Insolventa Euroins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by mr.K View Post
    Asta chiar firmele de asigurari o promoveaza.

    A cui e vina?
    Nu este implementat in sistem ...deocamdata

    Pot dovedi in fata oricui cum functioneaza sistemul si ma lovesc de astfel de situatii zilnic...clienr vechi masina noua B0... daca vinzi masina , clientul care o achizitioneaza tot B0 primeste...asig pe 6 luni ..si tot asa...B0=5% B1=10% B3=14% reducere..

    Sent from my LG-E730 using Forum Runner
    sigpic
    Experienta in asigurari de peste 5 ani.

    Comment


    • #32
      In mod normal se pastreaza clasa de B/M si pe mine m-au fraierit odata cand am schimbat masina si dupa zeci de sesizari mi-au modificat clasa de B/M in sistem.

      Deci se pastreaza clasa de B/M, initial cand se face polita noua se va face cu B0 dupa care uleterior se prezinta contractele de v-c si certificatele fiscale ca ei sa vada ca nu ai avut 2 masini in acelasi timp dupa care se vireaza diferenta de bani inapoi in cont proprietarului iar in sistem apare clasa preluata.

      Va garantez chestia asta ca sunt la a 3 masina de cand a fost implementat sistemul si cu greu mi-am mutat istoricul curat de pe o masina pe alta.

      Comment


      • #33
        reptila, Deci dupa 3 ani de la intrarea in vigoare a legii inca nu s-a facut o baza de date...

        Si daca vine un client si-ti pune legea-n fata tu ce-i spui?

        Drogas, asta ar trebui sa se intample fara sa-i tragi de maneca, o persoana care nu stie legea, la revedere, ramane cu banii dati...
        Last edited by Cromatic; 3 September 2013, 11:08.

        Comment


        • #34
          Ii spui ca nu merge sistemul, inca. Si ca n-ai decat sa apelezi la instanta. Simplu.
          Romania, land of chaos, nu ce promova vestita frunza a lui Nuti.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Drogas View Post
            In mod normal se pastreaza clasa de B/M si pe mine m-au fraierit odata cand am schimbat masina si dupa zeci de sesizari mi-au modificat clasa de B/M in sistem.

            Deci se pastreaza clasa de B/M, initial cand se face polita noua se va face cu B0 dupa care uleterior se prezinta contractele de v-c si certificatele fiscale ca ei sa vada ca nu ai avut 2 masini in acelasi timp dupa care se vireaza diferenta de bani inapoi in cont proprietarului iar in sistem apare clasa preluata.

            Va garantez chestia asta ca sunt la a 3 masina de cand a fost implementat sistemul si cu greu mi-am mutat istoricul curat de pe o masina pe alta.
            Aici sunt de acord cu tine....daca faci dovada ai sanse sa ti se modifice clasa doar ca te plimba pana te face sa renunti.... doar in sistem nu este implementat in acest fel...

            Sent from my LG-E730 using Forum Runner
            sigpic
            Experienta in asigurari de peste 5 ani.

            Comment


            • #36
              Pai intradevar am aflat de la televizor ca se preia clasa de B/M care mi se parea normal, moral si de bun simt sa se preia insa cand am facut asigurarea cei de la ghiseu mi-au facut cu B0 si la revedere...

              Dupa care afland chestia asta am scoticit prin acte si le-am dat cu ele in cap pana mi-am recuperat banii, dupa zeci de mailuri cred ca celor de la RCA ieftin li se zbarleste parul daca aud iar de mine ca schimb masina...

              Comment


              • #37
                reptila, "...ai sanse..." - deci nu e nimic sigur.

                De aici rezulta faptul ca tu nici macar nu aduci la cunostinta clientilor prevederile art.72(2) - dealtfel asta se intelege si din raspunsul care l-ai dat in postul #25. Faptul este confirmat si de Drogas in posturile sale - nici-un asigurator nu face chestia asta.

