Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce versiune e dispozitivul ELM327 ? 1.5 sau 2.1 ?

    Am mai cautat de curiozitate acel dispozitiv folosit de stoicanu si "s-ar zice" ca nu functioneaza pe masinile diesel. E adevarat ? Poti face un test stoicanu ?
    Last edited by Midnighte; 15 November 2015, 01:56. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ce am eu este luat acum 3 ani
      Nu știu sa spun ce versiune este dar diseară încerc sa ma uit
      L-am folosit pe ML350 Disele , S350 Benzina , CL 500 benzina , Audi Q7 3.0 TDI , Clio RS 200 EDC Opel Astra 1.4 16V benzina.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Pana la urma este doar o interfata, softul face "toata munca", poate l-au imbunatatit.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Eu folosesc Torque si pentru a vedea parametri si pentru a vedea erorile.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • informatii despre consum benzina afiseaza?

            Comment


            • Afiseaza dar eronat pt ca nu stie si cat se duce inapoi pe retur ...stie doar TUR

              Comment


              • Poate cineva sa-m spuna cum s-ar putea pune la loc buretele acesta ( stanga sus in poza, in dreptul aripii dreapta fata ) ? Nici nu stiu daca s-a rupt si am luat doar o bucata din el, oricum e o ditamai gaura intre compartiment motor si aripa acuma...
                Sau e de garantie oare ?
                Last edited by Midnighte; 16 November 2015, 00:04.

                Comment


                • L-ai pierdut, a cazut singur sau umblat pe acolo? Incearca garantie cu un "NU stiu ce s-a intamplat". Cred ca este cazut in interiorul aripei, incearca cu un carlig din sarma mai tare/groasa sa-l tragi. Eu cred ca este montat prin presare dinspre exterior spre int. Daca nu merge , carenajul dat jos.....

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • L-am gasit in interiorul aripii, insa nu pot sa-l montez inapoi. Ori s-a rupt complet, ori se monteaza altfel. N-am avut treaba pe acolo, doar am observat in momentul in care am schimbat becul de pozitii ( mi s-a ars o faza de la el ). Daca trebuie dat carenajul jos, sa se chinuie cei din reprezentanta. Eu unul m-am saturat sa fac pe mecanicul la masina... In plus de asta, n-am sculele necesare ( chei torx + tubulare ). Trebuie neaparat sa-mi iau, ca m-am cam saturat pentru fiecare chichita sa fie dusa la reprezentanta (timp pierdut aiurea + certuri inutile)

                    Comment


                    • Buretele acela este prins de șurubul de la grila. Probabil s-a rupt urechiusa. Vezi în partea stânga cum este prins. O zi placuta!

                      Comment


                      • Vazusem si asta, dar nu am observat ca la aripa dreapta sa fi avut la fel... ( nu s-a observat ca si cum s-ar fi rupt ). Eh, vad azi la programare

                        Comment


                        • Salut, nu stiu daca a mai intrebat cineva dar n-am gasit, oare se poate dezactiva sau face ceva la difuzorul acela de la centura? Unde ar fii mai exact? E cel din panoul central?
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • Originally posted by Midnighte View Post
                            Poate cineva sa-m spuna cum s-ar putea pune la loc buretele acesta ( stanga sus in poza, in dreptul aripii dreapta fata ) ? Nici nu stiu daca s-a rupt si am luat doar o bucata din el, oricum e o ditamai gaura intre compartiment motor si aripa acuma...
                            Sau e de garantie oare ?
                            Concluzie - vina mea ( factori externi de exploatare ), se schimba pe banii mei. Codul piesei il voi pune la topicul corespunzator. Oricum pretul e cat manopera ( undeva la 40 lei ) asa ca am preferat sa-l cumpar doar si sa-l montez eu ( se scoate carenajul si se pune )...

                            Comment


                            • Originally posted by ten View Post
                              Salut, nu stiu daca a mai intrebat cineva dar n-am gasit, oare se poate dezactiva sau face ceva la difuzorul acela de la centura? Unde ar fii mai exact? E cel din panoul central?
                              Sunt de cumparat adaptoare care se introduc in locul centurei si pacaleste ......este de preferat solutia asta, este mai simplu si sunt ff ieftine, in mag chinezesti.

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Da, si cand faci un accident cum e? Sau daca adaptorul iti strica pedunculul?
                                Difuzorul e in tabloul de bord, daca intrerupi firul care pleaca din peduncul (poti pune o siguranta cu soclu si o scoti)nu mai piuie.
                                Poarta centura!
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google