Interfata Diagnostic Logan Club Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    deci eu cui tre sa-i dau banu ?

    Comment


    • #32
      Banii la mine, asa cum e lesne de inteles din thread :p
      Am dat comanda azi pt diagnoza, astept sa imi raspunda vanzatorul. Sper ca sambata sa avem cu ce ne juca la Poli!
      sigpic
      ^Logan turbat (WIP)^

      Comment


      • #33
        Pune-ma mah si pe mine pe lista aia... eu dau dublu cat ceilalti, sa scoti de-o gogoasa... Vorbesc serios
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #34
          Gata, avem interfata!
          Maine (sambata) avem cu ce sa ne jucam la Poli
          Cei care au platit au intaietate, ceilalti care s-au inscris trebuie sa aduca banii ca sa aiba parte de "jucarie".
          Cei care nu au contribuit vor beneficia de serviciile interfetei de diagnoza daca aduc seminte si suc la intalnire. Vorbesc serios, o diagnoza "costa" o punga de seminte si o sticla de cola la intalnirea de sambata!
          Apropo, daca sunt doritori mai multi de contributie, putem strange bani sa mai cumparam una daca e nevoie. Voi ce ziceti?
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • #35
            Poti spune ce face mai exact interfata?(se pot activa mai multe functii sau doar citeste erorile)
            AC/DC- RIDE ON

            Comment


            • #36
              nu se activeaza nici o functie.
              este strict doar pt verificarea si stergerea unor posibile erori din soft.

              Comment


              • #37
                Poti da mai multe detalii?(ce erori,cum se lucreaza cu acest program,pe mine ma intereseaza sa pot baga programul intr-un pda, spatiul ocupat)
                AC/DC- RIDE ON

                Comment


                • #38
                  Cred ca nu se poate... Sa raspunda Vali
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    hai valentine , zi`ne cum a decurs treaba azi cu el la polivalenta.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by q_acdc View Post
                      Poti da mai multe detalii?(ce erori,cum se lucreaza cu acest program,pe mine ma intereseaza sa pot baga programul intr-un pda, spatiul ocupat)
                      Din pacate nu iti pot detalia tot ce poate face programul, am observat ca e in franceza asa ca trebuie sa googlesc fiecare setare individuala sa inteleg ce face.
                      In mare, citeste si reseteaza coduri de erori si modifica diferiti parametrii ai softului de uzina pentru ABS, airbag-uri, injectie si UCH.
                      Nu stiu daca merge soft-ul pe un PDA, depinde de ce capabilitati html are browserul aparatului, programul fiind in esenta o pagina web. De folosit intefata propriuzisa pe PDA se exclude, intefata fiind pe USB.

                      Originally posted by CataFOF View Post
                      hai valentine , zi`ne cum a decurs treaba azi cu el la polivalenta.
                      A mers greu cu instalatu si ne-a luat ceva vreme sa gasim butonul "magic" de conectare. Din pacate a trebuit sa plec dar am facut prima "modificare", i-am schimbat sunetul de la semnalizator lui Viperutzu. Mai multe maine seara la fulger! Be there!
                      sigpic
                      ^Logan turbat (WIP)^

                      Comment


                      • #41
                        Aceleasi lucruri fac si cu pda avand o memorie interna cu softul aferent.(in cazul meu la usi rotative)Pot sa modific,introducere de coduri(DirCom command)dar fara o grafica deosebita precum DTT2000.Testerul de la Dacia nu este cumva un Pda?
                        AC/DC- RIDE ON

                        Comment


                        • #42
                          testerul de la dacia este tot un laptop ...

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by q_acdc View Post
                            Aceleasi lucruri fac si cu pda avand o memorie interna cu softul aferent.(in cazul meu la usi rotative)Pot sa modific,introducere de coduri(DirCom command)dar fara o grafica deosebita precum DTT2000.Testerul de la Dacia nu este cumva un Pda?
                            Daca PDA-ul tau are port USB, exista drivere pentru cablu pe sistemul de operare al PDA-ului si browserul sau web are poate rula scripturi ActiveX, atunci ar trebui sa mearga.
                            sigpic
                            ^Logan turbat (WIP)^

                            Comment


                            • #44
                              Nu are usb ci RS232.Programul DDT 2000 poate sa lucreze si off line?In cazul meu pot rula programul(modifica anumiti parametri) fara a conecta pda la masinarie.In pda am si "o harta standart" chiar daca introduc dircom gresit sau o setare pot sa revin la "harta standart" sau pot salva anumite setari .(off line,fara conectare ,on line cu conectare)
                              AC/DC- RIDE ON

                              Comment


                              • #45
                                aseara am facut cate ceva cu interfata,e in parlevu franse si nu am facut mai nimic,dar speram ca valentin sa ia lectii si sa ne descurcam mai bine cu ea
                                schimbat ritmul la semnal cu unul mai lent
                                schimbat piutul semnalului cu unul mai lent
                                schimbat timpul lampii interioare de la 30 minute la 5 sau 10 numai stiu am uitat(in caz ca uiti lampa interior aprinsa se stinge automat din fabrica dupa 30 minute,remapata dupa 5 sau 10)
                                s-a scos toate erorile(dupa 3 ani am avut doar 3)
                                nestins martor airbag in bord(lipsa de comunicare int interfata si prefesor..limba franceza e grea)
                                urmeaza sa efectuam si alte operatiuni dar momentan trebuie sa invatam francaise
                                sigpic
                                Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                                pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google