Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ce stiu eu, nu mai exista manual service in format pdf, din motive evidente...protectia datelor, secretul de service.
    Exista in schimb "renault dialogys", daca cauti bine pe net, il gasesti (l-am avut instalat in PC, ocupa memorie degeaba, daca nu sunt de meserie, pa....).
    Mai era un program, il spun din amintiri, parca "autodata", nu stiu daca are ceva despre logan.
    Last edited by Oti; 1 November 2016, 17:53.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Salut!

      Are cineva "dialogys" sau un link de unde il pot downloada?
      Am nevoie pentru Logan 2 - 2016

      Multumesc anticipat!
      Last edited by Old Driver; 1 November 2016, 20:26.
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • Am si eu un logan diesel din octombrie 2016, treaba e ca am vrut sa ma uit la specificatiile uleiului de motor folosit si in nicio carticica nu scrie absolut nimic despre tipul de ulei ce trebuie folosit, e noua moda dacia sau cum? plus pe crtea de sertvice nu scrie nici cu ce ulei a venit. Imi lipseste mie vre-o documentatie sau au innebunit astia de tot?

        Comment


        • Orice ulei care respecta norma RN 0720, C4.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by Old Driver View Post
            Salut!

            Are cineva "dialogys" sau un link de unde il pot downloada?
            Am nevoie pentru Logan 2 - 2016

            Multumesc anticipat!
            Ultimul disponibil e 4.54 în rusă, doar 18Gb instalat și 600.000 de fișiere.
            Chiar și așa tot nu ai toată documentația
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am inteles.Ms mult t0rquemada.
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • Desi nu are legatura cu topicul, ma poate ajuta careva cu un contract de leasing de la masina pe care a cumparat-o? Imi trebuie la facultate un contract real, iar contractul meu e de vanzare-cumparare, cu banii jos. Datele personale vor fi sterse, interpretarea fiind focusata pe termeni, conditii etc. Cei ce ma pot ajuta, va rog frumos sa imi dati PM. Multumesc anticipat!

                Comment


                • Intreaba la o firma de leasing sau la o reprezentanta. Le ceri un contract sa vezi conditii etc. ce te intereseaza.

                  Comment


                  • Originally posted by Old Driver View Post
                    Salut!

                    Are cineva "dialogys" sau un link de unde il pot downloada?
                    Am nevoie pentru Logan 2 - 2016

                    Multumesc anticipat!
                    Daca nu l-ai gasit pe net, inseamna ca nu stii sa-l folosesti, instalezi, etc.
                    Altii invata 5ani de facultate, cheltuie bani din buzunar pt a face service, si tu vrei ceva moca.....

                    Din ce imi aduc aminte...pt ca programul sa mearga la intreaga capacitate, se logheaza pe net la Renault, unde se introduce VIN-ul masinii, si apar toate datele masinii, istoricul, reviziile, etc.

                    Va dati seama ca un program "Hack-uit", este plin de "purici, raie...", si trebuie sa ai un firewall bun, sau folosesti PC-ul fara net.
                    Last edited by Oti; 2 November 2016, 09:57. Reason: Automerged Doublepost
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • crabu vezi ca trebuia sa primesti de la dealer fisa de intretinere a masinii, unde sunt trecute intervalele de revizii cu operatiile care se fac,iar in josul paginii este trecut tipul uleiului pe care trebuie sa-l folosesti,antigelul,lichidul de frana.

                      Comment


                      • @Oti stai bland omule! Ce te aprinzi asa? Ignora-mi postarile,daca te deranjeaza "la stomac"!

                        Am zis cumva ca vreau "moca"? Am cautat si pe OLX si multe alte site-uri,am gasit alte versiuni care nu contineau specificatii despre Logan 2.
                        Apropo: instalez de 15 ani sisteme de operare si programe,asa ca nu sunt "novice" in ale pc-ului.
                        Dar pentru tine " e grele" sa intelegi.

                        Decat asa sfaturi din partea ta,da ignore data viitoare postarilor mele.Nu pari a avea 41 de ani.

                        Scuze Moderatorilor de off topic,dar trebuia sa-l lamuresc pe colegu'.
                        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                        Comment


                        • Fyi - http://www.ebay.com/itm/DIALOGYS-05-...-/301728732880
                          Pt cine vrea sa îl cumpere.

                          Comment


                          • Multumesc frumos eliadib.
                            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                            Comment


                            • Aveti idee la ce foloseste becul stanga jos de la bloc optic dreapta spate?
                              Frana nu, ceata nu, avarie nu, pozitie nu....e de design?
                              Attached Files

                              Comment


                              • Acolo este ceata pentru masinile cu volan pe dreapta. Avem bec (asa este la mine), dar cablu nu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google