Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzozii pentru pentru presiune se afla montati pe janta la gaura de valva!

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

    Comment


    • La cazanele noastre, da! La cele din 2016 e posibil sa fie pe abs.

      Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

      Comment


      • A mea e din 2015.

        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

        Comment


        • Corect. Am vazut. Ca si a mea. La ale noastre senzorul e pe valva. Neajunsul este ca daca iei jante pentru celalalt sezon, trebuie sa iei si valve cu senzori, care nu sunt deloc ieftine. De asemenea, acumulatorii din senzori (care comunica prin BT cu UCH-ul) se cam consuma in 4-5 ani. Cu senzori pe ABS nu ai aceste probleme.

          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

          Comment


          • Corect.Un senzor pentru presiune costa 100eur.Informatia catre calculator e trimisa prin wifi!

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

            Comment


            • Adică prin RFID ca la telecomanda cheii

              Comment


              • Da

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • Nu stiu daca da... poate, dar, in orice caz, pe frecvente diferite. Lucrez intr-o zona in care, de cele mai multe ori, se bruiaza puternic semnalul radio. Prin urmare, toti colegii mei, inclusiv eu, cel putin odata la 2 luni ne vedem nevoiti sa inchidem masinile "cu cheia". Cu toate acestea, niciodata nu mi-a dat eroare la citirea senzorului de presiune roti.

                  Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Daca ai eticheta asta pe usa, nu ai senzor pe janta, semnalul e dat de ABS
                    De la Torq citare...
                    din 09/2014 TPMS direct cu senzori presiune prea mica/mare si temperatura...
                    din 11/2015 TPMS indirect(via ABS) avertizare doar la presiune prea mic ...
                    Attached Files
                    Last edited by Fanez; 25 September 2016, 17:56.

                    Comment


                    • Are cineva idee care sunt simptomele cand se defecteaza unul din senzorii de presiune?

                      Ca sa stim la ce sa ne asteptam cand cedeaza unul!

                      Comment


                      • Senzorii 407009322R nu comunică nici prin Bluetooth(2,4GHz) nici prin RFID ci prin 433MHz, aceeași frecvență folosită de cheile cu telecomandă și cam orice dispozitiv de readio comandă din România - conform tabelului de alocare frecvențe

                        Martor aprins și eroare pe uch citibilă via CLiP
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Se poate, cumva, pentru cele produse pana in oct. 2015, se poate face trecerea pe TOMA indirect (via ABS) ?

                          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Nu se poate.

                            pre 09/2014(adică 2012/2013/2014) uch-ul știe de TPMS, trebuie senzori și TdB compatibil cu TPMS(unele nu au deloc funcția iar altele au funcția dar nu e activată)
                            din 09/2014 TPMS direct cu senzori presiune, ABS-ul nu știe de TPMS indirect și nici TdB nu știe decât TMPS direct - stop joc
                            din 11/2015 TPMS indirect via ABS, iar TdB știe de TPMS direct/indirect și mai nou uch-ul cu 4mufe nu mai știe de TPMS - stop joc
                            Last edited by t0rquemada; 25 September 2016, 23:28.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • La mine e exact ca la Fane
                              IMG_8545.jpg


                              Sent from mobile
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Pai vezi ca scrie in carte ca ai prin ABS.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google