-Inlocuire Cheie - Logan MCV 2007 Dacia Logan MCV Logan MCV Inlocuire Cheie - Logan MCV 2007 - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan MCV

Dacia Logan MCV Logan MCV

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

Inlocuire Cheie - Logan MCV 2007

Dacia Logan MCV

Raspunde

Thread Tools
Vechi 22nd January 2017   #1
Kiokingo
Incepator

Data inscrierii: 18-12-2016
Motorizare : 1.6 16v
Varsta: 19
Posturi: 1
Membru :
[Incepator]
Implicit Inlocuire Cheie - Logan MCV 2007

Salut! Am cumparat recent o cheie de tip briceag pentru Logan. Problema este ca nu stiu cum sa desfac noua cheie si vreau sa aflu daca se poate face trecerea de la cheia normala Dacia Logan la acest model fara a merge la un atelier profesionist. Asta inseamna sa inlocuiesc lamela si sa pun placa pentru incuietoare in cheia cea noua, este posibila aceasta interventie? Mi-ar fi de folos daca mi-ati putea spune si cum sa desfac noua caracasa care arata asa:

https://www.pieseauto.ro/poze/carcas...-0-0-0-0-0.jpg
Kiokingo e offline   Reply With Quote
Vechi 23rd January 2017   #2
ciprishor
Loganist de 5 stele

ciprishor's Avatar

Data inscrierii: 15-06-2007
Motorizare : 0.9 TCE + Easy-R
Varsta: 35
Posturi: 698
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Trebuie sa mergi la un atelier de chei sa iti copie lama originala pe cea de la biceag. Nu se poate pune lama veche la carcasa briceag. Apoi muti placa electronica.

Raspunde

Sari la Forum

Tags
2007, cheie, inlocuire, logan, mcv

Thread Tools

Reguli de Postare