Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si atunci ce mai stai? Apuca-te de treaba.
    Mare atentie: bujiile se schimba cu motorul rece!

    L.E. Consumul creste odata cu venirea sezonului rece. Nu te astepta sa-ti consume ca vara.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Vitriol nu e vorba de asta dar de cand am masina nu mi s-a schimbat consumul din 7.4 pana la 7.7 sau 7.8 mai sus nu a urcat de 3 ani de cand o am. Si vara cu ac. De asta mi-a ridicat un semn de intrebare

      Comment


      • Consumul depinde de multi factori , cu presiunea in gume cum stai ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Aceeasi ca si pana acum 2.2 Bari rotile de iarna.

          Comment


          • Si de epoci sa schimbi bujiile ca are crezi tu? De ce nu încerci sa schimbi injectoarele! Hai sa fim seriosi!
            sigpic

            Comment


            • am zis poate nu face arderea completa. Cei de la service au zis ca nu stiu de ce a crescut consumul asa. Chiar si asa daca e sa nu schimb bujiile le pastrez pana cand v-a trebui. De asta am adresat aceasta intrebare pe forum Mihai. Si sunt foarte serios.

              Comment


              • Daca ai schimbat benzinaria, e posibil sa fie de acolo. Ma refer la consumul indicat de CB. Stiu caz concret.

                Comment


                • Nu Fanez nu am schimbat nici benzinaria. Din acelasi loc alimentez de 3 ani de zile si nu am intampinat asa ceva.

                  Comment


                  • Schimba filtrul de aer si vezi cum se comporta. E posibil Sa fie plin de mizerie. Verifica-l.
                    sigpic

                    Comment


                    • O sa vad daca e vro problema cu filtru. Multumesc de sfat.

                      Comment


                      • Originally posted by M.FLORIN View Post
                        @Seba, Iancu etc
                        Exista mai multe topicuri despre 0.9 tce in sectiunea motorizari benzina:
                        - http://www.loganclub.ro/forum/logan_0_9_tce-t51555.html --> deschis in oct 2013
                        - http://www.loganclub.ro/forum/consum...ce-t47279.html --> deschis in ian 2013

                        Din pacate ne lipseste un sub-forum dedicat...
                        @CristiXp poate deschide sub-forumuri.

                        Originally posted by Seba View Post
                        o sa ma uit eu... ...o sa incerc sa le grupez intr-o sectiune. asta si daca-mi aduc aminte de acum 4 ani cum se face asta ... dati-i un pm adminului (cristixp) si va ajuta el. poate merge mai repede decat sa asteptati dupa un senil ca mine
                        Poti sa incerci. Daca erai admin poate ca si reuseai

                        Mai este un topic despre 0,9 deschis in 2014.
                        Last edited by Fanez; 8 November 2016, 06:12. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Primul e topic TCe versus Toledo TSI deci pică...
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Ultimul chiar era în plus, erau 2 topicuri pe aceeași temă.

                            Deci:
                            1-sectiune dedicată TCe la motorizări benzină
                            2-sectiune de Logan II cu câteva topicuri sticky
                            3-ambele de mai sus
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • moderatorii nu cred ca saboteaza intentionat, problema e ca nici unul dintre noi nu are dreptul sa faca sub-forumuri. ca s-o trezit vreunul la un moment dat sa mute problemele tehnice la cafenea, o fi fost pe pastile la vremea respectiva cand o sa faca xp sub-forumurile de 0.9tce, o sa incercam sa mutam topicurile din tot forumul legate de 0.9 acolo, pe sub-forumul dedicat. pana atunci nu pot decat sa-mi rog colegii (de forum, atat userii cat si moderatorii) sa incerce macar sa respecte sectiunile actuale si sa puna topicurile de probleme 0.9 pe probleme logan benzina, abtibilduri 0.9 pe cafenea, etc. adica sa se faca si sa se tina un pic de ordine si disciplina. asa buna, rea, cum e acum, macar, sa n-o stricam, pana ne lumineaza xp
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google