Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • T0rquemada...ti.am lasat un pm

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Cu 160/h e mult 7.
      Am zis intre 130 si 160 mers constant. Cealalta masina de 1.7 tone ia 6 la 140. E economic motorasul la viteze mici, 120 am in jur de 5.2 consum, dar la viteze mai mari creste mult. De la 160 incepe sa urce greu si e lesinat.

      Comment


      • Pai eu n-am zis ca e mult 7?
        E normal 8,5 pentru motorul asta la vitezele alea. E masina de oras -economic in oras. La masina de 1,7 tone ai alt motor si in afara de asta alta e inertia masinii.

        Comment


        • Am intrebat de montarea cricului. Singura solutie de folosire a cricului hidraulic este construirea unei flanse la strung cu o tesitura pt fixarea buzei.
          Cam asa se vede in poze montarea cricului.
          Attached Files
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by darksun View Post
            Am zis intre 130 si 160 mers constant. Cealalta masina de 1.7 tone ia 6 la 140. E economic motorasul la viteze mici, 120 am in jur de 5.2 consum, dar la viteze mai mari creste mult. De la 160 incepe sa urce greu si e lesinat.
            Poate e diesel, ca benzina nu prea cred sa pape atât de puțin la 140 km/h.

            Comment


            • Salut ! Am achizitionat presurile originale Dacia Logan 209 lei set 4 covorase +tavita portbagaj. Nu am nimic pe mijloc in spate. Stie cineva de unde pot cumpara ceva ce se potriveste acolo. Daca se poate un link sau ceva poze. Multumesc!

              Comment


              • Eu l-am luat pe ăsta și e ok, se potrivește bine.
                Cumpara Covoras (pres) cauciuc universal din categoria Covorase auto universale online de la Auto100.ro la pret avantajos. Livrare rapida!

                Alte variante:

                Comment


                • Originally posted by plasStik3 View Post
                  Si la voi tremura ambreiajul,la 1.2, cand ii dai drumul mai repede la pedala, mai ales cand e rece?

                  A inceput acum de curand sa faca asa.. debea a facut 20 de mii. Daca il patinez mai mult si nu eliberez pedala repede.. masina pleaca lin.
                  Acelasi tremurat si la mine
                  In plus si scartaie cand eliberez pedala. Nu se intampla mereu. Am observat ca de obiecei face asta dimineata la primele plecari.
                  Am 32 000 km.
                  Last edited by igor06; 9 October 2016, 14:40.

                  Comment


                  • Originally posted by Danut Mi View Post
                    Salut ! Am achizitionat presurile originale Dacia Logan 209 lei set 4 covorase +tavita portbagaj. Nu am nimic pe mijloc in spate. Stie cineva de unde pot cumpara ceva ce se potriveste acolo. Daca se poate un link sau ceva poze. Multumesc!
                    Eu am asa ceva,cam scumpe dar merita investitia.
                    Are si pres pentru partea din mijloc spate.
                    Ce imi place mult,e covorasul de la sofer.Intra mult sub pedalier si acopera si contraaripa din stanga,acolo unde tii piciorul stang cand nu folosesti ambreiajul.
                    Cum am mai spus putin cam scumpe dar depinde de puterea financiara a fiecaruia.
                    Last edited by Old Driver; 9 October 2016, 15:02.
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • Ms mult eliadib

                      Cel pe care il ai tu eliadib e pt. Logan 2?
                      Last edited by Danut Mi; 9 October 2016, 15:29. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by igor06 View Post
                        Acelasi tremurat si la mine
                        In plus si scartaie cand eliberez pedala. Nu se intampla mereu. Am observat ca de obiecei face asta dimineata la primele plecari.
                        Am 32 000 km.
                        E de la ambrea tremuratul, îți face masaj din când în cand. Și la mine tremura, acu vad ca nu mai face, poate reapare ca s-a racit.

                        Comment


                        • Exact asa se manifesta si la mine.. din cand in cand. De 2 zile nu a mai facut indiferent de cum am plecat de pe loc. Se mai rasfata si el sa ii acordam putina libertate zic.

                          Comment


                          • Originally posted by Old Driver View Post
                            Eu am asa ceva,cam scumpe dar merita investitia.
                            Are si pres pentru partea din mijloc spate.
                            Ce imi place mult,e covorasul de la sofer.Intra mult sub pedalier si acopera si contraaripa din stanga,acolo unde tii piciorul stang cand nu folosesti ambreiajul.
                            Cum am mai spus putin cam scumpe dar depinde de puterea financiara a fiecaruia.
                            Si eu am acelasi model si sunt super..

                            Comment


                            • Așa am si eu numai că mă enervează clipsurile alea de la baza scaunului, dacă atunci când mă urc la volan apas mai tare pe covoraș cu picioarele cam s-ar de acolo.

                              Comment


                              • La cele originale inca nu s.a intamplat...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google