Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu răbdare se schimbă pe garanție.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • @t0rquemada, o intrebare, am schimbat becurile de pozitie cu unele la fel pe halogen, dar albe. Exista o pozitie cum se pun ? Acuma sunt cu filamentul de DLR in sus.

      Ms.

      Comment


      • @ctropett - esti frate cu bobbyred si cu altii care au dci, multe drumuri o sa faci pt garantie, vezi ce au facut, rezolvat colegii, asta dupa ce te plictisesti.
        @darksun - becurile nu au "cheie"? asa stiu ca este la H4, sa vrei sa le rotesti si nu se pupa, stau stramb. La T20 identic.
        Last edited by Oti; 15 July 2016, 20:18.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Sunt alea de drl. Nu le-am montat eu.

          Comment


          • Am avut si eu problema cu vaporii de ulei la dci. Initial s-a facut etansare si tinuta sub observatie, un timp a fost ok, dar a reaparut si a fost schimbata conducta pe garantie acum cateva luni. Momentan este bine, nu a mai transpirat.
            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

            Comment


            • Multumesc baieti! Inca o intrebare: aveti idee ce se poate intampla daca o tratez cu indiferenta? In afara de aspectul estetic sunt si alte implicatii care tin de functionarea corecta a motorului?

              Comment


              • Stai fără griji! Am 150000km cu mașina și nu a pățit nimic. Problema vaporilor de ulei a apărut pe la 10000km, am schimbat conducta și a reapărut după alți 10000km. Mergi liniștit!
                sigpic

                Comment


                • Eu am 13000 km. Daca tine 150.000 km nu are rost sa-mi bat capul. Multumesc MihaiiahiM!

                  Comment


                  • Uite și la mine. Și e a II-a conducta. Inginerii de la proiectare...oameni deștepți.

                    La E6 au rezolvat problema...celebrul colier.��
                    Attached Files
                    Last edited by MihaiiahiM; 15 July 2016, 21:58.
                    sigpic

                    Comment


                    • La noul dCI E6 de 90CP scrie ca atinge puterea maxima la 4000RPM. Nu-i cam mare turatia pentru un motor pe motorina?

                      Comment


                      • eu am schimbat conducta aia de 5 ori, acum am facut aproximativ 7000 de km cu conducta asta din aprilie si vad ca nu a mai transpirat deloc. Celelalte dupa 3000 incepeau sa scape si sa prelinga ulei.
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • La montaj ti-au dat cu silicon pe acolo, de-aia nu mai da.
                          sigpic

                          Comment


                          • probabil, oricum am stat langa ei de cand au scos o din punga, n am vazut sa fii dat cu silicon, dar daca s a rezolvat problema, eu sunt multumit.
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • Originally posted by cell1 View Post
                              La noul dCI E6 de 90CP scrie ca atinge puterea maxima la 4000RPM. Nu-i cam mare turatia pentru un motor pe motorina?
                              In carte scrie ca sunt construite sa nu depaseasca turatia normala. Daca zice ca 4000 inseamna ca nu e anormal.

                              via Tapatalk

                              Comment


                              • Am ajuns la 1200 KM si sunt bucuros ca nu mai da in "gat" in treapta 1-a. Acuma nu stiu daca m-am obisnuit eu sa schimb cum trebuie sau ca s-a mai relaxat masina.

                                Consum Bucuresti - litoral - Bucuresti, 7%, foarte bun la cat am tras de ea.

                                Dezamagit de stabilitatea pe autostrada la 130 - 140, zici ca decoleaza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google