Intalnire Nationala Nr. 4 La Sibiu in 25-26 iulie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalnire Nationala Nr. 4 La Sibiu in 25-26 iulie

    No dragi colegi ai forumului, desi unii poate cred ca e prea devreme, eu consider ca ar trebuii sa incepem discutiile pentru urmatoarea intalnire nationala care sper sa fie mult mai reusita decat cele anterioare.

    Propunerea mea suna in felul urmator:

    Perioada: mai - septembrie 2009 (trebuie ales un week-end, intalnirea va fi duminica);

    Participanti: orice posesor de Logan;

    Locatia: undeva in centrul tarii, eu propun Sighisoara;

    Cazarea: pe cont propriu pentru cei care vor sa stea tot week-end-ul;

    Pentru participanti propun ca cel putin organizatorul de intalniri sa fie prezent.

    De ce in centrul tarii?
    Pentru ca sunt distante aproximativ egale pentru cei din extremele tarii, stiu ca vor fi iar discutii pe tema asta.

    De ce cazare pe cont propriu?
    In felul asta nu vor mai fi probleme cu liste , confirmari de prezenta si alte chestii. Daca sunt persoane care vor sa stea impreuna e mai usor de gasit cazare pentru 2-3-4 persoane decat pentru 15-20.

    Ideea ca intalnirea sa fie intr-o zi a fost a lui cristi3775 din Piatra-Neamt si cred ca este buna. Poate reusim sa contactam si o televiziune si facem si ceva publicitate forumului. Organizatorul de intalniri nationale (Keanu) trebuie sa gaseasca un spatiu unde sa facem intalnirea. De preferat o parcare mai mare sau chiar o zona verde unde sa incapem.

    Astept raspunsuri cu parerea voastra despre aceste idei.
    37
    18-19 iulie
    13.51%
    5
    25-26 iulie
    67.57%
    25
    1-2 august
    8.11%
    3
    8-9 august
    10.81%
    4

  • #2
    Ideea cu televiziunea e foarte buna. Asa cum Trabi Trip are parte de asa ceva de ce nu si Intalnirea Nationala Logan Club. Ideea e buna cu centrul tarii si chiar si cu cazarea individuala, insa cred ca perioada mai-septembrie ar trebui un pic micsorata. Eu as spune iulie-august. Si poate o singura intalnire nationala pe an ar fi mai atractiva.
    Eu in numele L.C.Bv. imi cer scuze ca nu am putut ajunge la I.N.L.C. 3
    Last edited by tyger_eye04; 15 August 2008, 09:59.
    Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

    Comment


    • #3
      Eu am pus perioada mai mare ca sa putem alege, pentru ca unii sunt in concediu, sau plecati prin alte tari in iulie sau august.

      Aaa cu siguranta O INTALNIRE NATIONALA PE AN.

      Comment


      • #4
        Ideea nu e rea mane, dar mai sunt si alti factori care trebuie luati in calcul cum ar fi:
        1) cei care vin sa zica cu siguranta ca vin la intalnirea , nu pe ultima suta sa bage nu sti uce motiv, de aceea propun ca intalnirea sa o stabilim din timp, data ei (in mare parte) ca toti cei care vor sa participe sa stie ce au de facut si sa poata vorbi din timp sa isi ia liber sau sa nu isi faca alte planuri pt perioada aia in care va avea loc intalnirea

        2) trebuie vorbit din timp, de aceea zic ca trebuie sa ne stim CU SIGURANTA cei care ajungem la intalnire, ca sa avem si noi unde sta, unde merge sa stam toti la o masa, o bere, un gratar ceva ca sa nu mai fie probleme de genul.....

        3) toti trebuie sa fim mai seriosi si nu as vrea sa zicem (la modul general ma refer) "EU VIN CU SIGURANTA"... Nu, hai sa ne gandim bine , sa ne "verificam" putin programul si abia cand suntem 100% siguri ca putem merge la intalnirea nationala sa zicem "DA VIN"

        iar ideea cu televiziunea mi se pare excelenta
        sa vedem cum o scoatem la cap cu urmatoarea intalnire acum..

