Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De folos ar fi sistemul care anunta IGSU automat in caz de accident. Se stie si tipul de masina si locul exact unde sa se intervina. Hartia aia poate fi distrusa in accident. Oricum n-o cauta nimeni in caz de "Doamne fereste".

    Comment


    • A se observa barele de ranforsare la Duster ph1 vs Duster ph2. Diferente uriase, ph2 fiind net superior, avand si la motor, practic din ce vad eu esti ca intr-o cusca in el ...
      La Logan, D-zeu cu mila ... Ii da clasa si o Fiesta din 2004... Nu-i de mirare ca te loveste o caruta si mori toti din masina ...

      Ma iertati ptr offtopic, Megane3 vs Megane4 ...
      Attached Files
      Last edited by GuGu21; 21 October 2016, 08:40.

      Comment


      • În secunda 2 după montarea de TCU pe X52 :
        -în caz de accident mașina va suna singură la 112 și va comunica poziția GPS, nr. de pasageri(centuri puse), nr de airbaguri declanșate
        -navigația va avea conectivitate la rețea (adio hackuri)
        -mașina va fi urmărită permanent, inclusiv parametrii funcționali (teoretic utilizabili pentru companiile de asigurări RCA)
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Azi maine o sa avem soft si la rezervorul de la toaleta ca sa se stie de cate ori si la ce ora tragem apa...

          Comment


          • Dar la p..la nu pune senzori GPS? Deja cred ca ne indreptam (suntem in) spre Matrix, in numele sigurantei si a luptei antitero, adio libertate, daca vine dictatoru s-a zis cu noi.....ce mai, urmeaza profetiile biblice (666...).
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • ady_dragan sunt deja.
              Oti suntem deja. Avem telefoane mobile inteligente, avem TV-uri inteligente, avem neveste inteligente...toate astea sunt urmariibile si se pot monitoriza (ma rog...nevestele nu...tehnologia este ...tac...ca citeste nevasta si iar dorm in masina).
              Amu...sincer...pe mine nu ma deranjeaza daca pe masina se pune un soi de blackbox. Ba chiar imi convine...ca nu mai pot toti prostii sa conteste amenziile. Si nici in cazul unui accident...sa afirme ca mergea cu 50km/ora in localitate...ca dara acolo ii intra limitatorul de turatie.

              P.S. Astazi in TM s-a oprit un semafor. In 30 secunde cat am stat in intersectia aia...daca era un politist suspenda 4 permis si dadea vo 15 amenzi...fix 30 secunde.

              Comment


              • Deja stie telefonul vostru mobil pe unde umblati toata ziulica, ba mai zice si la altii.
                Masinile de firma au GPS cam toate, asa ca stie si patronul pe unde-i ardeti benzina.

                Mai ramaneau persoanele fizice care circulau fara a da raportul, dar se va rezolva curand, din cate se pare.

                Cred ca ma duc sa-mi caut prin sertar un Nokia d'ala vechi si sa cer un SIM normal pe nr. meu.

                Comment


                • Intrebare de incepator: Acum ca vine iarna, trebuie sa ma duc cu masina sa imi bage antigel in ea, sau are deja din fabrica?

                  Comment


                  • Ai deja. Daca masina e aceea din semnatura.

                    Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                    Fara QUOTE, la ultimul post; se intelege cui te adresezi.
                    Last edited by IancuMIC; 23 October 2016, 14:43.

                    Comment


                    • Nicio masina nu vine din fabrica cu apa, in circuitul de racire.
                      Lichidul din vasul pentru parbriz trebuie...asezonat, in schimb.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • La nicio masina nu este indicat, nici recomandat, sa se foloseasca doar apa.

                        Comment


                        • Antigelul, in principal are rol de ungere pt pompa de apa si creste temperatura de fierbere a apei. Era o poza cu un nene cu un logan cu radiatorul spart. A scirculat prin oras doar cu apa. Prin urmare, a fiert apa, presiune prea mare...si buf. Antigelul, in concentratia normala, urca temperatura de fierbere pe la 120 grade

                          Comment


                          • Originally posted by bolovan View Post
                            Antigelul, in principal are rol de ungere pt pompa de apa si creste temperatura de fierbere a apei. Era o poza cu un nene cu un logan cu radiatorul spart. A scirculat prin oras doar cu apa. Prin urmare, a fiert apa, presiune prea mare...si buf. Antigelul, in concentratia normala, urca temperatura de fierbere pe la 120 grade
                            Noo hai zau!
                            Da cu punctu de inghetare n-are nici-o treaba?
                            Si intre presiune si punctul de fierbere nu e nici o legatura?
                            Last edited by sorin01; 23 October 2016, 15:17.

                            Comment


                            • sorin01 sorinele..am spus ca are in principal roul asta...s ide asta, fie vara fie iarna se baga antigel. Da...are legatura intre presiune si punctul de fierbere...dar nu creste temperatura asa de mult.
                              Faptul ca scade punctul de inghetare...este alta mancare de peste. SI reiau...si sahara si in siberia se antigel. Sau doar doreai sa ma contrazici?

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                Lichidul din vasul pentru parbriz trebuie...asezonat, in schimb.
                                Eu am patit-o iarna trecuta! Cum au scazut temperaturile sub -5 grade a ingheta bocna rezervorul si conductele! Noroc ca am avut un garaj incalzit in care sa o las la dezghetat!
                                Apoi am scos tot lichidul si l-am inlocuit cu unul corespunzator!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google