Interfata Diagnoza Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cu 700 lei iei o sonda clip si poti face diagnoza la 99,9% din renouri/dacia etc...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #17
      Vreau sa folosesc doar pentru mine interfata. Nu merita sa dau atatia bani. Ceva mai ieftin m-ar interesa.maxim 200 lei.

      Comment


      • #18
        Ia-ti una multimarca gen elm dar nu te vei putea conecta decat pe motor.

        Comment


        • #19
          Pe motor si vreau. Si ce model de elm e bun la un pret bun?

          Comment


          • #20
            si o sa iti dea tot felul de coduri gen sonda 1 bank 2 din partea stanga a motorului defecta , cand el de fapt se referea la bujii.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #21
              Ceva ieftin care sa se impace cu ddt2000? Am vazut pe un site cu vreo 80lei cu tot cu soft. Insa nush sigur daca merge.

              Comment


              • #22
                depinde ce ECU e pe motorul de 1.2 si cat de completa e baza aia de date de o cumperi tu ...
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #23
                  am o mare ceata in cap acum. pot afla fara sa o testez inainte sa o cumpar?

                  Comment


                  • #24
                    Pune o poza cu ce scrie pe ECU motor poate ne dam seama daca merge diagnosticat cu interfata aia de 80 de lei.

                    Comment


                    • #25
                      daca imi spuneti ce anume sa pozez mai exact, maine pun poza

                      Comment


                      • #26
                        http://www.ebay.it/itm/350852100433?...84.m1438.l2649 asa ceva ar merge oare la dacie? sau ar fii mai ok asta? http://www.ebay.it/itm/DIAGNOSI-BLUE...81928498147234
                        Last edited by L3on_rgby; 11 February 2014, 17:43.

                        Comment


                        • #27
                          depinde de ce ECU e pe masina . Alea sunt universale , dar de ex cu aplicatii gen Torque,dashcommand etc nu imi functioneaza pe E60 , in timp ce pe logan si clio mergeau.
                          Asadar totul depinde cum programul care il instalezi interactioneaza cu interfata.Si oricum , interfata aia o sa iti citeasca maxim calculatorul de injectie, altceva nu .
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #28
                            Salut.Vreau sa mi iau o diagnoza si nu stiu ce sa aleg .....intre can clip si derelek .Un sfat de la cineva care stie cu ce se mananca ....

                            Comment


                            • #29
                              1. Clip (clona noua China) - 90$ - poti face doar diagnoza "clasica" - folosit intr-un service normal, Softul este CLIP
                              2. Derelek USB Diag 2/3(SH original) - 400$ - poti face multe, inclusiv activari functii, modificari - folosit in uzina/service, Softul este DDT2000
                              3. Tester KKL "albastru" - 10$ - exact ca derelek, dar doar la masini fara CAN (Logan 1 etc)

                              toate sunt delicate pe partea de soft, dar nimic imposibil.

                              Comment


                              • #30
                                Persoanele care vand pe net can clip la 650-700 ron sunt defapt chinezarii la 90$......

                                Am găsit o diagnoza ...


                                Poate sa ne spuna cineva ceva despre diagnoza de la maxiecu .......foloseste elm327...
                                Last edited by adrian22; 12 March 2016, 23:58. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google