        Comment


        • #5
          O sa aveti parte de aceeasi "ospitalitate " pe care ati avut-o si la Sovata si o sa fiti..La fel de "multi" sau..Chiar mai putini ca data trecuta !
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • #6
            Asta e si motivul pentru care am deschis acum topicul acum.
            Hai sa stabilim si un calendar al chestiilor care trebuie puse la punct:
            Perioada - pana la sfarsitul lunii septembrie;
            Locatia - pana la sfarsitul anului 2008;
            Cazarea - fiecare cum poate.

            @Thejock3r: De ce spui asta?

            Comment


            • #7
              Auzi sa zica sigur daca vin.. Ffs , pai cum sa zic sigur daca vin si intalnirea e la anu in vara?

              Comment


              • #8
                Salut! Sunt de acord in principiu cu propunerile lui VALI007. Ideea cu TV am dat-o si eu mai demult, dar s-a pierdut printre randuri...Ramane sa mai aruncati cu idei privind locatia. La ora asta mie nu-mi vine altceva in cap si Sighisoara mi se pare destul de OK...
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • #9
                  As propune sa se faca un studiu de caz si sa se organizeze undeva unde exista foarte multi participanti si membri Logan Club .
                  Ca un mic exemplu : Logan Club Bucuresti (cateva masini) s-a intalnit cu logan club Mioveni - A iesit o super intalnire unde s-au strans peste 30 si ceva de masini
                  Alte exemple de Logan Club populate sunt :Timisoara , Constanta si...Cam atat..Din cate am observat eu.
                  Consider ca e mai bine sa faci imprejurul acestor locatii , pentru a fi lume multa, nu in centru tarii pentru a se intalni 14 masini. Cu cat e mai populata intalnirea, cu atat si ceilalti care nu fac parte din zonele mentionate de mine o sa vrea sa vina pentru a vedea multimea de "Golane " .

                  E parerea mea...Nu vreau sa mi-o luati in nume de rau !
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • #10
                    Nu prea sunt de acord, daca este intalnire nationala trebuie sa vina din toate partile, de ex la Constanta unde sunt multe masini e foarte departe pentru cei din vest. La bucuresti la fel e destul de departe pentru cei din vest. La timisoara este departe pentru cei din est. La Iasi unde de asemenea sunt multe masini la intalniri este departe pentru cei din Vest. De aceea consider ca in centru este mai bine pentru toata lumea.
                    Nu a zis nimeni ca nu se pot face intalniri intre cluburi apropiate (vezi Intalnirea de la Mioveni, Intalnirile dintre Arad si Timisoara sau Iasi si Vaslui), sau intalnirile regionale (vezi intalnirea de la Felix, sau cea de la Leapsa).

                    Comment


                    • #11
                      Atunci sa inteleg ca e mai bine sa fie in centru tarii, unde nu vine nimeni din Bucuresti , nimeni din Cta , nimeni din Timisoara , ci tot cei care sunt de prin imprejurimi.

                      NU stiu ce sa zic, a fost o idee a mea si nu doresc sa mi-o ia cineva in nume de rau
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #12
                        Eu unul sunt din Iasi si am sa fiu prezent, desi sunt peste 400km.
                        Asta e parerea mea.
                        O putem face si pe la brasov, sau pe valea prahovei, unde e mai aproape de Bucuresti.
                        Veniti cu propuneri. Eu am propus Sighisoara.

                        Comment


                        • #13
                          Trebuie sa vedem si cine mai este interesat de intalnirea asta si in urma statisticilor sa se ia o decizie de comun acord

                          Numai bine !
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • #14
                            THEJOCKER are dreptate . Chiar si voi ati reconuscut ca aceasta intalnire nationala a fost de fapt o intalnire locala .
                            eu unul am citit foarte mult acel thread si am ramas surprins de faptul ca nu s-a discutat nimic cu LC Bucuresti ( restul nu ma priveste ) . ( daca gresesc imi cer scuze )

                            Comment


                            • #15
                              Nu e chestia ca nu s-a discutat cu LC Bucuresti, cine este interesat vede thread-ul intra si isi spune parerea, se hotaraste daca vine sau nu.
                              Si nu a fost locala, au fost din Arad, Iasi, Vaslui, orase care sunt la peste 300 km distanta de Sovata

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google