Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1000 de lei manopera poate pentru un Subaru WRX STI !! dar pentru Logan nici vorba.
    Sunt curios, mocheta din L2 este din acelasi material ca la L1 ?
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • asa crezi? ca pentru un subaru? du te in reprezentanta de curiozitate si intreaba cat e manopera pentru un schimb ambreiaj, o sa te convingi singur
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • Daca pentru un cap de bara mi-au cerut 230 lei manopera in reprezentanta, cred ca ai dreptate cu 1000 pentru ambreiaj.

        Comment


        • Du-te intr-un service civilizat nu in reprezentante , aia sunt de pe alta lume.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • remove-refit clutch plate and bearing 0,3H
            remove-refit gearbox assy 5,3H
            Tarif mediu manopera [€] (fara TVA) = 14 €

            Majoritatea au mașininile în garanție 3, 4 sau 5 ani deci trebuie service autorizat Dacia, aka reprezentanță
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Multumesc pt sfaturi, astept pana o sa faca urat, insuportabil. Daca nu intra in garantie, am sa pun ce e mai bun din momentul respectiv (Luk). Este posibil sa o târâi asa vreo 3-4 ani. 500-800 lei schimb ambreiaj e suportabil.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • 400-500 lei e manopera schimb ambreiaj in reprezentanta.

                Comment


                • Ati vazut ca noile modele(care sunt fabricate acum) au stopul central de frana cu led-uri si e pozitionat in parteasuperioara a lunetei? Tocmai ce am vazutun logan prestige cu numere rosii si mi-a sarit in ochi

                  Comment


                  • te referi la asta ? eu din ce stiu e pusa la baza lunetei, la toate logan'urile ...
                    Am vazut si eu un prestige si tot jos era
                    Attached Files

                    Comment


                    • Cred ca a văzut un sandero

                      Comment


                      • Nici la Sandero RS nu ai stopuri cu LED, ai doar lumini de zi
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • E vorba de stopul central care e in poza postata de gugu21. Loganul prestige ce l-am vazut avea lampa in partea de a lunetei si era cu leduri.

                          Comment


                          • Inca nu am vazut logan cu stopul central montat sus si pe leduri, poate este ultima imbunatatire, sau poate asa isi modificase masina acel proprietar

                            Aveti idee cat duce alternatorul de pe logan 2 motor 1.2? Adica ce amperaj maxim poate avea bateria?

                            Comment


                            • Alternator D4F732 Euro5 și Euro6: 90A

                              231008386R
                              355,43e+tva
                              marking=F000BL0457

                              F000BL0457 90A și la TCe Euro5 și Euro6 w/o S&S, F000BL0410 TCe Euro6 S&S
                              F000BL0719 125A dCi Euro5 și Euro6 w/o S&S , F000BL07G6 dCi Euro6 S&S
                              Last edited by t0rquemada; 19 January 2016, 00:23. Reason: Automerged Doublepost
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Multumesc frumos torquemada, inseamna ca pot monta o baterie cu amperaj maxim de 90A, foarte tare, deja este o plaja foarte mare, cum am acum 40A, pana la 90A inseamna mai bine de dublu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google