Intalnire Logan Club La Lepsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Promit ca aduc si data viitoare. Din nefericire, ce e bun se vinde in recipiente mici.
    P.S. Continutul era din Canada, ambalat in Kentucky, USA, si cumparat din Louisiana.
    Last edited by cory; 18 May 2008, 21:53.
    Zambeste, maine poate fi mai rau!

    Comment


    • #62
      Bravo BAIETI bine ca v-ati distrat.
      In afara de ce ati pus in poze ca drum cu denivelari de ce nu ati pus si poze cu gropile cu drum de la iesire din Lepsa si de sperpentinele montane cu gropi si surpari de drum dinainte de LEPSA ca din greseala m-au pacalit niste rude sa merg cu ei azi si noroc de peisajul frumos de acolo de mi-am revenit oleaca ca in rest mi s-a facut mila de masinile care trec pe acolo.

      PS: care a fost traseul si cam in cat timp l-ati facut ???

      Comment


      • #63
        GLDexTer gropi sunt in toata romania nu doar pe acest treaseu...Vidra-Lepsa...
        Traseul meu...la dus...Galati-Focsani-Tisita-Panciu-Soveja- Lepsa aprox 175km...2h30 min...drumul pana la Soveja e super bun ...la intoarcere Lepsa-Vidra-Focsani-Galati...aproximativ aceeasi km 2h45 min.
        Dar gl_mmm va poate spune un traseu si mai interesant...Mircea spune-ne pe unde te-a purtat Loganul azi...
        sigpic

        Comment


        • #64
          Buna seara domnilor ... acum am ajuns.
          Ma bucur mult ca am avut onoarea de fi printre voi.
          Poze n-avem (deocamdata) pt ca nu gasesc cablul de la camera ... maine cumpar altul.
          Referitor la traseul de intoarcere, am ales drumul cel mai scurt si mai bun, adica: Lepsa - Balvanioshi (s-au cum naiba so fi scriind) - Lacul Sf Ana (plimbare cu barca) - Tg Secuiesc - Onesti - Adjud - Tecuci - Galati. 300km - 9ore. Drumul de la Lepsa la Balvonioshi impecabil ... ne-a placut si noua si masinilor atat de mult ca l-am facut in 3ore (35km). Ceva gen Soveja-Lepsa inmultit cu 48. Si pe deasupra unii dintre noi aveau si o durere de cap ... vai mama!
          Salut colegii din Focsani pentru care am un respect deosebit. Traiasca!
          Revin maine

          Comment


          • #65
            Maaaamaaaaaa da va mancat sa mergeti mai departe pe drumul ala care iese din Lepsa. Noi am fost avertizati ca daca mai inaintam era bine sa tinem cisterna dupa noi ca e drumu si mai accidentat si o sa facem doar catziva KM per ora pe acolo. Da nu-i asa ca odata ce ati ajuns la Tg Secuiesc drumu inapoi spre Moldova si pana acasa a fost BUN (cel putin calitativ nu neaparat si liber/neaglomerat) ????

            Comment


            • #66
              Da, dar asa, cu gropi si rupturi, a fost mai interesant, nu? Pai daca era drumul perfect aproape ca nu mai aveati ce povesti!
              Zambeste, maine poate fi mai rau!

              Comment


              • #67
                Cory draga, antrenamentele principale au fost vineri seara, poate data aviatoare nu mai lipsesti, decit daca ai probleme cu fierea! Vezi cu tinerii loganistii de la Gl, ca sunt DEOSEBIT de periculosi.
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Foarte frumoasa intalnirea ..bravo baieti...imi pare rau tare ca nu am putut merge si eu...mi`as fi dorit mult sa fiu acolo ...data viitoare sper sa nu mai ratez ocazia.

                  Comment


                  • #69
                    @GLDEXTER: La faza cu cisterna e corect ... nu ma intreba cat am consumat ca te sperii. Drumul spre casa prin Adjud - Onesti in schimb, ESTE VARZA ... aprox.60 km ... bucati intregi de asfalt lipsa (groase de 5cm si suprafata 0,5-1,5mp) ... cand luam cate una la 100km/ora imi venea sa-mi bag **** in tot si'n toate. M-am cam umplut de nervi da' asta-i treaba. Drept e ca pe alocuri se asfaltase recent.
                    @Cory: Ai dreptate dar, gaseam noi ceva de povestit si daca drumu' era OK.

                    Comment


                    • #70
                      Pana la urma bine ca am ajuns cu bine ascasa sanatosi...pe cine l-a mancat s-a scarpinat...asta e...ce sa mai incolo incoace...eu spun sa incepem propunerile pentru urmatoarea intalnire...
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Deci ... Valeriu si Lucian ... ati promis ca la urmatoarea intalnire imi dati bani numai sa stau acasa!!! Sa vina coco la baiatu' ca altfel ... merg si io!!!

                        Comment


                        • #72
                          E clar nu te-ai trezit ...nu am promis ca la urmatoarea intalnire iti dam bani numai sa stai acasa...ti-am spus ca trebuie sa ne platesti ca sa te mai primim...
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Da, ma rog cred ca ai dreptate. Pentru asa companie as fi dispus sa-mi platesc singur chiar si ... berea. Deci, daca asa sta treaba .... cat sa fie ... 10.000 e bine?

                            Propunere pentru urmatoarea intalnire Logan Club - Delta Dunarii ... apa, tantari, pescuit, ciorbe, balaceala, verdeata, etc. (exclus alcool)

                            Comment


                            • #74
                              Negociem oricum...azi m-am intors de la Iasi...sunt niste locuri acolo splendide...
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Hai cu propunerile, ca Loganu meu (si nu numai el) arde de nerabdare sa plece la drum lung (da' nu prea lung)
                                Zambeste, maine poate fi mai rau!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google