Intrebare Urgenta-sfat achizitie logan 1,2 mpi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    poate nu vrea casco. 100 lei e la mine casco (28 euro/luna), dar la el o sa fie ceva mai putin, ca valoarea masinii e mai mica.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #17
      Din postul #13 reiese ca o ia cu credit auto si vafi obligat sa-i faca CASCO.

      Comment


      • #18
        atunci da, o sa trebuiasca casco....dar la credit auto se plateste cel putin trimestrial, nu lunar. lunar e numai la leasing cum am eu.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #19
          Servo si Aer Conditionat in acceptiunea mea sunt obligatorii, iar beneficiile lor pe masina sunt mai mult decat evidente !
          Bafta !

          Comment


          • #20
            Originally posted by Cromatic View Post
            Din postul #13 reiese ca o ia cu credit auto si vafi obligat sa-i faca CASCO.
            Mie dealerul mi-a spus ca asigurarea casco e optionala cand mi-a calculat rata.Auto Europa Timisoara.

            Comment


            • #21
              Originally posted by karlos12 View Post
              Mie dealerul mi-a spus ca asigurarea casco e optionala cand mi-a calculat rata.Auto Europa Timisoara.
              Si daca doamne fereste faci o dauna totala din vina ta, de unde-si mai ia banca banii inapoi? Nici-o banca nu-ti da credit auto fara sa faci CASCO si fara sa cesionezi masina in favoarea ei.

              Comment


              • #22
                KArlos intreb asa de curiozitate daca ai vazut oferta de aici :

                Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.


                mie mi se pare foarte convenabila!

                Comment


                • #23
                  Cele de pe site (stoc) au o vechime mai mare de 1 an,asa mi-a zis tipa de la vocea clientului.Am fost azi la dealer pentru a depune actele si mi-a zis clar in fata,ASIGURAREA CASCO ESTE OPTIONALA.Rata pt. ambiance cu tot cu reduceri 220 lei pe luna pe 7 ani.Urmeaza aprobarea azi sau maine. Referitor la postul lui BM 83 RMJ.Am intrebat si la vocea clientului si la dealer.Acum cateva luni ambiance nu era prima varianta,ci era varianta logan asa cum este varianta ambiance acum ,adica fara inchidere centralizata,bara fata ,spate culoare neagra etc,iar ambiance,atunci era cu inchidere centralizata etc. + optional servo.Primele doua modele de pe linkul de mai sus sunt modelele cu varianta logan.Vocea clientului.
                  Last edited by karlos12; 19 September 2011, 12:56.

                  Comment


                  • #24
                    si pana la urma ramai la ceva de pe stoc?
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #25
                      Sfatul meu ar fi sa-ti iei un Logan din 2007-2009, prestige, 1.6 16v. Daca stai sa cauti, gasesti la 5-6000 E. E mult mai bine decat sa-ti iei o coaja noua.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #26
                        ala nu il poate lua prin credit auto.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #27
                          Da.Au cateva relativ recente din iulie la showroom in Pitesti varianta noua de ambiance.Reducere de pe stoc 400E + reducere 350E pentru ca o cumperi pana la sfarsitul lui septembrie.Avans 2000 ron pentru ca iti blocheaza masina pentru tine.Am niste anvelope pe actuala masina de 195/50/15 noi noute,si daca le vand nu mai scot nici jumate pe ele.As putea oare sa le pun pe logan? Am inteles ca poti sa pui de 195/60/15.Cu balonul mai mic voi avea probleme? Mai ales ca nu am servo.Nu ma intereseaza ca va fi greu de dat la volan ci eventuale probleme la caseta de directie.

                          Comment


                          • #28
                            pai nici nu sunt legale, ca nu o sa le ai trecute in talon, si apoi nici kilometrajul nu mai arata bine. caseta de directie nu cred sa aiba vreun bai. poate stie cineva mai bine.
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #29
                              probleme vei avea la articulatie, bucsaraie, socurile le vei simti mai rau, oricum la balon mic ai doar stabilitate, confortul se reduce, e ca si cum ai merge cu 3 atmosfere in 185/65/15
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • #30
                                Karlos dupa ce faci achizitia sa ne postezi si noua cateva poze si ceva detalii despre masina pe care o vei achizitiona.

                                Legat de cauciucurile de 50, nu iti recomand, este ca si cum ai merge cu caruta cu roti din lemn, asa o sa iti joace rinichi ..ca la o sarba

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google