                Nu te mai intreb nimic ca oricum nu dai raspunsuri punctuale.
                Last edited by Cromatic; 3 September 2013, 11:29.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Cromatic View Post
                  reptila, "...ai sanse..." - deci nu e nimic sigur.

                  De aici rezulta faptul ca tu nici macar nu aduci la cunostinta clientilor prevederile art.72(2) - dealtfel asta se intelege si din raspunsul care l-ai dat in postul #25.

                  Nu te mai intreb nimic ca oricum nu dai raspunsuri punctuale.
                  Da..pai e greu sa ne intelegem pe forum

                  Sent from my LG-E730 using Forum Runner
                  sigpic
                  Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                  Comment


                  • #39
                    Atata timp cat ai ceva de ascuns sau care din punctul tau de vedere nu trebuie spus ca sa vada toata lumea normal ca e greu sa ne-ntelegem dar sa ne luam de un pagubit care si-a spus si el of-ul din relatia cu o anumita societate de asigurari(din moment ce euroins a platit se subintelege ca omul nu era vre-un fraudator), asta putem s-o facem.
                    Inainte sa facem anumite afirmatii eu zic sa ne mai uitam si pe caciula noastra daca nu cumva s-a asezat vre-o musca intre timp...sau mai multe ... cine stie...

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Cromatic View Post
                      Atata timp cat ai ceva de ascuns sau care din punctul tau de vedere nu trebuie spus ca sa vada toata lumea normal ca e greu sa ne-ntelegem dar sa ne luam de un pagubit care si-a spus si el of-ul din relatia cu o anumita societate de asigurari(din moment ce euroins a platit se subintelege ca omul nu era vre-un fraudator), asta putem s-o facem.
                      Inainte sa facem anumite afirmatii eu zic sa ne mai uitam si pe caciula noastra daca nu cumva s-a asezat vre-o musca intre timp...sau mai multe ... cine stie...
                      Am intrebat doar motivul intarzierii nu inteleg ce s-a aprins lumea...am zis de temporizarea dosarului pt ca doar atunci primesti un raspuns in timp de 3 luni , iar la el au fost 6 luni pana la plata...

                      Sent from my LG-E730 using Forum Runner
                      sigpic
                      Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                      Comment


                      • #41
                        Te-ai adresat unei persoane de 54 ani care mai e inscris si pe un forum, chiar il "simti" de rea credinta pe omul asta din moment ce si ASF-ul s-a sesizat in privinta asta? Cred ca numai el stie prin ce-a trecut pana si-a rezolvat problema.

                        In urma controlului efectuat, autoritatea a constatat, printre altele:

                        * ca reglementarile si instructiunile de constatare si lichidare a daunelor nu sunt adecvate;
                        * ca a fost diminuat in mod nejustificat cuantumul despagubirii fata de valoarea rezultata din documentele existente la unele dosare de dauna;
                        * ca plata unor dosare de dauna catre pagubiti s-a facut cu intarziere fata de termenele prevazute de normele legale;
                        * ca au fost identificate dosare de dauna in care partea prejudiciata nu a fost notificata cu privire la respingerea pretentiilor de despagubire si la motivatia respingerii.

                        Comment


                        • #42
                          nu ai inteles reptila. dosarul a fost aprobat si au dat verde la reparatie. oricum eu eram pagubitul unui asigurat al lor. de la service am inteles ca asa fac,platesc cu mare intarziere, ceea ce demonstreaza cat sunt de seriosi.

                          Comment


                          • #43
                            Ia spune lumii unde lucrezi tu domnule Reptila . Te rog . Sau sa le zic eu ? Ai lucrat sau inca lucrezi la Euroins ? Te invit . Ai putine demintate si recunoaste .
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Reptila daca lucrezi la ei sau esti colaborator este CLAR, cine se aseamana se aduna, zice o vorba din popor !

                              Comment


                              • #45
                                Daca transformati thread-ul asta intr-o vanatoare de vrajitoare si nu puteti discuta fara sa va impungeti, tragem cortina, nu e problema!
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google