Interfata ELM327 Pentru Logan2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    acum nu stiu sigur daca are can pe vechia dacie .defapt pe 3 loganuri din 2008 am facut 3 chei dar asta era prin 2008 de atunci nu am mai folosito nici nu mai stiu cu sa scot isk .etc trebuie sa.ma conectez dupa aceia restul se rezolva.
    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by Oti View Post
      ...faptul ca pot citi temp antig, ulei, tot felul de grafice, este suficient.
      Scuze dl Oti, despre ulei, n-am inteles eu, ce poti citi despre el ?

      Comment


      • #18
        Temperatura uleiului.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #19
          Si daca nu are senzor de temperatura ulei cum calculeaza ? Sau aproximeaza cu temperatura apa ?

          Comment


          • #20
            N-am habar, temperatura ulei arata torque, daca exista senzor pe masina, afiseaza, eu as fi vrut presiune ulei, ungere.
            ps
            bogdane, nu ma lua cu dl. mai bine injura-ma, ma simt mai bine asa, esti mai obiectiv.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • #21
              E temperatură ulei estimată.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #22
                mini elm am observat ca are buton de on si off, deci teoretic il putem opri si lasa in mufa, ca sa nu mai stea ledurile alea aprinse, nu stiu cat de mult consuma bateria ledul ala, dar zic si eu asa...
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #23
                  Eu nu recomand sa tii permanent conectata interfata, pt un stift china risti cam mult.

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                  Poate m-am informat gresit, interfetele mini au funct aiurea pe Logan/Sandero2, cel putin asa discutau pe site-urile rusesti. Cred ca au alt cip clona.

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  Last edited by Oti; 29 December 2015, 17:01. Reason: Automerged Doublepost
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • #24
                    A auzit cineva de diagnoza de la MAXIECU ?.. ... www.maxiecu.com.pl

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Oti View Post
                      Eu nu recomand sa tii permanent conectata interfata, pt un stift china risti cam mult.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                      Poate m-am informat gresit, interfetele mini au funct aiurea pe Logan/Sandero2, cel putin asa discutau pe site-urile rusesti. Cred ca au alt cip clona.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                      pai eu voiam sa o las permanent conectata sa verific mereu apa, nu-mi place deloc sa-i dau pe rece. Si de ce zici ca nu e buna interfata mini? Nici macar pentru citit temperatura apei nu o fii buna?
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #26
                        Pt mers tare nu conteaza chiar asa mult temperatura apei. Daca vrei sa-i dai talpa, temperatura uleiului este cea mai importanta. Uleiul se incalzeste mai greu decat apa.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          cand cumparati interfata sa faceti proba sa vedeti daca functioneaza.exista pe piata un lot care nu functioneaza

                          Comment


                          • #28
                            @ten - cand cautam o interfata, prin luna oct, toti pe forumurile rusesti se plangeau ca nu merge, la coment tutorialului lui Cristi Streulea, cei cu Logan2, se plangeau ca nu merge, peste tot era in discutie interfata mini albastra. Eu am ales interfata rec de Stoicanu, cea mare, nu am vrut sa risc.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #29
                              Când vrei interfață de 2,3$ dar cu facilități de una de 50$ așa se întâmplă - aliexpress.

                              La ruși e altceva, X52 la ei e cu k7m, k4m, k9k 830 și foarte puține d4f
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • #30
                                Mi-am comandat si eu un astfel de dispozitiv, ELM327 obd2 cu bluetooth, iar intre timp am instalat pe tableta programul torque. Nu am gasit in aceasta presiunea de ulei..., cred ca nu are. Mi-ar fi placut sa o pot vizualiza.
                                ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google