Injectoare Furate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Doamne...la asa ceva chiar nu ma asteptam. Mergi si anunta spargerea masinii!!!
    Vorba aceea....mare e gradina!
    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

    Comment


    • #17
      Politia am chemat-o imediat ce am gasit masina si au facut constatarea si au luat amprente dar considera ca sunt sanse mici sa recuperez prejudiciul.
      Un vecin a vazut 3 tipi cu lanterna la 1 noaptea dar nu a chemat politia, doar a strigat la ei si au fugit, dar se pare ca baietii s-au intors mai tarziu.
      Nu am nici un cerc de suspecti, banuiesc ca cineva a avut nevoie de injectoare de logan si astia au raspuns la comanda.
      Acum incerc sa vad cat ma costa si cine ma poate ajuta.
      Am pus pozele cu nenorocirea pe net si aici aveti link sa le vedeti. Poate imi ziceti daca mai lipseste si altceva pe langa injectoare.
      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

      Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.
      For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

      Comment


      • #18
        pentru inceput asta este
        de maine cauta si tu injectoare vezi cine poate face rost de ele pe comanda ( adica furate ) , sa le faca pe calculator sa mearga pe masina ta si asa usurel ai sa gasesti un cerc de suspecti care intamplator ai cunosti - baieti din cartier eventual ceva prieteni care cunosteau masina si vorba altcuiva nu au luat vreun stift la nimereala .
        alarma nu aveai , cum au deschis capota ?
        naspa tare de tot .

        Comment


        • #19
          Doamne fereste....hai sa zicem ca iti sparge masina pentru un cd-player, un telefon, un detector, o statie...dar da-o d%^*u, injectoarele??? Azi-maine te trezesti ca urci in masina, dai cheie si nu ai motoru...
          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

          Comment


          • #20
            Nasol! Am mai auzit de o chestie asemanatoare intr-un service la un clio symbol ca i-au schimbat injectoarele cu altele vai de ele dar sa le fure de pe masina in parcare pe asta n-am auzit-o.

            Comment


            • #21
              vezi ca injectoarele alea au un cod
              citesti din calculatorul tau codurile injectoarelor si apoi mergi la cumparat injectoare de logan si vezi care se nimeresc .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                Cristi_Xp, poti te rog sa imi explici mai detaliat cum fac asta?
                Mersi
                For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                Comment


                • #23
                  Ai de mine... incredibil.. asa ceva nu am mai auzit in viata mea...? Cum au reusit sa deschida capota? Injectoare sunt noi la piese auto cu 750 de lei.. de origine...
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #24
                    Nu ma mai mira nimic...mie mi-au spart masina si mi-au maltratat usa sofer ca sa-mi ciordeasca maciulia de la schimbator si un incarcator d'ala universal de bricheta, pe care-l aveam in torpedo, deci cioace de 40 lei, iar pe mine ma costa sa repar intre 600 - 750 in service si 350 "la garaj".
                    Hotii pul*i...
                    Keyboard error or no keyboard present.
                    Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by KeanuRev View Post
                      Ai de mine... incredibil.. asa ceva nu am mai auzit in viata mea...? Cum au reusit sa deschida capota? Injectoare sunt noi la piese auto cu 750 de lei.. de origine...
                      Au fortat capota, este indoita in centru iar dispozitivul de prindere este indoit.
                      Unde gasesc cu 750? ca pana acum la ce magazine am fost mi-au zis ca sunt 1000.
                      For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                      Comment


                      • #26
                        Incredibil ce ti s-a intamplat.Nu-mi vine sa cred.Cunosc si eu caz in care s-au furat rotile cu totul si au lasat masina pe burta(o Super Nova)....dar sa-ti fure injectoarele din motor nemaiauzit.Bafta cu reparatia si aia care le-au furat sper sa dea cu masina de primul stalp.

                        Comment


                        • #27
                          In ce zona din constanta ai avut masina parcata?

                          Comment


                          • #28
                            ia legatura cu ady24. cred ca iesi mai ieftin cu injectoarele.
                            internal combustionizer

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by cristi View Post
                              Cristi_Xp, poti te rog sa imi explici mai detaliat cum fac asta?
                              Mersi
                              cu un soft de diagnoza se citeste codul de la fiecare injector din calculatorul de injectie . Injectoarele furate au acelasi cod pe ele .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by crull View Post
                                In ce zona din constanta ai avut masina parcata?
                                In zona Brotacei
                                For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google