Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A tinut cineva folia aia pe elementele cromate din din grila mai mult ? Din cate am inteles se coace adezivul si se da jos foarte greu apoi.

    Imi place cum vine, dar daca la un moment dat se strica de la pietre nu o sa pot sa o mai dau jos.

    Comment


    • Eu am tinut-o vreo doua luni. S-a dat jos fara probleme.

      Comment


      • Se da usor jos cu alcool izopropilic ( sau orice alcool ). Si apoi, poti sa le colantezi din nou...dureaza 30 min, 30 lei si le faci in ce culoare vrei

        Comment


        • eu zic sa dai folia aia jos... nu se ciobeste de la pietre nimic... si chiar daca se ciobeste putin, nu se vede si e normal sa se ciobeasca daca mergi cu ea, daca o luam asa si farurile se ciobesc si proiectoarele si lista poate continua...
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Cand vad foliile alea bleu lasate acolo ma face sa ma gandesc daca nu cumva proprietarul isi tine si telecomenzile de acasa in pungile protectoare, asa, sa nu se strice. Hilar!
            Si acum on topic, cum arata deflectorul in fata rezervorului, exista poze?
            Chiar atat de low cost incat sa nu puna un plastic sub rezervor care sa inchida si bara spate? Aerodinamica yok.
            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

            Comment


            • Originally posted by masinamica View Post
              Cand vad foliile alea bleu lasate acolo ma face sa ma gandesc daca nu cumva proprietarul isi tine si telecomenzile de acasa in pungile protectoare, asa, sa nu se strice. Hilar!
              Exact la asta ma gandeam si eu dar na, sa nu stricam bucuria oamenilor! Eu am avut o satisfactie deosebita dand alea jos.
              Dar am vazut un Stepway vopsit in albastrul ala fain si chiar dadeau mai bine protectiile alea!

              Comment


              • Astea sunt toate deflectoarele, de menționat că se pierde din garda la sol în anumite punte:
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Se potrivesc și pentru sandero cele de pe spate?

                  Comment


                  • Salutare,
                    Anul acesta in august se implinesc 3 ani de la achizitionarea masini.
                    La cumparare, garantia "standard", era de 3 ani la care, am primit "cadou", + 2 ani.
                    Si acum intrebarea: Garantia extinsa acopera aceleasi prestari de servicii ca si garantia de pana la 3 ani, sau e ceva gen CASCO cu diferite nivele de asigurare?
                    Adica exista excluderi dupa acesti 3 ani?
                    Poate ca ar trebui sa recitesc ce mi-au dat cei de la Dacia dar as aprecia un raspuns "din experienta"
                    Multumesc anticipat.
                    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                    Comment


                    • La Logan II și MCV II au în ce să se prindă, teoretic la Sandero II ar avea că zona e la fel - caută suruburile 3 pe ST, 3 pe DR
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Elementul din ultima poza ce este si unde vine prins?ca acum il vad pt prima oara!

                        Comment


                        • Poate așa e mai evident:
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Stepway 2013 le are pe toate, mai putin, evident deflectorul de pietre de sub bara fata, le are in schimb pe cele mai mici din fata rotilor fata.
                            Ar fi fost eficient dpdv al consumului sa-i faca podeaua cat mai dreapta, rezistenta mare la inaintare bara spate fara un plastic sub ea cum au unele break de pe la alte marci. ex focus break.
                            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                            Comment


                            • Intrebari Logan 2

                              Multumesc frumos torq.si acum te rog un cod si un pret daca esti amabil.multumesc anticipat.
                              Ps:si coduri pt suruburi/cleme de prindere

                              Scuze am vazut ulterior codul si pretul din poza de mai sus
                              Last edited by FloNick; 19 July 2016, 23:20. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by Bazilman View Post
                                Salutare,
                                Anul acesta in august se implinesc 3 ani de la achizitionarea masini.
                                La cumparare, garantia "standard", era de 3 ani la care, am primit "cadou", + 2 ani.
                                Si acum intrebarea: Garantia extinsa acopera aceleasi prestari de servicii ca si garantia de pana la 3 ani, sau e ceva gen CASCO cu diferite nivele de asigurare?
                                Adica exista excluderi dupa acesti 3 ani?
                                Poate ca ar trebui sa recitesc ce mi-au dat cei de la Dacia dar as aprecia un raspuns "din experienta"
                                Multumesc anticipat.
                                Nu are nimeni garantie extinsa ??
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google