Inlocuire Bec Numar Logan Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inlocuire Bec Numar Logan Mcv

    Salut. vreau sa schimb becul de la numar de pe un logan mcv. Am scos acel plastic transparent si nici urma de bec, toata "camaruta" aceea e goala.Ce pot face? trebuie sa scot toata acea parte de plastic din interiorul usii? Imi cer scuze daca s-a mai discutat undeva pe baza acestui subiect, dar din cautari pe forum nu am gasit nimic. Multumesc!

  • #2
    inseamna ca nu a mai fost acolo.....iei alt bec, si il pui acolo, fara sa mai dai nimic jos,...spor la treaba..Apropo...trebuie degetele de doctor (subtiri), sa pui becul inapoi.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #3
      sau poate a intrat suportul cu tot cu bec in usa, daca zici ca este goala camaruta aia. scoate-i imitatia aia de fata de usa si vezi care este problema.
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • #4
        este un bec cu soclu din sticla de 5 w, tine becul intre doua degete cu soclul in plan vertical si ....infigel. spor.

        Comment


        • #5
          Inlocuire bec numar

          La mine sa intimpat asa, becul cu soclu a intrat in spatiu intern a usei, trebuie de dezasamblat usa adica de scos plasticu din interior si o pui lal loc

          Comment


          • #6
            Da domnule, se intampla sa intre suportul de bec cu totul inauntru, si mai mult ca sigur asa e si la tine pentru ca nu cred ca ai fost asa de chior sa nu vezi soclul becului, pune mana si rezolva repede ca la un prieten i-a luat talonul+amenda ca nu avea bec la numar. Ca sa desfaci acolo, ai 2 suruburi, unul la manerul de actionare al usii, il desfaci si dai si manerul jos si mai ai inca unul, daca te uit atent il gasesti, ai nevoie de un torx de 20 si apoi tragi de fata usii de pe laterale pana se declipseaza doar sa nu te sperii cand pusca mai tare atunci cand iasa din braduletii in care e fixata, ti si de usa in timp ce tragi de ea ca sa reusesti mai usor. Apoi vezi unde e acel soclu, eventual te folosesti de una, doua surubelnite mai mici ca sa il pozitionezi la loc apoi cand pui fata de usa, te uiti sa intrte braduletii in gaurile lor si apesi pe ea pana se pozitioneaza mai bine apoi o lovesti cu dosul palmei sa se auda ca se clipseaza bine la loc. Stragi suruburile si gata. Daca nu te descurci imi lasi mesaj pe privat sau ma suni. Bafta.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google