce lume.Ma mir decum nu ti`au luat si bateria.Din ce in ce mai rau ajungem.

                          Comment


                          • #14
                            Salut.
                            Totusi ma gindesc,cumva a fost la pont,la comanda...........ai un cerv de suspecti?Ai intrebat vecini,poate au vazut ceva?
                            Numai bine.
                            ps:mergi la politie si raporteaza furtul.........nu mai ezita
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • #15
                              totusi va ganditi pentru ce s-au riscat tampitii ? pentru maxim 10 milioane toate 3 , voi ati facut calcule peste calcule aici dar ptr injectoare noi , cele furate nu se pot considera noi iar un injector folosit il iei lejer la 3 - 4 milioane asta daca e in stare buna pe testate , ca sa nu zic ca gasesti noi noute la 6 milioane bucata desigur nu din comert, apropo cati km are loganu tau ? macar de-ar fii furat injectoare de 200 mii km jegosii naibi .
                              ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google