Intrebare Autocalibrare Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare Autocalibrare Gpl

    am facut de curind o autocalibrare la gpl si as vrea sa stiu care din cele 2 mape este mai buna , mentionez ca inainte de autocalibrare adica pe mapa veche am avut comanda sa consume mai putin dar as vrea sa stiu care ma ajuta mai mult la functionarea corecta a motorului,
    pareri de experimentati.
    Attached Files

    ,,DE_TOATE,,

  • #2
    nu stie nimeni ?

    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • #3
      Nici una nu este buna. Trebuie sa se suprapuna.

      Comment


      • #4
        pai de suprapus este cam greu asta se poate face doar manual,idea este ca diferenta este la linia portocalie si punctele galbene de pe ea cam cum le pot modifica si la ce valori

        ,,DE_TOATE,,

        Comment


        • #5
          vorbit si voi romaneste....!

          ce e aia si cu ce se mananca?

          Comment


          • #6
            este vb de calibrare uce gpl cu laptop care se face periodic inclusiv la schimbare de filtre sau revizii pt ca se mai lasa in timp

            ,,DE_TOATE,,

            Comment


            • #7
              oricum la cel care a montat-o nu mai apelez ca nici pe altii nu i-a rezolvat.
              inainte de a ma duce la alcineva vreau sa fiu mai bine informat ,oricum deocamdata o recalibrez eu asa pe autocalibrare si vad ca din punct de vedere al consumului este ok am venit azi de la mare si pot spune ca un consum de 7% mers numai pe gpl ma face sa o las asa deocamdata,poate cand voi schimba filtrele mai umblu la ea.

              ,,DE_TOATE,,

              Comment


              • #8
                nimic ?
                nimeni?
                ceva nou?

                ,,DE_TOATE,,

                Comment


                • #9
                  ce instalatie ai pe masina?

                  Comment


                  • #10
                    scrie acolo
                    tomasseto stag 200/4

                    ,,DE_TOATE,,

                    Comment


                    • #11
                      Dar ai setul de cabluri ? Cat te-a costat?

                      Comment


                      • #12
                        Daca are cineva interfata de vanzare pt Stag 200 v4 as vrea si eu una....

                        Comment


                        • #13
                          am facut-o eu ca nu o gasesti asa usor
                          se vede si din discutia asta ca nu prea se stie despre asa ceva
                          sau nu se spune nimic ca nu se vrea.

                          ,,DE_TOATE,,

                          Comment


                          • #14
                            Programul de calibrare este usor de gasit , chiar le-am dus eu programul celor de la firma , momentan nu-l am in calculator ,insa pentru a-l folosi ai nevoie de un set de cabluri ce fac legatura intre lap top si calculatorul gpl !

                            Comment


                            • #15
                              Programul este usor de gasit aproape la orice tip de instalatie mai putin la cea mai proasta dintre toate:Landi Renzo pe Loganul cu glp din fabrica.Parca nu era destul: filtre scumpe, injectoare varza softul greu de procurat si greoi de lucrat cu el.O adevarata "placere" combinatia perfecta.....Mi-am spart capul sa invat sa il folosesc iar ca sa-l procur nu mai spun....Toti producatori pun la dispozitie softul gratis in afara de Landi si Prins.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google