Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomand Continental TS850, cam zgomotoase, distanta mai mare la franare pe uscat fata de cele de vara. Impecabile pe zapada, polei sau asfalt umed/ud. Am mers 3 ierni cu ele. Ma declar multumit.

    Comment


    • Vad ca nu prea le recomanda nimeni asa ca o sa merg pe altceva. Multumesc de pareri!

      Comment


      • calitate/pret Barum Polaris 3, le am si le recomand

        Comment


        • Nokian, the best. Eu pe astea o sa merg la iarna.

          Comment


          • Nokian WRD4, gasesti in cluj la vianor. E dealer-ul nokian din Cluj si au preturi ok.

            Comment


            • Cel mai recent test de anvelope a fost efectuat, ca în fiecare an, de ADAC, echivalentul ACR în Germania. Cunoscuta organizaÈ›ie germană a publicat rezultatele testelor de aderență pentru sezonul de iarnă cu cele mai populare cauciucuri de iarnă: 185/60 R15 È™i 225/45 R17. Testele de anvelope realizate de ADAC sunt apreciate de industria auto […]

              Comment


              • @ ady_dragan

                ...uite cum gandesc eu despre gume : imbatranirea si durata de viata a anvelopelor este de 5-6 ani
                ...daca crezi ca in aceasta perioada . ma refer doar la sezon iarna / vara crezi ca rulezi minim 10 000 km / sezon , atunci merita sa cumperi gume din cele mai bune
                ...eu fac maxim 4 000 km in sezonul de iarna, asta inseamna ca in 6 ani fac mai putin decat jumatate kilometrilor pe care ii pot parcurge cu acele anvelope si practic la jumatatea uzurii lor va trebui sa renunt la ele deoarece sunt "imbatranite"
                ...in conditiile in care "iarna nu-i ca iarna" (de alta data) , nu am nevoie de super gume de iarna , sunt convins ca o guma din gama "midle cost" este OK.

                Comment


                • Bine zis old_radu.... asa e si la mine... eu nu fac mai mult de 11k pe an... cel mult 4.5/5k pe iarna... nu are rost sa iau scupeturi... merg tigar-urile foarte bine mai ales ca le știu de pe L1

                  Comment


                  • Teoria chibritului la anvelope ... Si eu care credeam ca ne cumparam in functie de buget, uite ca s-au facut si niste calcule logaritmice pentru a calcula varianta optima ...

                    Comment


                    • Rulez cam 10.000 pe an din care cam 4.000 iarna in conditii de condus prudent. Fiind multi berbeci in trafic...prefer iarna sa las masina cat mai mult in parcare.

                      Comment


                      • ...in conditiile astea si conform "Teoria chibritului la anvelope " , ia-ti gume de aprox.150 lei/buc. (vezi din cele recomandate mai sus din gama asta de pret)

                        Comment


                        • (relativ la imbatraire si neutilizarea anvelopelor la maximul duratei de exploatare) Eu as merge pe niste allseason de marca
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • Am de vara Continental, cele cu care a venit masina. Cele all season nu ma incanta ca idee prea mult. Pana la urma o sa raman la ceva bunicel in maxim 200 lei/buc. Eram curios de Debica ca aveau pret bun. Acum 7-8 ani pe batrana Berlina aveam Debica Passio si erau ok vara, dar de iarna nu am avut niciodata firma asta. Un lucru stiu sigur: sunt mai bune decat Kormoran cu care a venit primul Logan din fabrica si in a 3-a vara li s-a dus insertia. La rulajul de atunci au tinut cam 15.000 km

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Recomand Continental TS850, cam zgomotoase, distanta mai mare la franare pe uscat fata de cele de vara. Impecabile pe zapada, polei sau asfalt umed/ud. Am mers 3 ierni cu ele. Ma declar multumit.
                              +1 recomandare

                              Comment


                              • de michelin cross climate ce parere ai, eu sunt destul de multumit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google