Intrebare Legata De Un Cablu De La Baterie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare Legata De Un Cablu De La Baterie

    Salut.Am o intrebare poate stupida:ce rol are acel cablu de plastic ce se termina in capat de L care se baga intr-o gaura mica in lateralul bateriei???
    Grazie.
    Logan ABS PLUS 1.4 MPI

  • #2
    fa-i te rog o poza sa ne dam si noi seama despre ce cablu vorbesti

    Comment


    • #3
      O sa revin cu poza mai tarziu.Este un cablu flexibil,din plastic.
      Logan ABS PLUS 1.4 MPI

      Comment


      • #4
        Acela nu este un cablu este un furtun si are rolul de a evacua acidul in cazul de presiune

        http://www.loganclub.ro/forum/showpo...3&postcount=62 uite si o poza
        sigpic

        Comment


        • #5
          scuza-ma dar din pozele alea nu-mi dau seama sa fie vreun furtun pe langa baterie. si in plus.... de unde ai scos frate faza cu evacuarea acidului in caz de presiune? )

          Comment


          • #6
            In poza 1 este un furtun negru striat in dreptul abtibild-ului si daca il vei scoate si agiti bateria v-a musti pe acolo.
            sigpic

            Comment


            • #7
              da este adevarat ce spune felix.m ,acel furtun elimina lichidul din baterie in cazul care ar fierbe ,nu il gasiti decat la bateria originala a masini ,inca ceva bateria fiind ,,capsulata ,fara intretinere'' asta pt. necunoscatorii, pentru ca are orificii de verificarea lichidului din baterie, daca dezlipiti abtipildul de deasupra si puteti completa cu apa distilata dar din motive economice si asa zise evolutii in materie domnii care fabrica baterii a scos chestia asta fara intretinere ce nu este adevarat, da se poate dar la cele care nu folosesc acid si sant uscate alea sant fara intretinere !

              Comment


              • #8
                Poze:Intr-adevar e un furtun.In poze e indicat cu sageata rosie.




                @valentin2005:bateria e nou schimbata,deci nu e originala.
                Last edited by optimus; 4 May 2013, 14:41.
                Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                Comment


                • #9
                  nici nu ma gandeam ca poti sa mai ai bateria originala a masini ,eu m-am referit ca acel furtunas il gasesti la bateria originala a masini si in cazul in care mergi la un nene meserias si acesta din comoditate sau din orice alt motiv numai iti pune acel furtunas pt.ca la bateriile noi nu il gasesti ,sper ca mai inteles ce am vrut sa iti transmit si te-am lamurit cat de cat !

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by valentin2005 View Post
                    ,inca ceva bateria fiind ,,capsulata ,fara intretinere'' asta pt. necunoscatorii, pentru ca are orificii de verificarea lichidului din baterie, daca dezlipiti abtipildul de deasupra si puteti completa cu apa distilata dar din motive economice si asa zise evolutii in materie domnii care fabrica baterii a scos chestia asta fara intretinere ce nu este adevarat, da se poate dar la cele care nu folosesc acid si sant uscate alea sant fara intretinere !
                    Mama lor de fabricanți, ne mințiră. Deci d.ta spui că DOAR bateriile uscate sunt fara întretinere, nu? De ce n-ai spus domne mai demult?
                    Poate ne detailezi aici cum e cu bateriile alea.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #11
                      Discutia poate continua pe threadul indicat de IancuMIC.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google