Intalniri si discutii generale L.C. Bacau

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zicea ca nu m-a vazut
    am renuntat la asigurarea lui si am bagat-o pe casco cu regres(adica casco i-si va trage banii de la carpatica).
    problema a fost ca nemernicii de la carpatica lucraza cu doar 2 service-uri din oras si din cerecetarile mele am aflat ca sunt carpaci(nu au computer pt vopsea si nu lucreaza cu piese originale), masina e in garantie si nu riscam s-o [pierd. am rut din start s-o fac la dedeman dar mi-a zis ca-s scumpi si daca costa reparatia mai mult decat dau ei bani tre sa scot din buzunar.
    am mers si la alte ateliere mai acatarii din oras, mai cu nume de service, si cand le-am spus de carpatica mi-au intors spatele. nimeni nu lucreaza cu ei ca nu dau banii sau dau putini.

    Comment


    • da dar anul viitor iti creste prima de asigurare adica vei plati mai mult, acuma depinde si daca ai si rata la ea

      Comment


      • am rata 10 ani, si prima de asigurare nu creste ca platesc franciza
        mai nasol e ca nu pot sa-l strang de oua s-o plateasca el, deh ca daca nu stii ce te-asteapta faci ca fraerul amiabila
        Last edited by giovany_cjcr; 15 April 2010, 22:31.

        Comment


        • Depinde, la mine nu a crescut rata la Casco fiind facuta prin banca. Unde ai Casco? Unii au decontare directa cu Dedeman, cum e Omniasig-ul.
          E nasol ca ai prins cu fransiza. Cat e?

          Comment


          • asa se merita sa o faci pe casco

            Comment


            • daca ai rata prin banca brd nu iti creste prima de asigurare

              Salutare la toata lume kelburtos ne vedem maine, Nsa, giovani las ca se repara tabla bine ca nu ai patit ceva
              Last edited by lorenzlorenzu; 15 April 2010, 22:34.

              Comment


              • tot cu omniasigul am casco, franciza 4 mil

                Comment


                • Are decontare directa cu Dedeman, o poti face acolo. Dar sa ceri expres asta. Si atentie sa nu ai intarzieri la plata Casco, sa fi virat banca cu intarziere ca te tin cu masina in service si nu fac decontarea. Iti spun ca sunt patit.

                  Comment


                  • nu sunt in intarziere ca o pltaesc lunar.
                    scadenta e pe 27 ale lunii dar eu o platesc pana pe 20 de fiecare data

                    Comment


                    • Platesti tu separat Casco? La mine e inclus in rata si a intarziat banca sa vireze banii odata. De aici a inceput balciul. Am stat cu masina gata in service 2 saptamani.

                      Comment


                      • nu o platesc separat, e in rata.
                        tot cu brd-ul ai luat-o?

                        Comment


                        • Da, prin BRD. Si desi eu am platit la timp, ei au virat banii la Casco tarziu. Nu au verificat atunci, totul era in regula. Cand sa imi dea acceptul de plata a inceput meciul.
                          Pana la urma s-a rezolvat, dar a durat doua saptamani. Inclusiv cu amenintari la CSA si tot tacamul.

                          Comment


                          • Acum facand abstractie de acest subiect,spunetii lui 'cristi de ea' ca daca nu se tine de club nu mai este organizator sau ce vrea el sa se intituleze.Daca iti asumi o sarcina o duci pana la capat sau predai stafeta.Iar incep sa fiu rau,dar o fac pentru binele Lc Onesti.

                            Comment


                            • si eu am patit la fel ca stefan cu virarea banilor aferenti casco de la brd catre groupama
                              sigpic

                              Comment


                              • eu cred ca cristidedea nu mai face parte din logan club de ceva timp numai apare si nu mai scrie nimica
                                din data de 5 martie
                                Last edited by lorenzlorenzu; 15 April 2010, 22:50.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google