Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut tuturor, vreau sa întreb pe cei care au desfcut stopul de la Logan 2 cât de greu sau de uor este de demontat. Am observat c are o piuli de plastic si doua elemente tot din plastic de ghidare

    Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

    Comment


    • Mai are un bumb pe lateral (in aripa)căruia o sa vede doar capul prin portbagaj.
      sigpic

      Comment


      • Când spui"bumb,, te referi la un clips?

        Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

        Comment


        • Exact,un clips...

          Comment


          • Un clips. Dar nu trebuie scos din gaura din aripa. Doar dragi de stop spre spate.
            sigpic

            Comment


            • Are cineva idee ce culoare e pe Logan-ul din acest review?

              Gris patine imi pare asemanatoare dar mai lucioasa.Cea din review e mai intunecata.
              Attached Files

              Comment


              • E un singur gri.
                sigpic

                Comment


                • Hello dragi colegi,
                  Cine poate sa imi recomande pentru Logan 2 o lampa de numar cu led (deci toata cu led, nu doar becul) . Am cautat deja atat pe forum cat si pe google, si am gasit doar pentru Duster si MCV , dar modelele respective au 2 lampi la iluminarea numarului, nu 1 ca la logan 2.

                  In principiu caut cam asa cea :
                  Exemplu
                  (nu e reclama sau ceva, e doar un exemplu)
                  M-ar interesa daca se potrivesc lampi de la alte modele de Renault (poate Clio?) pe logan 2. Am intrebat deja la reprezentanta si nu au stiu sa imi spuna.

                  Comment


                  • Gri platine

                    Comment


                    • Se gasesc LED-uri, placuta PCB, un meserias daca nu te pricepi, cred cu 50 lei te rezolva. Eu nu as da 100 pe o lampa.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • @Luncani vezica avem un coleg care vinde o gramada de leduri. Sigur gasesti la el ceva. (vezi pe sectiunea de comercial).

                        Comment


                        • "Pravalia cu leduri a lui CLK" se numeste topicul (daca am retinut bine).

                          Comment


                          • Are cineva idee cum sunt polararitatile pe iesirile de difuzoare fata ?
                            mufa tata care intra in asta ZRS-AG-22

                            Comment


                            • Salutare!
                              Anul trecut am achizitionat o husa electrica pentru scaunul masinii cu care m-am descurcat in sezonul rece :-)
                              Vreau sa mai cumpar una si pentru scaunul pasagerului impreuna cu un spliter cu 2 iesiri pentru bricheta doar ca am "emotii" daca rezistenta masinii va putea suporta 2 huse simultan.
                              Ati incercat? A folosit cineva?
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Originally posted by crabu View Post
                                Are cineva idee cum sunt polararitatile pe iesirile de difuzoare fata ?
                                mufa tata care intra in asta ZRS-AG-22
                                difuzor + -
                                fata stanga maro verde
                                fata dreapta albastru roz
                                spate stanga verde alb
                                spate dreapta verde alb

                                Asa e la mine. Verifica cu o baterie de 1,5volti. Membrana difuzor trebuie sa iasa afara.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google