Intalnire Nationala Nr. 4 La Sibiu in 25-26 iulie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ideea ii buna la sighisoara.. Dar sa avem si ceva de vizitat.. Deoarece.. Daca tot facem un drum asa de lung.. Sa avem ce vizita.. Si sper sa fie pe 3 zile daca data trecuta a fost cam nasol si nu am reusit sa ajung.. Acuma sper sa fie pe 3 zile si sa avem ce vizita inafara ce centru istoric al orasului. Oricum o sa ma interesez mai mult.. Despre subiectul acesta.. Si ar fi frumos daca gasim o parcare mai mare sa organizam pentru doritori si ceva concurs.. Ideea a inceput de la streulea la felix.. Dar din pacate acolo nu am avut unde pune in practica. Iar partea cu KM tot timpul a existat discutia asta... Daca se face la bucuresti.. Cei din cj.. Tm arad au foarte multi km.. Si sincer.. Pentru 3 zile.. Sa faci atata km sau poate doar 1 zi pentru altii.. Nu se prea merita.. Oricum locatia sighisoara ii buna dar asteptam si alte propuneri.
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #17
      Sincer sa fiu eu as prefera sa fac un efort si sa vin pt 2-3 zile la 600 km (nu conteaza unde) dar sa fim 30-40 de masini decat sa merg la 50 km de mine si sa fim 5. Asa gandesc eu. Voi decideti cand si unde va fi urmatoarea intalnire, dar pt mine e prea devreme sa stiu de acuma ce voi face la anul.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Acum stabilim data, in primul rand, apoi locatia, daca cineva doreste sa stea 2-3 zile isi cauta cazare, lista va fi facuta la anu.

        Si mai vin cu o propunere, a fost ideea lui Valeriu61, la Balea. Avem ce vedea e in centru tarii.

        Mai asteptam propuneri.

        Comment


        • #19
          @vali-buna idee ai avut, in privinta discutarii prinvind a 4 intalnire nationala. Ideea e ca,indiferent de locatie si timpul ales pentru aceasta intalnire, trebuie vb din timp si stabilit anuminte criterii-apropo la ceea ce am discutat si noi la Sovata,
          Deci domnilor forumisti,intalnirea este abia la anul,asa ca nu va impune nimeni sa spune-ti daca veniti sau nu.Ideea e sa stiti despre acesta intalnire,unde e,si cand anume, astfel incat sa incercati sa va face-ti o "portita" mica pentru a fi prezenti la intalnire.
          Ideea cu a invita o televiziune......Asta am vorbit si eu cu valeriu ciprian, in legatura cun intalnirea "moldovenilor" la Piatra Neamt.Aici este invitata toata lumea,nu numai moldovenii, si am sa incerc sa invit si o televiziune locala pentru publicitate.
          @vali.....Da-mi un Pm cu id tau de mess sa mai vb.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • #20
            Sa spun si eu parerea mea despre intalnirea nationala nr 4.,in primul rand imi surade ideea cu Televiziunea,cu cat mai multa reclama cu atit mai multi colegi ,sa zic asa.Daca doamne fereste nu se intimpla ceva grav eu voi fi prezent SIGUR oriunde s-ar tine intalnirea,cu totul k eu is mai nou pe forum dar am de gand sa raman foarte mult timp membru.In ce p[riveste locatia parerea mea ca tot mai avantajos ar fi ori la Balea LAc ori undeva in zona Brasov.La Sighisoara nu stiu daca o sa vina asa multi si nici locuri de cazare nu prea sunt din cate am vazut eu.Si nu cred k vrea cineva sa doarma 2 nopti in Hotel fie aia de 2 stele sau de 4(costa mult).Eventual daca sa luat decizia finala ca se tine la Sighisoara pot sa dau o fuga pana acolo si sa vad ce se poate gasi .(loc de intalnire cazare..Etc)

            Comment


            • #21
              Foarte frumoase ideile. Sa vedem ce putem face

              Comment


              • #22
                Feciorilor.. Ar fi frumos sa avem si un program de rutina cum s-ar zice.. Si eu zic ca cea mai buna perioada ar fi. Tot asa perioada verii... Dar sa nu fie.. In timpul sesiunilor binenteles.
                Last edited by KeanuRev; 23 December 2008, 01:09.
                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                Enter the Matrix

                Comment


                • #23
                  Clar nu in timpul sesiunilor. Cred ca cea mai buna solutie ar fi tot prin august
                  Last edited by alex86; 17 August 2008, 11:48.

