Intalnirile Logan Club-live

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalnirile Logan Club-live

    De cand sunt utilizator de forum Logan Club, mi-am dorit mai tot timpul sa pot ajunge la fiecare intalnire din tara, dar din cauza imposibilitatii financiare, am fost prezent doar la cateva. Banuiesc, ca si multi dintre voi ati patit la fel, si a-ti dori sa vede-ti live o aseameanea intalnire.
    Asadar, prin acest threat,vreau si sper sa va ofer aceasta bucurie, satisfactie pentru cei care doresc, dar din cauza problemelor de ultima ora, ce-i impiedica deplasarea catre intalnire, sa aiba ocazia, a vedea cateva secvente in direct.
    Maine dimineata voi pleca la regionala de la Brasov, si voi incerca a indeplini acest "vis al meu"...deocamdata. Maine, 27.02.2009, ve-ti primi aici linkul, unde puteti vizualiza o parte din intalnire.
    Last edited by cristi3775; 26 February 2010, 16:29.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

  • #2
    bravo..o initiativa de laudat
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #3
      bravo cristi, periculos mai esti tu )

      Comment


      • #4
        Imi pare rau pt ziua de astazi...dar din cauza problemelor tehnice,nu am putut transmite live comepetitia de astazi, la capitolul indemanare, ce a avut loc la pensiunea Conca Verde.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          pune macar o inregistrare!

          Comment


          • #6
            Azi voi incerca sa fac o filmare.....a unei intalniri LIVE....

            linkul aici.

            De la ora 20,00....voi incerca a emite, in aceasta seara.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #7
              Aham, ceva nou. ... si destept.
              Felicitari pentru initiativa!

              Comment


              • #8
                "Operatia reusita, pacientul mort."
                Ideea de baza a functionat, numai ca am intampinat probleme la upload, din cauza providerului de net (orange). In casa, mergea totul ok...upload+vizualizare, cand am iesit la aer (semnal full) mergea ca fundu. Asta e.Oricum, treaba este realizabila, asa ca, cei care vor sa faca adevarat ceva interesant la intalnirile locale/regionale/nationale sau promovare, ar trebui sa aiba in consideratie aceasta idee, si sa o puna in aplicare.
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • #9
                  Atunci cand mi-ai dat link-ul am vazut ca erati la o masa la terasa si mancati seminte...pe urma s-a blocat ...next time.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    arata-ne si echipamentele? ai un laptop cu un webcam sau???
                    ce soft ?etc
                    invata-ne si pe noi cum.

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Nu trebuie echipamente speciale, ci un laptop de doamne ajuta, cu web cam incorporat.....sau pe fir (dupa caz), si un bun provider de net, care sa suporte un trafic nelimitat (exclus Orange....nush de Vodafone).
                      Pt a filma live, si transmite in acelasi timp, cu posibilitati de inregistrare, si reluarea imaginii, dupa ce s-a terminat filmarea, se face aici.


                      Mai departe, urmeaza testele, binenteles.
                      Si ca sa fiu rau....am vrut sa fac ceva la intalnirea de la brasov, si cu vreo 2 saptamani inainte de intalnire,l-am invat pe organizatorul de atunci, cum se lucreaza....a zis ca facem, ca drege...dar l-a durut in cot de tot.


                      Asemenea transmisiuni live, pe acelasi stream, au facut si cei de la KIss...de pe partia Clabucet.
                      Last edited by cristi3775; 5 May 2010, 21:22.
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • #12
                        Incepand din aceasta seara Intalnirile Logan Club Iasi vor putea fi vazute si pe net.
                        Pentru aceasta ne folosim de webcam-ul instalat pe Hotel Moldova si care transmite live pe site-ul Jurnalului National aici.
                        Grupul de masini va fi in partea stanga a Palatului.

                        Comment


                        • #13
                          Bravo....era si timpul sa preia cineva initiativa. La mai multi.,
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • #14
                            Multumim, din pacate nu este ceva asa de personal sa zic, adica ne vedem pe webcam-ul pozitionat pe un hotel.

                            Am uitat sa spun si cand ne puteti vedea.

                            In fiecare Miercuri intre orele 20-22 (aprox.) si Duminica intre 18 - 21.

                            Ar fi o idee buna sa profite de aceste webcam-uri publice si alte orase, cum ar fi Brasovul, Bacaul....
                            Last edited by vali007; 20 May 2010, 05:11.

                            Comment


                            • #15
                              Regionala de la ARAD..live...http://www.livestream.com/regionala_lca

                              Multumesc, ca v-am dat ideea......
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google