Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna idee...sau lipita pe spatele capacului daca incape

    Comment


    • @ady_dragan
      Pentru senzori de parcare originali trebuie:
      -buton
      -calculator
      -difuzor
      -cablaj bara pentru senzori
      -alt cablaj spate stânga

      Mufa verde nu are fire pentru încălzire
      Semnificația siguranțelor e pusă pe topicul dedicat
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • ...n-ar fi mai bine ca manualul sa fie pastrat in torpedo ?
        ...la "o adica " , e primul "mecanic" care il consult

        Comment


        • Am o intrebare nu neaparat in legatura cu masina...ca tot se apropie iarna si trebuie sa iau un set de cauciucuri, am vazut Debica care in dimensiunile pt logan e la 160lei/buc. Are cineva asa ceva pt iarna? Sunt ok la pretul ala?

          Comment


          • ...banuiesc ca te referi la Debica Frigo....sunt OK la pretul asta
            ...la ce ierni au fost in ultimii ani in tara (si nu numai) nici nu ai nevoie de mai mult.

            Comment


            • Eu as lua ceva ok...Nokian WRD4, GY UltraGrip9 - eu modelul asta il am si sunt foarte multumit de ele

              Comment


              • Originally posted by bogdan_cj View Post
                Eu as lua ceva ok...Nokian WRD4, GY UltraGrip9 - eu modelul asta il am si sunt foarte multumit de ele
                GY UltraGrip9 am eu. Si mi-a intrat abs-ul doar de 2 ori iarna trecuta. Bune gume...

                Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

                Comment


                • Based on a combined snow and wet braking performance, this year Auto Bild have taken the best eightteen 185/60 R15 winter tyres through from their 2015 Winter Tyre Shootout, and one all ...


                  Pe mine ma intereseaza daca are cineva Dunlop WinterResponse 2 88T. Intre acest model si GoodYear UG9 as vrea sa aleg iarna asta
                  Last edited by evilsheep; 21 September 2016, 16:12.

                  Comment


                  • Originally posted by ady_dragan View Post
                    Am mai observat ca pe spatele capacului de la tabloul de sigurante nu mai exista legenda cum era la PH2, ci doar niste coduri de la 2012 la 2018 parca si niste punctulete. Ee:
                    Ai verificat daca ai + pe firul ala? Daca da...e simpla treaba.

                    Originally posted by ady_dragan View Post
                    In weekend mi-am verificat fluidele la motor si analizand masina in vederea incalzirii in scaune am mai descoperit ca in spatele butonului fals pentru senzorii de parcare exista mufa pentru senzori :
                    Daca e + pe firul ala e simpla treaba.
                    Last edited by MihaiiahiM; 21 September 2016, 16:10. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Băieți, eu am avut Tigar Winter 1 185/65 R15 88T pe L1 și au fost super OK, chiar am fost mulțumit de ele... cică sunt sub licența michelin.
                      Prețul este unul super bun, pana în 200. Astăzi am văzut pe un site 150 lei. Si cred ca am sa ii iau la loganul nou 4 gume de astea.
                      Last edited by eliadib; 21 September 2016, 16:48.

                      Comment


                      • Originally posted by evilsheep View Post
                        http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

                        Pe mine ma intereseaza daca are cineva Dunlop WinterResponse 2 88T. Intre acest model si GoodYear UG9 as vrea sa aleg iarna asta
                        Dunlop si GY fac parte din acelasi concern. Ba mai mult, ambele gume se fac in aceeasi uzina din Polonia si au caracteristici identice (conform tabelului obligatoriu). Asadar nu exista diferenta sensibila intre ele, ramane sa alegi doar dupa predispozitia personala pentru un anumit brand, design si pret (desi ambele sunt cotate identic).
                        Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

                        Comment


                        • Originally posted by eliadib View Post
                          Biei, eu am avut Tigar Winter 1 185/65 R15 88T pe L1 i au fost super OK, chiar am fost mulumit de ele... cic sunt sub licena michelin.
                          Preul este unul super bun, pana în 200. Astzi am vzut pe un site 150 lei. Si cred ca am sa ii iau la loganul nou 4 gume de astea.
                          Vezi ca are cineva pe forum la oferta set de roti cu gume d-astea.

                          Comment


                          • Ms mult Fane, dar vreau sa iau un set nou, fără janta... am gasit la 150 lei bucata

                            Comment


                            • Originally posted by ady_dragan View Post
                              Am o intrebare nu neaparat in legatura cu masina...ca tot se apropie iarna si trebuie sa iau un set de cauciucuri, am vazut Debica care in dimensiunile pt logan e la 160lei/buc. Are cineva asa ceva pt iarna? Sunt ok la pretul ala?
                              Eu am, nu sunt foarte incantat, zgomotoase. Am mers la fel cum am avut pe Matiz, numai ca nu se pupa foarte bine cu comportamentul Daciei Sandero. Recomand altceva, un CrossClimate de exemplu, M-am speriat de zapada, si am mers cu ele doi ani pe asfalt....pretentioase la asfalt cu apa, beton ud, adica sa fii foarte atent la distanta de franare.
                              Last edited by Oti; 21 September 2016, 22:10.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by ady_dragan View Post
                                Am o intrebare nu neaparat in legatura cu masina...ca tot se apropie iarna si trebuie sa iau un set de cauciucuri, am vazut Debica care in dimensiunile pt logan e la 160lei/buc. Are cineva asa ceva pt iarna? Sunt ok la pretul ala?
                                Daca vrei ceva decent si destul ce ieftin iti recomand Barum Polaris 3! Am deja o iarna cu ele si mi s-au parut decente spre bune!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google