Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai deschis cumva unul in acest sens si ti-a fost sters?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Nu am deschis dar...Exceptand faptul ca aici http://www.loganclub.ro/forum/dacia_...enzina-f4.html exista 2 Thread-ri unul mai "saracacios" si unul mai "bogat" si nici macar un sub-forum cum sunt dedicate celorlalte motorizari 1.2 1.4 si 1.6...ce sa inteleg ca nu prea este interesant acest motor? nu se cumpara in RO? nu ca as avea eu 0.9 Tce dar banuiesc ca se bate de la "egal la egal" cu ceilalti benzinari din pdvd informativ si nu numai?

      Comment


      • acum exista topic pt 0.9tce aici
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • După 4 ani de la lansare deschidem topic separat pentru TCe (nu Tce, tCE, etc.), decât nimic e bun și așa, întrebarea e următoare și Euro5 și Euro6?
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • fa doua separate, e5 si e6. daca 1.6_16volti are topic separat e4 si e5, de ce n-ar avea si 0.9? acum, daca stii ca diferenta o face softul motorului, nu cred ca are rost...la 16volti se trecuse de la acceleratie pe cablu la acceleratia electronica si s-a schimbat softul motorului, daca nu ma insel. cum vreti voi, dar sa fie structurata treaba, dar nici prea stufoasa.

            acum fara suparare, torq, daca voi care aveti 0.9 ati asteptat 3-4 ani sa faceti un topic sau sa cereti sa vi se faca topic...eu de unde sa visez ca nu aveti? daca nu zicea Dan ca nu exista topic, eu unul stateam linistit, convins fiind ca aveti si voi topicul vostru. ca idee, daca dupa ce studiati un pic si nu gasiti ce cautati, orice user poate face orice topic. chiar si in orice sectiune, e treaba moderatorilor sa aprobe topicul si sa-l mute unde trebuie daca a fost deschis in sectiunea gresita. nu ma intelege gresit, dar ati cam stat sa va pice para malaiata
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              acum fara suparare, torq, daca voi care aveti 0.9 ati asteptat 3-4 ani sa faceti un topic sau sa cereti sa vi se faca topic...eu de unde sa visez ca nu aveti? daca nu zicea Dan ca nu exista topic, eu unul stateam linistit, convins fiind ca aveti si voi topicul vostru. ca idee, daca dupa ce studiati un pic si nu gasiti ce cautati, orice user poate face orice topic. chiar si in orice sectiune, e treaba moderatorilor sa aprobe topicul si sa-l mute unde trebuie daca a fost deschis in sectiunea gresita. nu ma intelege gresit, dar ati cam stat sa va pice para malaiata
              Topicuri putem face, dar tot imprastiate vor fi! Cred ca torq se gandea la un subforum asa cum au tote celelalte motorizari! Asa se vor pastra topicurile despre 0.9 intr-un singur loc!

              Comment


              • @Seba, Iancu etc
                Exista mai multe topicuri despre 0.9 tce in sectiunea motorizari benzina:
                - http://www.loganclub.ro/forum/logan_0_9_tce-t51555.html --> deschis in oct 2013
                - http://www.loganclub.ro/forum/consum...ce-t47279.html --> deschis in ian 2013

                Din pacate ne lipseste un sub-forum dedicat. Nu vad ce ar fi atat de complicat a se deschide o sectiune separata (mult mai simplu de parcurs, gestionat, vizualizat etc) pentru logan 0.9 TCe.
                Plus ca, nu mai e mult si va aparea si motorizarea 1.0 SCe.
                Multumesc domnilor.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Originally posted by Seba View Post
                  fa doua separate, e5 si e6. daca 1.6_16volti are topic separat e4 si e5, de ce n-ar avea si 0.9? acum, daca stii ca diferenta o face softul motorului, nu cred ca are rost...la 16volti se trecuse de la acceleratie pe cablu la acceleratia electronica si s-a schimbat softul motorului, daca nu ma insel. cum vreti voi, dar sa fie structurata treaba, dar nici prea stufoasa.

                  acum fara suparare, torq, daca voi care aveti 0.9 ati asteptat 3-4 ani sa faceti un topic sau sa cereti sa vi se faca topic...eu de unde sa visez ca nu aveti? daca nu zicea Dan ca nu exista topic, eu unul stateam linistit, convins fiind ca aveti si voi topicul vostru. ca idee, daca dupa ce studiati un pic si nu gasiti ce cautati, orice user poate face orice topic. chiar si in orice sectiune, e treaba moderatorilor sa aprobe topicul si sa-l mute unde trebuie daca a fost deschis in sectiunea gresita. nu ma intelege gresit, dar ati cam stat sa va pice para malaiata
                  Euro5 nu are S&S, euro6 are asta așa că totul e soft, nu e mai și din hard

                  Eu nu sunt admin/moderator ca să fac topicuri/secțiuni, în plus eu știu totul așa că nu am nevoie să întreb.

                  Cum toate informațiile despre Logan II sunt în secțiunea aferentă, lansarea unei noi secțiuni pentru 0,9TCe e tardivă, stă cineva să curețe/mute topicuri/posturi în noua secțiune?

                  LE: Oricum topicul nu apare în lista de sus, unde culmea pentru 16v euro4 și euro5 pot exista rubrici separate.
                  Attached Files
                  Last edited by t0rquemada; 7 November 2016, 09:09.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Nu ca ma bag dar vreau sa zic:
                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    ... stă cineva să curețe/mute topicuri/posturi în noua secțiune?
                    ....
                    Originally posted by Seba View Post
                    ... ...orice user poate face orice topic. chiar si in orice sectiune, e treaba moderatorilor sa aprobe topicul si sa-l mute unde trebuie daca a fost deschis in sectiunea gresita....
                    Last edited by Fanez; 7 November 2016, 09:42.

                    Comment


                    • o sa ma uit eu cand timpul imi va permite peste topicurile de 0.9 si-o sa incerc sa le grupez intr-o sectiune. asta si daca-mi aduc aminte de acum 4 ani cum se face asta daca nu va deranjeaza prea tare, dati-i un pm adminului (cristixp) si va ajuta el. poate merge mai repede decat sa asteptati dupa un senil ca mine
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Îmi cer scuze dacă este cazul, dar nu am vrut sa "deschid" atâtea polemici sau sa dezgrop vreun "mort", dar (părerea mea), chiar dacă vrei sa găsești ceva legat de 0.9 TCe...găsești ...dar răsfirat si putin mai greu...Totuși rămână la ideea ca o zona informativa (compacta) ca la ceilalți "benzinari" ar fi mai indicata...dacă nu, ne descurcam si cu ce avem... in special cu ajutorul a 2-3 persoane/prieteni care au cunostinte "dedicate" si nu numai referitor la 0.9 TCe...Mersi de înțelegere...

                        Comment


                        • nu tre' sa-ti ceri nici o scuza, e al naibii de decent ce ai propus/cerut. eu m-am mirat cum de nu s-a sesizat nimeni pana acum...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Salut. Am si eu o intrebare. Am un Logan II 1.2 16V si as dori sa ii schimb bujiile.. Am achizitionat set nou de bujii cu codul de la t0rq dar nu stiu daca sa le schimb eu sau sa ma duc la service. O parare ceva? Tin sa precizez doresc schimbarea bujiilor deoarece mi-a crescut consumul de la 7.5 urban la 8.6 urban cu acelasi stil de condus.

                            Comment


                            • Cati km ai pana acum ? oricum daca nu dispui de chei adecvate mai bine te duci in service!
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Dispun de chei adecvate in prezent are 24.800 km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google