Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu CLiP și derelek. Computer de bord, afișarea temperaturii exterioare, semnalizare cu impuls, hill start assist
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Primul drum afara dupa rodaj. Mers intre 130 si 160, consum 8.5. Consuma motorasul asta daca tragi de el bine de tot. Ma asteptam la maxim 7.

      Comment


      • Detin un logan Acces,an fabricatie 10.2014,se poate activa ceva la acel afisaj?(am decat km parcusi si ora).

        Unde ar trebui sa fie butonul ECO mode?La butoanele acelea de ventilatie?Am vazut ca am o mufa in spate dar lipseste butonul ce poate fi?(cel incercuit cu rosu
        Last edited by danezu33; 8 October 2016, 14:42.

        Comment


        • butonul eco este in stanga sus langa maneta blocul de lumini.

          Originally posted by darksun View Post
          Primul drum afara dupa rodaj. Mers intre 130 si 160, consum 8.5. Consuma motorasul asta daca tragi de el bine de tot. Ma asteptam la maxim 7.
          E mic si el, daca il storci la maxim iti arata el tie
          Last edited by aris86; 8 October 2016, 14:49. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Otto tp...si eu am un logan 2 plus...mie imi arata doar km total,km parcursi daca pun pe 0 si set tp....esti sigur ca.ti arata cati km mai ai pana la urmatorul service. Mentionez ca am doar 270 km facuti...multumesc

            Comment


            • Daca este 1.2 16v 73 cp E6, nu are functia Eco.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Este euro5,si intradevar nu are Eco.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Originally posted by Danut Mi View Post
                  ...esti sigur ca.ti arata cati km mai ai pana la urmatorul service...
                  Se refera probabil la autonomie.
                  Originally posted by darksun View Post
                  Primul drum afara dupa rodaj. Mers intre 130 si 160, consum 8.5. Consuma motorasul asta daca tragi de el bine de tot. Ma asteptam la maxim 7.
                  Cu 160/h e mult 7.

                  Comment


                  • Km până la revizie se afișează doar la TCe și dCi, 1,2 16v nu are așa ceva.

                    ECOmode e prezent pe toate motorizările, doar că la 1,2 lipsește butonul, păstrând proporțiile de la TCe din 75(73)CP pierzi vreo 12Cp cu Eco activ.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Daca este 1.2 16v 73 cp E6, nu are functia Eco.
                      Se poate monta butonul eco. Are mufa si functia activa in UCH.

                      Comment


                      • Sunt din Arges, stiti pe cineva care poate activa functiile in plus pe un SL Plus? Pitesti, Curtea de Arges sau imprejurimi?

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Se poate monta butonul eco. Are mufa si functia activa in UCH.
                          La ce o trebui la 1.2 16v, ca si asa tragi de ea, mai ales cu ea plina. Am Grecia de doua ori cu masina asta (prima data abia trecuse de 3000 km) si, sa spun sincer, erau momente cand retrogradam direct in a III-a ca sa pot sa fac o depasire ok. Anul asta (18k-22k km) parca a tras o idee mai bine.

                          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

                          Si, ca sa fie si o idee de consum, la 4000 de km regim mixt consumul a fost de 6,7%.
                          Dar nu am gonit-o niciodata peste 140.

                          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                          Last edited by calinrusu; 8 October 2016, 15:55. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by calinrusu View Post
                            erau momente cand retrogradam direct in a III-a ca sa pot sa fac o depasire ok.
                            Ca la toate benzinarele sub 100 de cai, daca nu vrei sa pierzi vremea pe contrasens!

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              Cu CLiP și derelek. Computer de bord, afișarea temperaturii exterioare, semnalizare cu impuls, hill start assist
                              Motor 0.9 Tce E6 S&S si ECO, Varianta Plus:

                              Se poate si temperatura? Intr-adevar am vazut la oglinda dreapta (dedesubt) un bolt mic de plastic sa zic asa....dar sa aiba tras senzorul de temperatura sau e doar o protectie pentru eventual viitor adaptare?

                              la mine apare in bord de 2 ori km...cum 0.5 km diferenta intre ele....si km pana la urmatoarea revizie cu down de la 20000 km
                              Last edited by McDan; 8 October 2016, 18:10.

                              Comment


                              • Da, se poate. Se pot face multe, funcție de configurația mașinii
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google