Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu m-am gandit sa protejez muchia, poate cineva sa probeze daca protectile de la ph1 se potrivesc la curbura? Vreau sa le modific prinderea si sa dispara marginea ext (o tai, decupez), sa protejeze numai muchia interioara. Eu m-am gandit si la o banda de cauciuc gros 2mm, prinsa pe interior cumva, nu am gasit in zona mea asa ceva la "smelturi, talcioc" pt o proba.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • @TopCat: Nu am vorbit cu nimeni care ar face infoliere, dar exact la problema asta m-am gandit si eu, cum ca nu ar fi aderenta suficienta pe partea interioara. Nici varianta in care lasam folie doar pe buza/muchia, fara sa lipesc pe partea interioara, nu este plauzibla, pentru ca 100% se va exfolia.

      @Oti: din cate am vazut (probat ochiometric), nu se potrivesc. Dar daca exista cineva care stie sigur, m-ar ajuta si pe mine informatia, pentru ca nu ma deranjeaza sa bricolez un pic

      Comment


      • Salutari! Am si eu cateva nelamuriri legate de logan versiunea Acces. Totul incepe asa: am tot cautat prin zona brasov pe cineva cu clip sa imi pot face cateva modificari cu canclip si nu am gasit asa ca mi-am luat o interfata canclip. Problema apare in zona TdB pentru ca in momentul in care activez functia de temp exterioara primesc eroare de captor de temperatura, si aici ar fi intrebarea: ce cod de piesa ar avea captorul si unde il conectez( asta daca exista vreo precablare). Iar o a doua intrebare orice modificare as incerca sa fac pe zona uch-ului am nevoie de un cod de acces...care ar fi acela daca ma poate ajuta cineva pentru ca acolo chiar nu pot face prea multe. Multumesc

        Comment


        • Salutare,
          Azi am primit scrisoarea de rechemare in service din cauza bieletelor axiale de directie. A beneficiat cineva de schimbarea acestora? Eu am doar 4500km cu masina, e posibil sa imi spuna ca sunt ok iar peste 5000km sa am probleme?Ce s-ar intampla in cazul asta? Nu as vrea sa mi se umble la masina, dar nici sa am probleme pe viitor.
          Multumesc!

          Comment


          • Cred ca o s-o prinesc si eu aceea scrisoare...

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

            Comment


            • Cand ati cumparat masinile?

              Comment


              • Pe 10 iulie 2015

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • Eu la inceputul lui noiembrie

                  Comment


                  • Indicat este sa se efectueze vizita la service
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by maryan90alex View Post
                      Salutare,
                      Azi am primit scrisoarea de rechemare in service din cauza bieletelor axiale de directie. A beneficiat cineva de schimbarea acestora? Eu am doar 4500km cu masina, e posibil sa imi spuna ca sunt ok iar peste 5000km sa am probleme?Ce s-ar intampla in cazul asta? Nu as vrea sa mi se umble la masina, dar nici sa am probleme pe viitor.
                      Multumesc!
                      Da, eu am beneficiat!

                      Am masina luata in noiembrie 2015, 8500 de km, am fost luna trecuta la service unde au luat seria de pe caseta de directie si, in baza ei, au decis ca trebuie schimbate bieletele. Operatiunea (+geometrie directie) a durat vreo 3 ore. Masina merge perfect, atat inainte cat si dupa interventie, nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji!

                      Comment


                      • Originally posted by maryan90alex View Post
                        Salutare,
                        Azi am primit scrisoarea de rechemare in service din cauza bieletelor axiale de directie. A beneficiat cineva de schimbarea acestora? Eu am doar 4500km cu masina, e posibil sa imi spuna ca sunt ok iar peste 5000km sa am probleme?Ce s-ar intampla in cazul asta? Nu as vrea sa mi se umble la masina, dar nici sa am probleme pe viitor.
                        Multumesc!

                        Iti recomand sa mergi nu te costa nimic doar 30 minute de asteptare pana ții se verifica seria de pe caseta de directie. Daca ai ghinionul sa trebuiască schimbată dureaza cam vreo 3 ore. A mea este fabricată in 27 noiembrie si nu a fost nevoie de schimbare si am 6600 km

                        Comment


                        • Luni am programare la service.O sa revin cu noutati.

                          Comment


                          • Am revenit cu detalii. Nu a fost nevoie de inlocuire !

                            Comment


                            • Am si eu o rugaminte la colegii posesori de Prestige.

                              Daca aveti capacele de la roti Dark Metal ( inchise la culoare,5 spite - asa ), puteti sa-mi dati si mie un cod va rog ? SI s-ar putea pune o poza, sa-mi fac o idee ? Multumesc mult anticipat

                              Comment


                              • Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google