                  Comment


                  • #24
                    Ceva de genul prin august si da locatia sighisoara ii buna deoarece acolo chiar este de vizitat desi am trecut de foarte multe ori prin sighisoara niciodata nu am avut placerea sa il studiez indelung.
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #25
                      E frumos in Sighisoara, mai ales imprejurimile. O sa incerc sa vin si eu.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Stiu ca sunt unii care considera ca Sovata a fost ceva ratat si s-a mai discutat pe tema asta. Au fost intradevar o serie de imprejurari si situatii nasoale care au dus la situatia de fapt ... E timpul totusi sa trecem peste (cel putin asa consider eu). E greu sa ai pretentia sa vina 30-40 de masini si in acelasi timp sa multumesti pe toata lumea atat in ceea ce priveste cazarea cat si locatia sau activitatile ce le poti face. S-a dovedit faptul ca intotdeauna cei care stau in zona apropiata locatiei pleaca cel mai repede de la intalnire si de asemenea si cei care vin de la departare doar pentru cateva ore.
                        De asemenea problema cazarii cauzeaza neplaceri indiferent cum pui problema.
                        Daca se vrea Sighisoara ca si locatie exista piata Sigma care este foarte incapatoare. Singurul impediment ar fi festivalul medieval (la sfarsitul lunii iulie - in ultimul weekend) care trebuie evitat din cauza aglomeratiei. Locuri de vizitat sunt si in Sighisoara si in apropiere (ex. Danes unde se poate face echitatie sau baie la piscina). Pentru cei care stau un weekend sau mai mult mai sunt in zona o multime de fortificatii de vizitat. Oricum cei din zona respectiva pot da mai multe detalii.
                        Cat despre cazare asa e cel mai bine: cazare individuala sau pe grupuri. Eu cand am fost acum la Sovata tot la Sighisoara m-am cazat si pot spune ca am fost super multumit de conditiile de cazare: pret ok (900/noapte), conditii foarte bune, gradina mare cu multa verdeata, liniste, etc.
                        La Balea e frumos dar cazarea e o problema majora si de asemenea aglomeratia permanenta din zona. Sibiul ar mai fi o locatie buna, dar nu e in centru si e mai departe de cei din zona moldovei.
                        In acelasi timp as vrea sa faceti pe toata lumea sa inteleaga ca intalnirile precizate mai sus (Felix, Arad, Timisoara, Constanta, Leapsa, Vaslui, Iasi, altele) sunt intalniri regionale. Adica intalniri care se concretizeaza prin acordul direct, verbal si real al celor prezenti la intalnirile locale ale partilor si nu prin intermediul tastelor unui PC.
                        Nu faceti comparatie intre cele 2. Mareom: stii foarte bine ca ce vrei tu nu se va intampla niciodata la o intalnire nationala decat daca e in paralel cu un alt eveniment.
                        Cum s-a finalizat intalnirea nationala de la Constanta din vara ?
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #27
                          Vad ca Razvan (KeanuRev) e cam ocupat si nimeni nu a facut o propunere pentru perioada, desi termenul a cam expirat. Eu vin cu urmatoarea propunere, adica week-end-ul 7-9 august, iar intalnirea propriu-zisa sa aiba loc in data de 9 august intre orele 11-15, pentru a lasa timp celor care sunt de la distante mai mari sa ajunga acasa.

                          Comment


                          • #28
                            Pentru mine e ok. Indiferent de data si locatie voi face tot posibilul sa ajung.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • #29
                              FFf bine spus.Sunt de acord cu data si ora rezervata intalnirii.
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment


                              • #30
                                Inceputul lunii August ar fi ok adica na am putea sa facem un vot.. Prima data cu lunile.. Cand sa fie... De fapt.. August ar fi ok.. Deoarece.. In Iunie este sesiune iar in septembrie iarasi este sesiune Deci.. Cam pe Atunci ar fi Ok Sunt de acor Wekendul acela.. Si In privita locatie eu zic ca Sighisoara ramane deocamdata locul cel mai bun pentru intalnire, sunt multe de vizitat si de vazut.
                                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                                Enter the Matrix

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google