Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Alltricks View Post
    Pe fiat inclusiv coloana de directie era electrica...poate de acolo vine diferenta.
    sigpic

    Comment


    • Presiune am 2.4 bari pe fata si 2.2 pe spate.
      Daca asa scrie si pe usa ca recomandare a producatorului, problema poate e in alta parte senzori defecti sau cu baterie consumata). Daca ai senzori pe valve semnealizeaza problema si daca presiunea este mai mare decat cea indicata.

      Comment


      • Reset via SEt tP
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • @t0rq am facut set tp si nimic. Am senzori pe valve. Gumele de pe fata sunt mai grele ca cele de pe spate (cam tocite), asta ar putea sa fie cauza?

          Comment


          • 1.2 16v Euro are servodirectie electrica, nu mai este hidraulica ca la euro5.

            Comment


            • Am o intrebare.la fosta masina golf 4 in momentul in care franam si intra abs se aprindea un martor in bord(abs parca scria) la actuala masina logan 2 cand franez si aud cum intra abs nu mai apare martor in bord.
              In schimb cand se activeaza esp se aprinde martor?e normal sa nu apara martor in bord la activarea abs?multumesc.

              Comment


              • De ce ar trebui sa se aprinda martori in bord, in timpul franarii?. Ma gandesc, ca la altceva ar trebui sa te uiti cand franezi, decat sa urmaresti tabloul de bord.
                vw-ul ala era defect.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Se aprinde martorul la ABS, probabil nu a intrat in functiune.

                  Comment


                  • Chiar e asa greu de citit trei rânduri în manualul masinii!
                    sigpic

                    Comment


                    • Inseamna ca mie nu-mi functioneaza? Nu mi s-a aprins niciun martor la franare.
                      Scrie in carte in ce conditii se aprinde. Nu-mi amintesc acum.

                      Comment


                      • La Dacia aprinderea martorului ABS semnifica o anomalie de functionare!

                        Comment


                        • Sa vad cum fac sa pun pozele drept.
                          cred ca e suficient [emoji2]
                          Last edited by Fanez; 13 November 2016, 22:08.

                          Comment


                          • Multumesc frumos fanez pt poza pusa.

                            Comment


                            • Originally posted by DannyMC View Post
                              La Dacia aprinderea martorului ABS semnifica o anomalie de functionare!
                              Doar dacă se aprinde în același timp cu martorul “semnul exclamarii".

                              Comment


                              • N-ai citit bine. "Franarea este in continuare asigurata". Mai jos scrie: "Franarea este partial asigurata."
                                Atat timp cat e trecut la rubrica "anomalii de functionare" cum zici ca e?
                                Daca se aprind amandoua "aceasta indica o defectiune a dispozitivelor de franare. In acest caz, ABS-ul, ESC-ul si asistenta la franarea de urgenta sunt dezactivate ."
                                Daca se aprinde doar ABS-ul ai o anomalie de functionare dar nu inseamna ca nu mai ai frane, doar ca ABS-ul nu-si face treaba corespunzator.
                                Daca gresesc sa ma corecteze cine stie exact cum sta treaba.
                                Am inceput sa traduc poze.
                                Last edited by Fanez; 13 November 2016, 23:54.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google